Transferuri Liga Națională masculină, sezonul 2019/2020 | Sasha Marijanac revine în Liga Națională!

2
14348

Ne așteaptă un nou sezon încins, judecând după mutările efectuate până în prezent de echipele din Liga Zimbrilor. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă toate mutările confirmate până în prezent în competiția masculină.


Echipă

Sosiri Plecări


Dinamo Bucureşti

Mamdouh Shebib (Montpellier)
Stefan Vujic (CSA Steaua București)
Alexandru Asoltanei (HC Buzău)
Raul Nantes Campos (Helvetia Anaitasuna)
Călin Hossu (”U” Cluj)


Andras Szasz (Tatabanya)

Vitaly Komogorov (Tatabanya)
Hugo Descat (Montpellier)
Ciprian Șandru (Potaissa Turda)
Ștefan Grigoraș (CSM Făgăraș)

Florin Acatrinei (HC Vaslui)


HC Dobrogea Sud Constanța

 Dan Vasile (CSM Făgăraș – împrumut expirat)
Karim Hendawy (Besiktas)
Omar Yassin (Al Ahly)
Nebojsa Simovic (Dabas)
Nikola Mitrevski (Rabotnik Eurofarm)
Janko Kevic
Stevan Vujovic
Nikola Crnoglavac (CSM Bacău)
Dalibor Cutura (retras)
Viachaslau Saldatsenka (CSM Bacău)
Nemanja Mladenovic (Sporting)
Velko Markoski
George Buricea (retras)


Potaissa Turda

 Ciprian Șandru (Dinamo București)
Stefan Terzic (Benfica)
Andrei Totoi (CSM Bacău)


Lucian Ignat (CSM Școlar Reșița)
Ionuț Rotaru (AHC Dunărea Călărași)
Roman Zacaciurin (AHC Dunărea Călărași)


CSM București

Bogdan Criciotoiu (Bergisher)
Octavian Bizău (CSA Steaua București – împrumut expirat)
Mihai Becheru (CSA Steaua București – împrumut expirat)
Mihai Merlă (CSA Steaua București – împrumut expirat)
Viorel Fotache (AHC Dunărea Călărași)
Daniel Bera (Minaur Baia Mare)
Ramon Șomlea (Poli Timișoara)
Aleksander Tioumentsev
Faruk Vrazalic
Ionuț Ciobanu (Minaur Baia Mare)
Leonardo Felipe Sampaio Santos
Sajad Esteki (Cesson)
Alexandro Pozzer
George Alexandru (HC Buzău)


AHC Dunărea Călărași

Ionuț Rotaru (Potaissa Turda)
Roman Zacaciurin (Potaissa Turda)
Cătălin Costea (CSU Suceava)
Mihai Sandu (CSU Suceava)
Bogdan Moisă (CSM Focșani)
Predrag Vujadinovic (Minaur Baia Mare)
Vladyslav Ostroushko (RK Rabotnik Eurofarm)
Viorel Fotache (CSM București)
Bogdan Fuică
Bogdan Munteanu
Pavlo Gurkovsky


CSA Steaua București

Gabriel Burlacu (CSU Suceava)
Alexandru Bucătaru (Cesson)
Alexandru Căpățînă (CSS Sighișoara)
Sergiu Olaru (CSS Sighișoara)
Valentin Ivancenko (Kartina TV Tiraspol)
Stefan Vujic (Dinamo București)
Marin Vegar (RK Rabotnik Eurofarm)
Mohsen Babasafari (Poli Timișoara)
Octavian Bizău (CSM București)
Mihai Merlă (CSM București)
Mihai Becheru (CSM București)
Răzvan Răpciugă


Poli Timișoara

Ramon Șomlea (CSM București)
Mohsen Babasafari (CSA Steaua București)
Robert Năstăsie (CSM Focșani)
Bogdan Baican (CSU Suceava)
Cătălin Furak (CSM Făgăraș)
Alin Șania (HC Buzău)


CSM Focșani

Sasha Marijanac (Vojvodina Novi Sad)
Gabriel Cozorici (CSU Suceava)
George Nuțu (CSM Sighișoara) 
Robert Năstăsie (Poli Timișoara)
Bogdan Moisă (AHC Dunărea Călărași)
Silviu Rotaru
Călin Hagiu
Shota Tevzadze
Ionuț Posa


Minaur Baia Mare

Janja Vojvodic (Vardar Skopje)
Tomas Cip (Tatran Presov)
Daniel Bera (CSM București)
Ionuț Ciobanu (CSM București)
Teo Coric (Metalurg Skopje)
Milan Kotrc (Bergischer)
Mihai Bușecan (HC Buzău)
Andrei Buzle (FC Barcelona)
Tudor Marta (retras)
Aleksander Markelau (Cocks)
Andrei Popescu
Predrag Vujadinovic (AHC Dunărea Călărași)
Leonard Ștefan (CSM Făgăraș)

CSM Bacău

Nikola Crnoglavac (HC Dobrogea Sud Constanța)
Viacheslav Saldatsenka (HC Dobrogea Sud Constanța)
Adrian Tîrzioru (CSU Suceava)
Ștefan Huta (CSM Făgăraș)
Pavel Maksimov
Andrei Totoi (Potaissa Turda)
CSM Făgăraș  Leonard Ștefan (Minaur Baia Mare)
Cătălin Furak (Poli Timișoara)
Ștefan Grigoraș (Dinamo București)
Călin Hagiu (CSM Focșani)
Ștefan Huta (CSM Bacău)
Dan Vasile (HC Dobrogea Sud Constanța)
Călin Leordean
Andrei Bejinariu
Sile Popia (CSU Suceava)


HC Buzău

 Alin Șania (Poli Timișoara)
Fabacary Dieme (Valence)
George Alexandru (CSM București)
Zamfir Dumitrana (CSM Alexandria)
Alexandru Tălmaciu (CNOT Brașov)

Alexandru Asoltanei (Dinamo București)
Mihai Bușecan (Minaur Baia Mare)


CSM Vaslui

 Valeriu Erhan (CSU Suceava)
Aliaksei Khadkevich (SKA Minsk)
Laurențiu Diaconu (CNOT Brașov)
Bogdan Cîrchea (CSM Oradea)
Maksym Karamyshev (ZTR Zaporozhye)
Claudiu Dediu (CSM Școlar Reșița)
CSM Școlar Reșița Andrei Santeiu (CSM Școlar Reșița)
Lucian Ignat (Potaissa Turda)
Dusan Trifkovic
Shota Tevzadze (CSM Focșani)
Claudiu Dediu (CSM Vaslui)

 

 

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY