Update, partide amicale: CSM Focșani a câștigat turneul de la Iași! Câte două victorii pentru Steaua și Satu Mare; Odorhei a trecut de Făgăraș!

0
9414

Poli Timișoara este prima formație din Liga Națională care a disputat partide de verificare în această iarnă, pe 13 și 14 ianuarie, în compania divizionarei secunde CSM Oradea. Și alte echipe din Liga Națională și-au stabilit meciuri amicale în această perioadă, iar Dinamo și Odorhei întâlnesc chiar echipe puternice, din Franța și Spania.

Articolul va fi updatat pe măsură ce partidele se vor încheia sau altele noi vor fi stabilite

13 ianuarie – Poli Timișoara-CSM Oradea 34-28 (18-14)
14 ianuarie – Poli Timișoara-CSM Oradea 33-21 (17-10)
18 ianuarie, ora 11:30 – CSM București-CSM Făgăraș 37-22 (20-10)
18 ianuarie – Helvetia Anaitasuna-HC Odorhei 32-27 (16-14)

18-20 ianuarie – Turneu Focșani (CSM Focșani, CSU Suceava, Știința Bacău)
18 ianuarie, ora 18:30 – CSM Focșani-Știința Bacău 20-21 (11-12)
19 ianuarie, ora 18:30 – CSM Focșani-CSU Suceava 25-28 (13-12)
20 ianuarie, ora 12:00 – Știința Bacău-CSU Suceava 28-31 (12-15)

19-20 ianuarie – Turneu la Saint Etienne (Dinamo București, Montpellier, Saint Raphael, Creteil)
19 ianuarie, ora 19:45 – Montpellier HB-Dinamo București 38-33 (20-15)
19 ianuarie, ora 22:00 – Saint Raphael-Creteil 21-28
20 ianuarie, ora 19:45 – Dinamo București-Saint Raphael 33-35 (10-19)
20 ianuarie, ora 22:00 – Montpellier HB-Creteil 36-25

19-21 ianuarie – Turneu Baia Mare (Minaur Baia Mare, Potaissa Turda, CSM Oradea, CSM Satu Mare)
19 ianuarie, ora 14:30 – Minaur Baia Mare-CSM Satu Mare 25-24 (13-12)
19 ianuarie, ora 19:00 – Potaissa Turda-CSM Oradea 36-20 (14-11)
20 ianuarie, ora 13:00 – CSM Satu Mare-CSM Oradea 36-22 (18-9)
20 ianuarie, ora 14:45 – Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 29-31 (13-18)
21 ianuarie, ora 11:00 – Potaissa Turda-CSM Satu Mare 33-27 (17-15)
21 ianuarie, ora 13:00 – Minaur Baia Mare-CSM Oradea 34-22 (15-15)

19 ianuarie – Billere-HC Odorhei 27-35 (12-17)
19 ianuarie, ora 16:00 – Farul Constanța-AHC Dunărea Călărași 26-30 (17-13)
20 ianuarie – BM Huesca-HC Odorhei 31-31 (15-16)
20 ianuarie, ora 18:30 – Poli Timișoara-Steaua Roșie Belgrad 29-22 (14-8)
21 ianuarie, ora 11:30 – Poli Timișoara-Steaua Roșie Belgrad 32-26 (13-13)
21 ianuarie, ora 11:30 – HC Vaslui-Poli Iași 32-30 (13-13)
24 ianuarie, ora 17:00 – AHC Dunărea Călărași-Farul Constanța 39-30
24 ianuarie, ora 18:00 – HC Dobrogea Sud Constanța-CSM București 28-24 (12-13)
25 ianuarie, ora 17:00 – CSM Făgăraș-Potaissa Turda 25-30 (11-16)
25 ianuarie, ora 17:00 – Poli Timișoara-Minaur Baia Mare 32-21 (14-6)
26 ianuarie, ora 11:00 – Poli Timișoara-Minaur Baia Mare 33-29 (13-13)
26 ianuarie, ora 17:30 – CSA Steaua București-CSM II București 37-25 (18-12)
27 ianuarie, ora 16:30 – HC Odorhei-CSM Făgăraș 40-30 (22-14)
27 ianuarie, ora 17:30 – CSA Steaua București-CNOT Brașov 43-18 (23-8)
28 ianuarie, ora 12:00 – CSA Steaua București-CNOT Brașov 53-39 (14-12, 30-29) – 3×30′
28 ianuarie – Kisvardai-CSM Satu Mare 15-29
28 ianuarie – Kisvardai-CSM Satu Mare 25-31

26-27 ianuarie – Turneu Iași (Poli Iași, CSU Suceava, HC Sighișoara, CSM Focșani)
26 ianuarie, ora 16:00 – CSU Suceava-HC Sighișoara 41-23 (19-14)
26 ianuarie, ora 18:30 – Poli Iași-CSM Focșani 26-27 (15-13)
27 ianuarie, ora 9:00 – CSM Focșani-CSU Suceava 25-25 (13-13)
27 ianuarie, ora 11:30 – Poli Iași-HC Sighișoara 42-24 (19-12)
27 ianuarie, ora 16:00 – HC Sighișoara-CSM Focșani 25-40 (11-18)
27 ianuarie, ora 18:30 – Poli Iași-CSU Suceava 33-33 (16-16)

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY