Update, partide amicale: Corona a terminat a treia în Croația, Roman se întoarce cu o victorie din Spania

0
11075

Cu o lună înaintea startului Ligii Florilor, încep și partidele de verificare. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă programul tuturor meciurilor amicale programate în această vară și vă va ține la curent cu rezultatele înregistrate.

27 iulie – Minaur Baia Mare-Debrecen 22-24 (7-11)
28 iulie – Minaur Baia Mare-Debrecen 22-22 (11-10)
Măgura Cisnădie-HCM Râmnicu Vâlcea 20-16

29-30 iulie – Turneu la Cheile Grădiștei: SCM Craiova, HC Zalău, SCM Gloria Buzău, HC Dunărea Brăila
Duminică, ora 9:30 – HC Zalău-SCM Gloria Buzău 19-23
Duminică, ora 11:15 – HC Dunărea Brăila-SCM Craiova 24-24 (13-15)
Duminică, ora 17:15 – SCM Gloria Buzău-SCM Craiova 18-22 (10-10)
Duminică, ora 19:30 – HC Dunărea Brăila-HC Zalău 24-24 (13-14)
Luni, ora 9:30 – HC Dunărea Brăila-SCM Gloria Buzău 24-24 (12-13)
Luni, ora 11:15 – HC Zalău-SCM Craiova 19-29 (8-12)

1 august – Minaur Baia Mare-România Junioare 30-21 (17-10)
2 august – Măgura Cisnădie-”U” Cluj 33-22 (18-7)
3 august – Măgura Cisnădie-”U” Cluj 26-25 (16-12)
3 august – Alba Fehervar-Minaur Baia Mare 27-24 (15-13)
4 august – Alba Fehervar-Minaur Baia Mare 38-32 (17-16)

3-4 august – Turneu la Vâlcea: SCM Râmnicu Vâlcea, CSM Slatina, CSU Danubius Galați, Corona Brașov
3 august, ora 10:00 – CSU Danubius Galați-Corona Brașov 24-29 (13-16)
3 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-CSM Slatina 26-14
3 august, ora 17:00 – Corona Brașov-CSM Slatina 33-27 (15-12)
3 august, ora 19:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-CSU Danubius Galați 28-10
4 august, ora 10:00 – CSM Slatina-CSU Danubius Galați 19-23
4 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Corona Brașov 29-27 (15-14)

7 august – Buducnost-CSM București 23-24 (10-13)
7 august – Kisvardai-HC Zalău 26-24 (11-10)
8 august – Kisvardai-HC Zalău 45-30 (21-14) – s-au jucat 70 minute*
8 august, ora 19:00 – Bekescsabai-SCM Râmnicu Vâlcea 23-27 (11-16)
9 august, ora 11:00 – Bekescsabai-SCM Râmnicu Vâlcea 19-30 (11-16)
10 august, ora 10:00 – Jagodina-SCM Râmnicu Vâlcea 13-31 (4-13)
10 august, ora 12:00 – Corona Brașov-Măgura Cisnădie 24-21 (14-10)
10 august, ora 17:30 – Gloria Bistrița-CSM Roman 30-25
10 august – Buducnost-CSM București 21-28 (10-17)

10-11 august – Turneu la Debrecen: Debrecen, Minaur Baia Mare, FTC Rail Cargo, Vac
10 august, ora 17:00 – FTC Rail Cargo-Minaur Baia Mare 33-21 (16-11)
11 august, ora 17:00 – Vac-Minaur Baia Mare

10-11 august – Turneu la Galați: CSU Danubius Galați, HC Dunărea Brăila, HCM Unirea Slobozia, SCM Gloria Buzău
10 august, ora 10:00 – SCM Gloria Buzău-HC Dunărea Brăila 23-27 (11-13)
10 august, ora 12:00 – CSU Danubius Galați-HCM Unirea Slobozia 29-21 (11-8)
10 august, ora 17:00 – HCM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 25-26 (13-16)
10 august, ora 19:00 – CSU Danubius Galați-SCM Gloria Buzău 26-22 (12-15)
11 august, ora 10:00 – SCM Gloria Buzău-HCM Unirea Slobozia 26-15
11 august, ora 12:00 – CSU Danubius Galați-HC Dunărea Brăila 25-27 (14-16)

10-11 august – Turneu la Craiova: SCM I Craiova, SCM II Craiova, HC Zalău, CSM Slatina
10 august, ora 9:45 – SCM I Craiova-SCM II Craiova 32-24 (19-13)
10 august, ora 11:30 – HC Zalău-CSM Slatina 23-23 (14-11)
10 august, ora 17:45 – SCM II Craiova-HC Zalău 27-18 (12-8)
10 august, ora 19:15 – SCM I Craiova-CSM Slatina 29-24 (18-15)
11 august, ora 9:45 – SCM I Craiova-HC Zalău 26-24 (11-13)
11 august, ora 11:30 – SCM II Craiova-CSM Slatina 27-26 (10-16)

15 august – Kisvardai-”U” Cluj 31-17 (15-7)
16 august – Kisvardai-”U” Cluj 26-22 (11-8)
16 august – SCM Craiova-Măgura Cisnădie 22-21
17 august – SCM Craiova-Măgura Cisnădie 28-22 (11-13)
17 august – HCF Piatra Neamț-SCM Gloria Buzău 22-31
17 august – CSM Roman-SCM Gloria Buzău 29-29 (14-13)
18 august – CSM Roman-SCM Gloria Buzău 31-25 (15-14)

17-18 august – Turneu la Vâlcea – „Cupa Vâlcii”: SCM Râmnicu Vâlcea, HC Zalău, HC Dunărea Brăila, Bekescsabai
17 august, ora 10:00 – HC Zalău-Bekescsaba Elore NKSE 27-23 (13-9)
17 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-HC Dunărea Brăila 25-17 (11-10)
17 august, ora 17:00 – Bekescsaba Elore NKSE-HC Dunărea Brăila 28-32 (13-17)
17 august, ora 19:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău 29-14 (14-6)
18 august, ora 10:00 – HC Dunărea Brăila-HC Zalău 26-18 (12-9)
18 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Bekescsaba Elore NKSE 41-28 (21-16)

17-18 august – Turneu la Bistrița: Gloria Bistrița, ”U” Cluj, Minaur Baia Mare, Karpaty Uzhgorod
16 august, ora 18:00 – Gloria Bistrița-Minaur Baia Mare 27-26 (15-10)
17 august, ora 10:30 – ”U” Cluj-Karpaty Uzhgorod 27-18 (15-10)
17 august, ora 16:30 – Minaur Baia Mare-”U” Cluj 30-22 (15-11)
17 august, ora 18:30 – Gloria Bistrița-Karpaty Uzhgorod 30-15 (15-9)
18 august, ora 10:30 – Minaur Baia Mare-Karpaty Uzhgorod 30-14 (14-6)
18 august, ora 12:30 – Gloria Bistrița-”U” Cluj 36-31 (20-15)

23 august – Măgura Cisnădie-SCM Gloria Buzău 27-19 (12-7)
24 august – Măgura Cisnădie-SCM Gloria Buzău 19-21 (8-13)

23-25 august – Turneu la Baia Mare: Iuventa Michalovce, Kisvardai, Gloria Bistrița, Minaur Baia Mare
23 august, ora 16:00 – Gloria Bistrița-Kisvardai 28-27 (11-13)
23 august, ora 18:00 – Minaur Baia Mare-Iuventa Michalovce 24-22 (16-11)
24 august, ora 16:00 – Kisvardai-Iuventa Michalovce 29-22 (14-10)
24 august, ora 18:00 – Minaur Baia Mare-Gloria Bistrița 25-29 (11-15)
25 august, ora 10:00 – Gloria Bistrița-Iuventa Michalovce 32-25 (20-11)
25 august, ora 12:00 – Minaur Baia Mare-Kisvardai 21-23 (9-14)

24-25 august – Turneu la Koprivnica: Podravka Koprivnica, Corona Brașov, RK Krim, Pogon Sczeczin
24 august, ora 19:30 – Pogon Sczeczin-Corona Brașov 23-26 (13-16)
25 august, ora 10:30 – Corona Brașov-RK Krim Mercator 25-34 (13-21)
25 august, ora 20:30 – Podravka Koprivnica-Corona Brașov 26-22 (11-10)

24-25 august – Turneu la Zalău: HC Zalău, SCM Craiova, ”U” Cluj, CSM Slatina
24 august, ora 9:30 – HC Zalău-CSM Slatina 31-25 (17-12)
24 august, ora 11:15 – SCM Craiova-”U” Cluj 30-23 (14-12)
24 august, ora 17:30 – ”U” Cluj-CSM Slatina 29-19
24 august, ora 19:15 – SCM Craiova-HC Zalău 21-22
25 august, ora 9:30 – CSM Slatina-SCM Craiova 20-23
25 august, ora 11:15 – HC Zalău-”U” Cluj 29-25

24-26 august – Turneu la Gran Canaria: Rocasa Gran Canaria (Spania), Boden Handboll (Suedia), Juro Unirek (Olanda)
24 august, ora 17:30 – Boden Handboll-CSM Roman 30-26 (14-12)
25 august, ora 19:30 – Rocasa Gran Canaria-CSM Roman 28-25 (12-8)
26 august, ora 12:00 – Juro Unirek-CSM Roman 26-34 (15-14)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY