Transferuri Liga Națională masculină, sezonul 2018/2019!

3
6123

Deși sezonul 2017/2018 abia a luat sfârșit, formațiile din Liga Națională și-au conturat, în mare parte, loturile pentru ediția viitoare a Ligii Naționale. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă toate mutările oficiale de până acum efectuate de formațiile din prima divizie.


Echipă

Sosiri Plecări


Dinamo Bucureşti

 Mohamed Zulfic (MYK Hentbol SK)
Andras Szasz (CSM București)
Nicu Negru (CSM București)

Sajad Esteki (CSM București)
Allahkaram Esteki (CSM București)
Marius Mocanu (HC Dobrogea Sud Constanța)
Vadim Gayduchenko (Saint Raphael)
Liviu Mironescu
Dani Bera (CSM București)


CSA Steaua București

 Nemanja Grbovic (Cegledi) Huba Talas (Potaissa Turda)
Alexandru Dascălu (Știința Bacău)

Potaissa Turda

 Răzvan Szopka (CSM Făgăraș)
Huba Talas (CSA Steaua București)

Ludovic Varo (Poli Timișoara)
Iulian Stamate
Cristian Adomnicăi (CSU Suceava)


CSM București

Allahkaram Esteki (Dinamo București)
Sajad Esteki (Dinamo București)
Henrique Teixeira (BM Huesca)
Dani Bera (Dinamo București)
Antonio Garcia Robledo (BM Granollers)
Mate Sunjic (Ivry)
Mario Blazevic (retras)
Sasa Marijanac
Andras Szasz (Dinamo București)
Nicu Negru (Dinamo București)


HC Dobrogea Sud Constanța

Irakli Chikovani (AHC Dunărea Călărași)
Marius Mocanu (Dinamo București)
Viacheslav Saldatsenka (SKA Minsk)
Predrag Vujadinovic (Minaur Baia Mare)
Dragoș Soare (AHC Dunărea Călărași)
Mladen Rakcevic
Mihai Rohozneanu


Poli Timișoara

Marius Sadoveac (Tremblay)
Miroslav Kocic
Cristi Tcaciuc (CSU Suceava)
Milos Dragas (Minaur Baia Mare)
 Antonio Pribanic 
Ludovic Varo (Potaissa Turda)
Zlatko Daskaloski
Adam Savic
Răzvan Vîlceanu
Krsto Milosevic
Ionuț Uruianu
Marko Lasica (Besiktas)

AHC Dunărea Călărași

Gabriel Bujor (HC Vaslui)
Mihai Bujor (HC Vaslui)
Dragoș Soare (HC Dobrogea Sud Constanța)
Ante Grbavac (Vac)
Mihajlo Radojkovic (Besiktas)
Zarko Pejovic (Gorenje Velenje) 
 Josip Peric (Goppingen)
Irakli Chikovani (HC Dobrogea Sud Constanța)
Vuk Lazovic (Coreea de Sud)
Valeriu Erhan (CSU Suceava)

Minaur Baia Mare

Adrian Țenghea (HC Vaslui)
Aliaksandr Markelau (Belarus)
Alexandru Csepreghi (Creteil)
Predrag Vujadinovic (HC Dobrogea Sud Constanța)
Vojislav Brajovic (Metaloplastika) 
Răzvan Pop
Alexandru Bucătaru (Cesson)
Alexandru Sabou
Alin Câmpan
Milos Dragas (Poli Timișoara)
Nikola Lazic
Bogdan Mihai
Iulian Halcă
Mihai Bușecan
Uros Vilovski (Gyongyosi) 

CSU Suceava

 Valeriu Erhan (AHC Dunărea Călărași)
Alexandru Ionescu (Știința Bacău)
Cristian Adomnicăi (Potaissa Turda)
Sebastian Polocoșer
Dusan Sipka
Cristi Tcaciuc (Poli Timișoara) 

CSM Focșani

 Didi Hrimiuc (Poli Timișoara)
CSM Făgăraș Răzvan Szopka (Potaissa Turda) 

HC Vaslui


Gabriel Bujor (AHC Dunărea Călărași)
Mihai Bujor (AHC Dunărea Călărași)
Adrian Țenghea (Minaur Baia Mare)


Știința Bacău

 Alexandru Dascălu (Steaua București)
Alexandru Tărîță (AHC Dunărea Călărași)
Gabriel Cotinghiu (CSU Suceava)
 Alexandru Ionescu (CSU Suceava)
HC Buzău

3 COMMENTS

  1. Valeriu Erhan (CSU Suceava) ?????
    daca vine la Baia Mare cum pleaca la Suceava? Mai multa atentie nu strica!

LEAVE A REPLY