Zi specială pentru junioarele de la Marta Baia Mare: avantaj de un gol la jumătatea meciului cu CSM București! Vicecampioana e prima calificată în optimile Cupei

0
1026

16-imile Cupei României au debutat sâmbătă după-amiază, la Baia Mare, unde Marta Baia Mare și CSM București s-au aflat față în față. Vicecampioana a câștigat cu 32-18, însă junioarele de la Marta Baia Mare au condus la pauză cu un gol, 13-12.

Marta Baia Mare a reușit să ofere o prestație curajoasă CSM-ului, deși are în componență o echipă formată din junioare I și II și o singură senioară, portarul Flavia Matei. A fost 13-12 la pauză pentru băimărence, iar la final 32-18 pentru CSM București, însă cu siguranță meciul va rămâne în memoria gazdelor pentru totdeauna.

Marta Baia Mare-CSM București 18-32 (13-12)
Marta Baia Mare: Roysh, Ciurte, Matei (portari), Demian 6 goluri, Loi 4, Eremici 4, Leș 2, Asaftei 1, Mici 1, Tebecs, Racolta, Igel, Porohniuc, Tebecs, Pop, Popan
CSM București: Ion, Dedu, Grubisic (portari), Pintea 7 goluri, Klikovac 6, Perianu 4, Omoregie 4, Cădăleanu 3, Grbic 2, Curea 2, Cvijic 1, Marin 1, Vâlcan 1, Jipa 1, Neagu