”U” Cluj sparge gheața în acest sezon!

0
817

”U” Cluj-Napoca a bifat prima victorie din acest sezon competițional, 27-21 la Galați, după ce la pauză gazdele conduceau la un gol. Cu această victorie, „studentele” se apropie la un singur punct de locurile de baraj, ocupate în acest moment de Brăila și Galați.

”U” Cluj a înregistrat prima victorie, 27-21 pe terenul celor de la CSM Galați, după o repriză secundă foarte bună. Oaspetele au preluat conducerea în minutul 38, după un gol marcat de Sonia Vasiliu, și s-au menținut în avantaj până la final, în condițiile în care au reușit performanța de a primi doar trei goluri în ultimele 20 de minute. Cu câte șapte goluri înscrise Alla Sheiko și Diana Lazăr au fost cele mai bune marcatoare ale întâlnirii.

Rezultatele complete ale etapei (click pe scor pentru marcatoare) și clasamentul la zi: