0
5166

La ultimul meci european în fața fanilor, Vardar Skopje s-a impus categoric în fața lui Pick Szeged, scor 31-23, și este aproape de calificarea în Final Four.

Așa cum se anunța dinainte de meci, disputa cu Pick Szeged ar fi ultima pentru Vardar Skopje pe teren propriu în Liga Campionilor, cel puțin din următorii ani. În acest context, Arena „Jane Sandanski” a fost luată cu asalt de 5500 de fani, care au făcut o atmosferă fantastică timp de 60 de minute. Aceștia au fost răsplătiți de favoriți cu o victorie superbă, 31-23, în condițiile în care în minutul 49 era 23-21. Dejan Milosavljev a încheiat partida cu 12 intervenții, iar oamenii de la linia de nouă metri, Dainis Kristopans, Igor Karacic și Stas Skube au marcat împreună 22 de goluri.

Tot în sferturi, Barcelona a trecut de Nantes cu 32-25 în deplasare, iar Veszprem s-a impus la Flensburg cu 28-22.