Update, partide amicale | Călărași a câștigat Cupa „Dunării”, victorii pentru Turda și Minaur în dispute cu două divizionare secunde

0
10791

Echipele din Liga Zimbrilor încep să se reunească, iar partidele de pregătire au fost deja perfectate. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă programul complet al meciurilor și va actualiza articolul cu rezultatele înregistrate.

25 iulie, ora 17:30 – HC Vaslui-CSM Focșani 29-34 (16-19)
26 iulie, ora 17:00 – CSM Reșița-Poli Timișoara 23-33 (13-17)
27 iulie, ora 11:00 – Poli Timișoara-CSM Reșița 30-22 (17-9)
27 iulie, ora 11:00 – CSM Bacău-HC Vaslui 24-24 (13-15)

2-3 august – Turneu la Turda (tip Final Four) – Potaissa Turda, Poli Timișoara, Minaur Baia Mare, CSM Reșița
2 august, ora 16:00 – Potaissa Turda-CSM Reșița 34-31 (15-16)
2 august, ora 18:00 – Poli Timișoara-Minaur Baia Mare 26-28 (10-13)
3 august, ora 10:00 – Poli Timișoara-CSM Reșița 26-30 (14-18)
3 august, ora 12:00 – Potaissa Turda-Minaur Baia Mare 26-24 (13-10)

2 august, ora 17:00 – CSM Vaslui-CSM Bacău 29-30 (14-18)
2 august, ora 17:30 – CSM Focșani-Dinamo București 15-20 (7-9)
2 august, ora 18:00 – CSA Steaua București-CSM Făgăraș 32-27 (12-14)
3 august, ora 11:00 – CSA Steaua București-CSM Făgăraș 30-33 (17-16)
3 august, ora 11:30 – CSM Focșani-Dinamo București – întrerupt în minutul 53 la scorul de 23-23 (14-16)
3 august, ora 11:30 – AHC Dunărea Călărași-HC Buzău 27-24 (12-15)
3 august, ora 12:00 – CSM Bacău-CSM Vaslui 23-23 (13-13)
7 august, ora 19:00 – Dinamo București-Spartak Moscova 34-27 (14-10)
8 august, ora 18:30 – CSM București-Spartak Moscova 38-26 (18-14)
9 august, ora 18:30 – HC Dobrogea Sud Constanța-Spartak Moscova (București, Sala Apollo) 32-25 (18-13)
9 august – Oroshaza-Poli Timișoara 26-26 (16-11)
9 august – CSM Vaslui-CSU Suceava 31-32 (17-14)
10 august – Oroshaza-Poli Timișoara 21-21 (12-14)
10 august – CSM Vaslui-CSU Suceava 33-23 (20-9)
10 august, ora 11:00 – HC Dobrogea Sud Constanța-Spartak Moscova (București, Sala Apollo) 23-14 (10-3)
10 august, ora 12:30 – CSA Steaua București-AHC Dunărea Călărași 31-29 (14-16)
11 august, ora 19:00 – CSM Reșița-Dinamo București 27-38

8-9 august – Turneu la Budapesta – Ferencvaros, Minaur Baia Mare, Balatonfuredi
8 august, ora 12:30 – FTC-Minaur 29-26 (16-13)
8 august, ora 17:30 – Balatonfuredi-Minaur 33-30 (12-16)

9-10 august – Turneu la Maribor – RK Maribor, GRK Varazdin, Potaissa Turda
9 august, ora 19:00 – RK Maribor-Potaissa Turda 32-31 (18-14)
10 august, ora 19:00 – GRK Varazdin-Potaissa Turda 25-30 (14-14)

9-11 august – Turneu la Bacău – CSM Bacău, CSM Focșani, HC Buzău, CSM Făgăraș
9 august, ora 16:00 – HC Buzău-CSM Focșani 22-27 (10-15)
9 august, ora 18:00 – CSM Bacău-CSM Făgăraș 28-26 (15-15)
10 august, ora 16:00 – CSM Focșani-CSM Făgăraș 22-24 (12-15)
10 august, ora 18:00 – CSM Bacău-HC Buzău 27-23 (17-14)
11 august, ora 10:30 – HC Buzău-CSM Făgăraș 34-25 (21-13)
11 august, ora 12:30 – CSM Bacău-CSM Focșani 16-17 (5-11)

12 august, ora 18:00 – CSA Steaua București-Spartak Moscova (Chiajna) 31-22 (13-10)
13 august, ora 17:00 – AHC Dunărea Călărași-Spartak Moscova 23-22 (13-15)
13 august – Krems-Dinamo București 27-30 (11-14)
14 august – AON Fivers-Dinamo București 32-34 (11-17)

15-17 august – Turneu la Buzău – HC Buzău, CSM București, CSM Vaslui, HC Dobrogea Sud Constanța
15 august, ora 17:00 – CSM București-HC Dobrogea Sud Constanța 24-23 (11-14)
15 august, ora 19:00 – HC Buzău-CSM Vaslui 27-26 (15-15)
16 august, ora 17:00 – CSM București-CSM Vaslui 32-32 (17-12)
16 august, ora 19:00 – HC Buzău-HC Dobrogea Sud Constanța 21-31 (10-19)
17 august, ora 10:00 – CSM Vaslui-HC Dobrogea Sud Constanța 26-31 (15-18)
17 august, ora 12:00 – HC Buzău-CSM București 27-33 (10-18)

16-18 august – Turneu la Moscova – Chekhovskie Medvedi, CSA Steaua București, Meshkov Brest, Metalurg Skopje
16 august, ora 16:30 – Meshkov Brest-CSA Steaua București 34-26 (20-15)
17 august, ora 16:00 – CSA Steaua București-Chekhovskie Medvedi 23-28 (9-15)
18 august, ora 14:00 – CSA Steaua București-Metalurg Skopje 28-27 (14-13)

16-18 august – Turneu la Graz – Dinamo București, Bruck, Gorenje Velenje, Leoben, Pfadi Winterthur, Trofaiach, HSG Graz, Barnbach (tip KO)
16 august, ora 20:30 – Barnbach-Dinamo București 23-25 (9-11)
17 august – Graz-Dinamo București 23-34 (10-14)
18 august – Pfadi Winterthur-Dinamo București 29-32 (16-15)

15 august – CSM Reșița-CSM Bacău 22-23 (11-12)
16 august – CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași 22-22 (14-10)
17 august – CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași 27-29 (15-16)

16-17 august – Cupa Poli (tip Final Four) – Poli Timișoara, Potaissa Turda, CSM Bacău, Metaloplastika Sabac
16 august, ora 17:00 – Potaissa Turda-CSM Bacău 29-27 (13-14)
16 august, ora 19:00 – Poli Timișoara-Metaloplastika Sabac 32-27 (16-13)
17 august, ora 10:00 – CSM Bacău-Metaloplastika Sabac 26-29 (10-19)
17 august, ora 12:00 – Potaissa Turda-Poli Timișoara 18-30 (4-12)

16-17 august – Turneu la Făgăraș (tip Final Four) – CSM Făgăraș, Minaur Baia Mare, CSM Reșița, CSU Suceava
16 august, ora 17:30 – CSM Făgăraș-CSU Suceava 29-18 (17-9)
16 august, ora 19:30 – Minaur Baia Mare-CSM Reșița 27-26 (12-15)
17 august, ora 10:00 – CSU Suceava-CSM Reșița 28-35 (14-19)
17 august, ora 12:00 – CSM Făgăraș-Minaur Baia Mare 25-29 (7-14)

21 august, ora 18:00 – HC Dobrogea Sud Constanța-HC Buzău 35-24 (17-13)
22 august, ora 15:30 – Minaur Baia Mare-”U” Cluj 46-15
22 august, ora 18:00 – Potaissa Turda-ACS Szejke Odorheiu Secuiesc 36-28 (20-12)

22-24 august – Turneu la Călărași – AHC Dunărea Călărași, CSM București, CSA Steaua București, CSM Vaslui
22 august, ora 17:30 – CSA Steaua București-CSM Vaslui 36-31 (14-16)
22 august, ora 19:30 – AHC Dunărea Călărași-CSM București 24-28 (11-13)
23 august, ora 17:30 – CSM București-CSA Steaua București 28-29 (13-12)
23 august, ora 19:30 – AHC Dunărea Călărași-CSM Vaslui 32-25 (15-11)
24 august, ora 10:30 – CSM Vaslui-CSM București 32-31 (14-14)
24 august, ora 12:30 – AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București 31-27 (18-11)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY