Update, partide amicale: Brăila a învins Galațiul!

1
14654

Echipele din Liga Națională au reluat pregătirea pentru partea a doua a sezonului, iar patru dintre ele dispută deja și primele meciuri de verificare, în cadrul unui turneu organizat la Cheile Grădiștei. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă programul tuturor partidelor de verificare din această iarnă, în cadrul acestui articol.

Articolul va fi updatat pe măsură ce partidele se vor încheia sau altele noi vor fi stabilite

8-9 decembrie – Turneu Cheile Grădiștei (HC Zalău, CSM Unirea Slobozia, SCM Craiova, ”U” Cluj)
8 decembrie, ora 10:00 – HC Zalău-CSM Unirea Slobozia – fără scor
8 decembrie, ora 11:45 – SCM Craiova-”U” Cluj – fără scor
8 decembrie, ora 17:00 – SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia – fără scor
8 decembrie, ora 18:45 – HC Zalău-”U” Cluj – fără scor
9 decembrie, ora 10:00 – HC Zalău-SCM Craiova – fără scor
9 decembrie, ora 11:45 – ”U” Cluj-CSM Unirea Slobozia – fără scor

14 decembrie – Minaur Baia Mare-CSM Bistrița – 45-48 (1×30′, 1×50′)
15 decembrie – Dinamo București-HC Dunărea Brăila (Sala Elite-Sun Plaza) – fără scor
16 decembrie – CSM București-HCM Râmnicu Vâlcea (ora 17:00, Sala Apollo) – 33-28
20 decembrie – CSM București-Dinamo București 33-23 (20-10)

21-22 decembrie – Turneu la Roman (CSM Roman, HC Dunărea Brăila, CSU Danubius Galați)
21 decembrie, ora 10:00 – HC Dunărea Brăila-CSU Danubius Galati 25-28 (15-16)
21 decembrie, ora 17:00 – CSM Roman-CSU Danubius Galați 33-23 (18-14)
22 decembrie, ora 10:00 – CSM Roman-HC Dunărea Brăila 28-23 (10-11)

22-23 decembrie – Turneu la Zalău (HC Zalău, ”U” Cluj, HCM Râmnicu Vâlcea, Kisvardai)
22 decembrie, ora 9:30 – HC Zalău-HCM Râmnicu Vâlcea 30-26 (17-11)
22 decembrie, ora 11:15 – ”U” Cluj-Kisvardai 28-35 (13-17)
22 decembrie, ora 17:00 – ”U” Cluj-HCM Râmnicu Vâlcea 26-30 (13-16)
22 decembrie, ora 18:45 – HC Zalău-Kisvardai 31-22 (15-8)
23 decembrie, ora 9:30 – HCM Râmnicu Vâlcea-Kisvardai 31-32 (16-15)
23 decembrie, ora 11:15 – HC Zalău-”U” Cluj 34-26 (14-11)

27 decembrie, ora 11:00 – Rapid București-CSM Unirea Slobozia 23-25 (12-14)
29 decembrie, ora 10:00 – CSU Danubius Galați-CSM Roman 19-20 (13-10)

29-30 decembrie – Turneu la Cluj (”U” Cluj, HC Zalău, Minaur Baia Mare, SCM Craiova)
29 decembrie, ora 9:30 – ”U” Cluj-Minaur Baia Mare 32-29 (16-12)
29 decembrie, ora 12:00 – HC Zalău-SCM Craiova 30-28 (17-13)
29 decembrie, ora 18:30 – HC Zalău-Minaur Baia Mare 36-29 (21-17)
29 decembrie, ora 20:00 – ”U” Cluj-SCM Craiova 31-31 (13-15)
30 decembrie, ora 10:00 – Minaur Baia Mare-SCM Craiova 28-36 (13-18)
30 decembrie, ora 12:00 – ”U” Cluj-HC Zalău 28-22 (14-12)

28-29 decembrie – Turneu la Brăila (HC Dunărea Brăila, CSM Unirea Slobozia, CSM Roman, Dinamo București)
28 decembrie, ora 16:00 – HC Dunărea Brăila-CSM Unirea Slobozia 31-29 (17-12)
28 decembrie, ora 18:00 – Dinamo București-CSM Roman 26-29 (11-14)
29 decembrie, ora 16:00 – CSM Unirea Slobozia-Dinamo București 24-27 (9-14)
29 decembrie, ora 18:00 – HC Dunărea Brăila-CSM Roman 29-31 (15-15, 27-27) – după aruncările de la șapte metri

28-30 decembrie – Turneu la Râmnicu Vâlcea (HCM Râmnicu Vâlcea, ASC Corona Brașov, CSM Bistrița, CS Măgura Cisnădie)
28 decembrie, ora 17:00 – Corona Brașov-CS Măgura Cisnădie 27-27 (15-14)
28 decembrie, ora 19:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-CSM Bistrița 32-29 (17-10)
29 decembrie, ora 17:00 – CS Măgura Cisnădie-CSM Bistrița 0-10 – nu s-a disputat din cauza problemelor de efectiv ale Cisnădiei
29 decembrie, ora 19:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-Corona Brașov 27-28 (14-15)
30 decembrie, ora 10:00 – Corona Brașov-CSM Bistrița 31-32 (12-17)
30 decembrie, ora 12:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-CS Măgura Cisnădie 29-25 (10-11)

3 ianuarie, ora 18:00 – HC Dunărea Brăila-CSU Danubius Galați 25-18 (9-7)

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY