Zalău, Bistrița și Cluj merg fără emoții în optimile Cupei României

0
2078

Primele trei partide din 16-imile Cupei României la handbal feminin s-au încheiat cu victorii ale formațiilor ce plecau cu prima șansă. HC Zalău, Gloria Bistrița și ”U” Cluj s-au calificat în optimi, în detrimentul unor formații de ligă secundă.

Știința Bacău-HC Zalău 32-36 (12-18)
Știința Bacău: Uricaru (portar), Faig 7 goluri, Croitoru 7, Iștoc 6, Manoilă 6, Tală 2, Grigoriu 2, Verșescu 1, Pădurariu 1, Ciobanu, Onofrei
HC Zalău: Kelemen, Sabău (portari), Mihalcea 6 goluri, Mihart 5, Nichitean 4, Corban 4, Abed-Kader 4, Popescu 4, Berbece 3, Lazea 2, Prycop 2, Severin 1, Nica 1, Panici, Irimia, Szolosi
Aruncări de la 7m: 12/9, respectiv 7/4
Eliminări: Iștoc (3), Verșescu, Croitoru, respectiv Nichitean,Severin, Berbece, Prycop, Popescu

Dacia Mioveni-Gloria Bistrița 15-27 (8-12)
Dacia Mioveni: Mititelu, Diaconu, Dumitrache (portari), Vacariu 5 goluri, Prelevic 4, Dumitrașcu 3, Nițu 2, Șerban 1, Toader, Onicaș, Ganea, Pîrvulescu, Veșcă, Deaconu
Gloria Bistrița: Măzăreanu, Sîntămărean, Inculeț (portari), Rodriguez 5 goluri, Szabo 4, Giurgiucă 4, Zăgrean 3, Dincă 2, Paraschiv 2, Pristăvița 2, Bărbos 2, Garcia 2, Todor 1, Bloj, Rațiu, Tetean
Aruncări de la 7m: 3/2, respectiv 4/4
Eliminări: Toader, Onicaș, respectiv Zăgrean

Știința București-”U” Cluj 25-31 (10-20)
Știința București: Simion, Bălan, Moroianu (portari), Ruje 7 goluri, Bucă 6, Grigoraș 5, Ilie 4, Radu 1, Drăgan 1, Bîță 1, Moisin, Badea, Popescu, Pîrvu, Dumitrache, Herciu
”U” Cluj: Prodan, Țăgean (portari), Ani-Senocico 6 goluri, Lazăr 5, Dindiligan 4, Petruș 4, Corkovic 4, Boian 3, Moroianu 3, Vălean 1, Stoklosa 1, Pică
Aruncări de la 7m: 5/4, respectiv 6/6
Eliminări: Grigoraș (2), respectiv Vălean (2), Stoklosa

Programul partidelor rămase de disputat din 16-imile Cupei României:
Sâmbătă, 16 februarie, ora 17:30 – Corona Brașov-CSM București (TVR 1)
Duminică, 17 februarie, ora 11:00 – CSU Târgoviște-HC Dinamo București
Duminică, 17 februarie, ora 11:00 – CSU Oradea-HC Dunărea Brăila
Duminică, 17 februarie, ora 11:00 – CSU Timișoara-LPS Târgu Jiu
Duminică, 17 februarie, ora 11:00 – Rapid București-CSU Reșița (TVR 2)
Duminică, 17 februarie, ora 12:00 – HCF Piatra Neamț-SCM Râmnicu Vâlcea
Duminică, 17 februarie, ora 12:00 – AHCM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța
Duminică, 17 februarie, ora 13:00 – CSA Steaua București-ACS Școala 181 SSP București
Duminică, 17 februarie, ora 17:00 – CSM Târgu Mureș-HC Activ Plopeni
Duminică, 17 februarie, ora 17:00 – ACS Crișul Chișineu Criș-FC Argeș
Duminică, 17 februarie, ora 17:30 – CSM Galați-Minaur Baia Mare (TVR 1)
Luni, 18 februarie, ora 18:00 – Măgura Cisnădie-SCM Craiova (TVR HD)
Luni, 18 februarie, ora 18:00 – CSM Slatina-SCM Gloria Buzău

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY