UPDATE: Minaur, locul trei în Polonia. Potaissa Turda, două victorii cu Oradea

0
465

chirutCu loturile aproape finalizate, echipele din Liga Națională masculină au început meciurile amicale. Primele care au dat startul au fost Potaissa Turda și CSU Suceava, care s-au întâlnit la finalul săptămânii trecute în două meciuri la Turda, iar în această săptămână mai multe formații au disputat și ele primele partide amicale. Handbalvolei.ro vă va ține la curent cu toate rezultatele meciurilor amicale disputate de echipele din prima ligă.

HCM Constanța:
Vineri, 22 august – CSA Steaua București-HCM Constanța 24-26 (9-12)

Știința Bacău:
Joi, 7 august – Poli Timișoara-Știința Bacău 25-29 (13-11)
Vineri, 8 august – Știința Bacău-Pick Szeged 27-31 (14-13)
Sâmbătă, 9 august – Radnicki-Știința Bacău 27-40 (12-12)
Joi, 14 august – HC Vaslui-Știința Bacău 30-28 (16-13)
Vineri, 15 august – Știința Bacău-HCM Minaur Baia Mare 23-23 (13-15)
Vineri, 15 august – Știința Bacău-CSU Suceava 32-24 (15-11)
Sâmbătă, 16 august – CSA Steaua București-Știința Bacău 29-34 (15-16)

Vineri, 22 august – Știința Bacău-CSM Călărași 29-28 (15-12)
Sâmbătă, 23 august – Știința Bacău-HC Vaslui 31-26 (13-16)

Potaissa Turda:
Vineri, 25 iulie – Potaissa Turda-CSU Suceava 34-23 (17-9)
Sâmbătă, 26 iulie – Potaissa Turda-CSU Suceava 36-30 (19-14)
Luni, 28 iulie – Potaissa Turda-Mexic Universitar 35-30 (17-18)
Joi, 31 iulie – Potaissa Turda-Mezokovesdi 29-27 (14-13)
Vineri, 1 august – Potaissa Turda-Balmazujvarosi 35-32 (19-14)
Sâmbătă, 2 august – Potaissa Turda-HC Odorhei 28-26 (15-12)
Joi, 7 august – Gyongyosi KK-Potaissa Turda 37-36 (16-19)

Vineri, 8 august – Gyongyosi KK-Potaissa Turda 29-30 (13-13)
Sâmbătă, 9 august – Potaissa Turda-HCM Minaur Baia Mare 30-26 (13-12)
Duminică, 10 august – Mezokovesdi-Potaissa Turda 31-29 (15-12)

Joi, 14 august – Balmazujvaros-Potaissa Turda 33-30 (14-14)
Vineri, 15 august – Potaissa Turda-SBS Eger 23-27 (11-14)
Sâmbătă, 16 august – Potaissa Turda-Nyiregyhaza 32-28 (19-14)

Vineri, 22 august – Potaissa Turda-CSM Oradea 37-32 (14-17)
Sâmbătă, 23 august – Potaissa Turda-CSM Oradea 39-25 (21-13)

HC Odorhei:
Joi, 31 iulie – HC Odorhei-Balmazujvarosi 30-26 (19-14)
Vineri, 1 august – HC Odorhei-Mezokovesdi 10-0 (maghiarii au ieșit de pe teren la scorul de 4-4, în urma unor durități)
Sâmbătă, 2 august – Potaissa Turda-HC Odorhei 28-26 (15-12)
Vineri, 8 august – Meshkov Brest-HC Odorhei 36-30 (16-17)
Sâmbătă, 9 august – HC Odorhei-HC Motor Zaporozhye 21-27 (10-13)
Duminică, 10 august – Chekhovskie Medvedi-HC Odorhei 34-33 (20-18)
Vineri, 15 august – HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 30-28 (14-14)
Sâmbătă, 16 august – HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 26-27 (11-17)

Energia Pandurii Tg. Jiu:
Joi, 31 iulie – Energia Pandurii Tg. Jiu-CSM București 23-28 (11-17)
Vineri, 1 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Vaslui 22-28 (12-14)
Sâmbătă, 2 augustEnergia Pandurii Tg. Jiu-Poli Timișoara 30-27 (15-13)
Vineri, 8 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Adrian Petrea 35-25 (19-12)

Sâmbătă, 9 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Adrian Petrea 32-28 (19-14)
Vineri, 15 august – HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 30-28 (14-14)
Sâmbătă, 16 august – HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu 26-27 (11-17)
Joi, 21 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-Radnicki 28-31 (15-16)

Vineri, 22 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-Radnicki 34-28

Dinamo București:
Joi, 31 iulie – Dinamo București-Steaua București 33-27 (17-14)
Sâmbătă, 2 august – Dinamo București-CSM Călărași 25-24 (12-10)
Joi, 7 august – Dinamo București-CSM Călărași 26-21 (14-11)
Vineri, 8 august – CSU Suceava-Dinamo București 20-26 (10-14)

Sâmbătă, 9 august – Dinamo București-HC Vaslui 28-29 (15-14)
Joi, 14 august – Dinamo București-CSM Călărași 32-25 (18-12)
Vineri, 15 august – Dinamo București-Olimpus Chișinău 38-28 (20-12)
Vineri, 15 august – Dinamo București-Steaua București 31-28 (16-12)
Sâmbătă, 16 august – Dinamo București-HC Vaslui 34-36 (20-16)

Vineri, 22 august – Dinamo București-HC Vaslui 26-28 (13-13)
Sâmbătă, 23 august – Dinamo București-CSM Călărași 28-29

Poli Timișoara:
Joi, 31 iulie – Poli Timișoara-HC Vaslui 25-25 (11-12)
Sâmbătă, 1 august – Poli Timișoara-CSM București 29-28 (15-14)
Duminică, 2 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-Poli Timișoara 30-27 (15-13)
Joi, 7 august – Poli Timișoara-Știința Bacău 25-29 (13-11)

Vineri, 8 august – Poli Timișoara-Radnicki 36-27 (17-12)
Sâmbătă, 9 august – Poli Timișoara-Pick Szeged 23-27 (12-12)
Luni, 11 august – Oroshazi-Poli Timișoara 26-23 (12-14)
Vineri, 15 august – Poli Timișoara-Balatonfuredi 25-25
Sâmbătă, 16 august – Poli Timișoara-Cegledi 26-27 (15-13)
Sâmbătă, 16 august – Poli Timișoara-Vaci KSE 32-28 (18-15)
Duminică, 17 august – Poli Timișoara-Gyongyos KK 28-27 (14-11)

Miercuri, 20 august – Balmazujvarosi-Poli Timișoara 32-30 (16-20)

CSA Steaua Alexandrion București:
Joi, 31 iulie – Dinamo București-CSA Steaua București 33-27 (17-14)
Vineri, 1 august – CSA Steaua București-CSM Călărași 28-35 (11-20)
Joi, 7 august – CSM Oradea-CSA Steaua București 27-30
Vineri, 8 august – CSM Oradea-CSA Steaua București 22-25 (8-8)
Sâmbătă, 9 august – ”U” Transilvania Cluj-CSA Steaua București 29-33
Joi, 14 august – CSA Steaua București-Olimpus Chișinău 41-14 (21-4)
Vineri, 15 august – CSA Steaua București-CSM Călărași 28-27 (18-15)
Vineri, 15 august – Dinamo București-CSA Steaua București 31-28 (16-12)
Sâmbătă, 16 august – CSA Steaua București-Știința Bacău 29-34 (15-16)
Vineri, 22 august – CSA Steaua București-HCM Constanța 24-26 (9-12)

HCM Minaur Baia Mare:

Marți, 29 iulie – HCM Baia Mare-RK Gorenje Velenje 27-29 (12-13)
Miercuri, 30 iulie – HCM Baia Mare-RK Celje Lasko 23-33 (8-17)
Joi, 31 iulie – HCM Baia Mare-RK Gorenje Velenje 22-24 (10-11)
Sâmbătă, 9 august – Potaissa Turda-HCM Minaur Baia Mare 30-26 (14-13)
Duminică, 10 august – Vaci KSE-HCM Minaur Baia Mare 23-24 (12-13)

Joi, 14 august – HCM Baia Mare-CSU Suceava 34-31 (16-15)
Vineri, 15 august – Știința Bacău-HCM Minaur Baia Mare 23-23 (13-15)
Vineri, 15 august – HCM Minaur Baia Mare-HC Vaslui 22-31 (8-13)
Sâmbătă, 16 august – CSM Călărași-HCM Minaur Baia Mare 27-25

Vineri, 22 august – SPR Wybrzeże Gdańsk – HCM Minaur Baia Mare 16-27 (7-14)
Sâmbătă, 23 august – ZTR Zaporozhye – HCM Minaur Baia Mare 31-22 (12-10)
Sâmbătă, 23 august – SPR Stal Mielec – HCM Minaur Baia Mare 27-22 (14-11)

CSM București:
Joi, 31 iulie – Energia Pandurii Tg. Jiu-CSM București 23-28 (11-17)
Vineri, 1 august – Poli Timișoara-CSM București 29-28 (15-14)
Sâmbătă, 2 august – CSM București-HC Vaslui 28-30 (12-16)
8 august – CSM București-CSM Ploiești 36-27 (17-10) (s-a mai jucat o repriză suplimentară, de 20 de minute, câștigată de CSM București cu 12-9)
12 august – CSM Oradea-CSM București 22-32 (11-20)
13 august – HC Adrian Petrea-CSM București 19-27 (11-10)
15 august – CSM București-Oroshazi 28-26 (13-12)
16 august – CSM București-Gyongyos KK 27-24 (13-13)
17 august – CSM București-Radnicki Kragujevac 32-26 (14-14)
17 august – Balatonfuredi-CSM București 29-25 (16-12)

CSU Suceava:
Vineri, 25 iulie – Potaissa Turda-CSU Suceava 34-23 (17-9)
Sâmbătă, 26 iulie – Potaissa Turda-CSU Suceava 36-30 (19-14)
Joi, 31 iulie – CSU Suceava-România Juniori 33-25 (14-7)
Joi, 31 iulie – CSU Suceava-Mexic Universitar 38-24 
Vineri, 1 august – CSU Suceava-România Universitar 23-27 (11-14)
Joi, 7 august – CSU Suceava-HC Vaslui 30-29 (13-14)
Vineri, 8 august – CSU Suceava-Dinamo București 20-26 (10-14)
Sâmbătă, 9 august – CSU Suceava-CSM Călărași 30-24 (16-11)

Joi, 14 august- CSU Suceava-HCM Minaur Baia Mare 31-34 (15-16)
Vineri, 15 august – HC Vaslui-CSU Suceava 34-31 (17-17)
Vineri, 15 august – Știința Bacău-CSU Suceava 32-24 (15-11)
Sâmbătă, 23 august – CSU Suceava-Poli Iași 59-33 (17-11, 38-26)

HC Vaslui:
Joi, 31 iulie – Poli Timișoara-HC Vaslui 25-25 (11-12)
Vineri, 1 august – Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Vaslui 22-28 (12-14)
Sâmbătă, 2 august – CSM București-HC Vaslui 28-30 (12-16)
Joi, 7 august – CSU Suceava-HC Vaslui 30-29 (13-14)
Vineri, 8 august – HC Vaslui-CSM Călărași 28-25 (14-10)
Sâmbătă, 9 august – HC Vaslui-Dinamo București 29-28 (14-15)

Joi, 14 august – HC Vaslui-Știința Bacău 30-28 (16-13)
Vineri, 15 august – HC Vaslui-CSU Suceava 34-31 (17-17)
Vineri, 15 august – HCM Minaur Baia Mare-HC Vaslui 22-31 (8-13)
Sâmbătă, 16 august – Dinamo București-HC Vaslui 34-36 (20-16)

Vineri, 22 august – Dinamo București-HC Vaslui 26-28 (13-13)
Sâmbătă, 23 august – HC Vaslui-Știința Bacău 26-31 (16-13)

CSM Călărași:
Vineri, 1 august – CSA Steaua București-CSM Călărași 28-35 (11-20)
Sâmbătă, 2 august – Dinamo București-CSM Călărași 25-24 (12-10)
Joi, 7 august – Dinamo București-CSM Călărași 26-21 (14-11)
Vineri, 8 august – HC Vaslui-CSM Călărași 28-25 (14-10)
Sâmbătă, 9 august – CSU Suceava-CSM Călărași 30-24 (16-11)

Joi, 14 august – Dinamo București-CSM Călărași 32-25 (18-12)
Vineri, 15 august – CSA Steaua București-CSM Călărași 28-27 (18-15)
Vineri, 15 august – Olimpus Chișinău-CSM Călărași 25-27
Sâmbătă, 16 august – CSM Călărași-HCM Minaur Baia Mare 27-25

Vineri, 22 august – Știința Bacău-CSM Călărași 29-28 (15-12)
Sâmbătă, 23 august – Dinamo București-CSM Călărași 28-29

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY