Update, partide amicale: CSM București a învins Constanța!

2
9871

Grupările din Liga Zimbrilor au reluat pregătirea în vederea părții a doua a sezonului, iar Potaissa Turda este singura formație care a disputat deja două meciuri amicale, în compania celor de la ”U” Cluj. Până acum, doar Dinamo nu a programat niciun meci amical, în condițiile în care are șase internaționali. Articolul va fi updatat pe măsură ce vor apărea noutăți.

Programul meciurilor de pregătire: 
12 ianuarie – Potaissa Turda-”U” Cluj 48-35 (23-20)
13 ianuarie – Potaissa Turda-”U” Cluj 33-21 (17-11)
16 ianuarie, ora 17:00 – Minaur Baia Mare-CSM Oradea 44-38 (20-17)
16 ianuarie, ora 17:30 – Potaissa Turda-CSU Suceava 37-25
17 ianuarie, ora 12:00 – Minaur Baia Mare-CSM Oradea 32-27
17 ianuarie, ora 12:00 – ”U” Cluj-CSU Suceava 29-41 (15-25)
18 ianuarie, ora 17:00 – HC Dobrogea Sud Constanța-CSM Făgăraș (Cheile Grădiștei)
18 ianuarie, ora 17:00 – HM Buzău-AHC Dunărea Călărași 24-41
18 ianuarie – Dinamo Pancevo-Poli Timișoara 29-29 (18-15)

19-21 ianuarie – Turneu la Odorhei (HC Odorhei, Potaissa Turda, CSM Focșani)
19 ianuarie, ora 18:00 – HC Odorhei-Potaissa Turda 34-30 (18-16)
20 ianuarie, ora 18:00 – CSM Focșani-Potaissa Turda 28-31 (14-15)
21 ianuarie, ora 12:00 – HC Odorhei-CSM Focșani 31-26 (15-13)

19 ianuarie – CSSM Bacău-CSU Suceava 26-34 (15-15)
19 ianuarie, ora 17:30 – Minaur Baia Mare-România Tineret 43-39 (21-19)
20 ianuarie, ora 12:00 – Minaur Baia Mare-România Tineret 35-27
20 ianuarie – CSM București-CNOT Brașov (Cheile Grădiștei) 50-26
20 ianuarie – Poli Timișoara-CSM Oradea 38-23 (21-12)
21 ianuarie, ora 12:00 – HC Vaslui-CSSM Bacău 31-30 (14-13)
23 ianuarie, ora 17:00 – CSSM Bacău-HC Vaslui 26-26 (12-16)
24 ianuarie, ora 17:00 – Potaissa Turda-CSM Oradea 48-30 (26-14)
24 ianuarie, ora 17:00 – HM Buzău-Dinamo București
24 ianuarie, ora 17:30 – CSA Steaua București-CSU Suceava 34-34 (17-14)
24 ianuarie, ora 18:00 – AHC Dunărea Călărași-CSM Medgidia 45-22 (25-11)
25 ianuarie, ora 11:30 – CSA Steaua București-CSU Suceava 27-30 (12-19)
25 ianuarie, ora 17:00 – CSM Făgăraș-CSM Sibiu
26 ianuarie, ora 17:00 – HC Vaslui-CNOT Brașov 40-23 (20-9)
26 ianuarie, ora 17:00 – AHC Dunărea Călărași-HC Dobrogea Sud Constanța 29-24 (13-13)
27 ianuarie – HC Vaslui-CNOT Brașov 40-24
27 ianuarie, ora 12:00 – CSM București-HC Dobrogea Sud Constanța 32-29 (17-17)
27 ianuarie – Poli Timișoara-CSSM Bacău 38-29 (23-12)
28 ianuarie – Poli Timișoara-CSSM Bacău 29-25 (11-9)

2 COMMENTS

  1. 23 ianuarie, ora 12:00 – CSSM Bacău-HC Vaslui
    meciul se va juca de la ora 17:00, sala sporturilor Bacau.

LEAVE A REPLY