Transferuri Liga Națională masculină, sezonul 2017/2018

1
6151

Sezonul 2017/2018 al Ligii Naţionale se anunţă a fi cel puţin la fel de interesant ca şi cel recent încheiat. Handbalvolei.ro vă va ţine la curent cu toate mutările din handbalul masculin românesc.

*Ultimul update – 19 iulie


Echipă

Sosiri Plecări


Dinamo Bucureşti

Vitaly Komogorov (HC Odorhei)
Hugo Descat (Creteil)
Vadim Gayduchenko (SKA Minsk)
Răzvan Gavriloaia (AHC Dunărea Călărași)
Milan Sajin (Metalurg Skopje)
Novak Boskovic (Maccabi Tel Aviv)

Flavius Cîmpan (Poli Timișoara)
Pierre Ragot (Minaur Baia Mare)
Alin Șania (Poli Timișoara)
Cosmin Capotă
Daniel Bera
Răzvan Pop (Minaur Baia Mare)
Jakov Vrankovic (Tatabanya)


CSM București

Chike Onyejekwe (HC Odorhei)
Andras Szasz (HC Odorhei)
Ionuț Ramba (TBV Lemgo)
Alexander Tioumentsev (Meshkov Brest)
Gasper Hrastnik (RK Maribor)
Mate Sunjic (Creteil)
Antonio Garcia Robledo (FC Barcelona)
Tibi Constantinescu (CSM Făgăraș)
Ionuț Iancu (Tatabanya)
Samvel Aslanian (CSA Steaua București)
Alin Roșu (CSA Steaua București)
Iulian Stamate
Marius Stavrositu
Guillaume Saurina
Rolandas Bernatonis


Potaissa Turda

 


Silvian Amihăesi (HC Vaslui)


HC Dobrogea Sud Constanța

Dejan Malinovic (Creteil)
Nikola Mitrevski (Benfica)
Sabin Ignat (AHC Dunărea Călărași)
Stevan Vujovic (Balmazujvarosi KK)
Nemanja Mladenovic (Metalurg Skopje)
Dusko Celica 
Ionuț Săulescu
Branislav Angelovski (retras)
Rudi Stănescu (retras)


HC Odorhei

Antonio Kovacevic (HC PPD Zagreb)
Viacheslav Sadovyi (Eger)
Djordje Golubovic (HSC Suhr Aarau)
Milos Dragas (RK Metalurg)
Gabriel Voinea (Poli Iași)
Marius Szoke (CSA Steaua București)
Viachaslau Saldatsenka (Balingen)
Petar Jokanovic (Red Boys Differdange)
Mitar Markez (Ungaria)
Josip Peric (AHC Dunărea Călărași)
Vitaly Komogorov (Dinamo București)
Chike Onyejekwe (CSM București)
Andras Szasz (CSM București)


Poli Timișoara

Milos Orbovic (Vojvodina Novi Sad)
Didi Hrimiuc (HC Vaslui)
Flavius Cîmpan (Dinamo București)
Filip Lazarov
Ilie Vaidasigan (CSM Făgăraș)
Marko Pejovic
Marko Simovic

AHC Dunărea Călărași

Josip Peric (HC Odorhei)
Vuk Lazovic (TuS Lubbecke)
Stanko Stankovic (Al Taraja)
Viorel Fotache (TVB Stuttgart)
Shahoo Nosrati

Răzvan Gavriloaia (Dinamo București)
Sabin Ignat (HC Dobrogea Sud Constanța)
Marius Ignat
Nikolay Sorokin (Poli Iași)
Anatoli Bulov (Poli Iași)
Konstantin Kurilenko
Florin Acatrinei (CSM Făgăraș)
Iulian Halcă (Minaur Baia Mare)
Vladimir Carali (Poli Iași)

HC Vaslui

Silvian Amihăesi (Potaissa Turda)
Alexandru Farcaș (Minaur Baia Mare)
Răzvan Farcaș (Minaur Baia Mare)
Radu Gușatu (Universitatea Craiova)
Darius Dragon (CSM II București)
Mihai Sandu (CSU Suceava)
Gabriel Cotinghiu (CSU Suceava)
Mihai Bușecan (Minaur Baia Mare)
Andrei Popescu (Minaur Baia Mare)
Călin Hagiu (CSM Focșani)

CSA Steaua București

Marin Vegar (RK Nexe)
Samvel Aslanian (CSM București)
Stefan Vujic (HC PPD Zageb)
Mohsen Babasafari Renani (Goztepe)
Octavian Bizău (CSM II București)
Mihai Merlă (CSM II București)
Mihai Dascălu (CSM II București)
Mihai Becheru (CSM II București)
Alin Roșu (CSM București)
Răzvan Răpciugă (CSM Focșani)
Ivan Matskevich (Meshkov Brest)
Florin Dragomir (retras)
Said Ouksir
Daniel Stanciu
Andrei Grasu (Poli Iași)
Dorin Dragnea
Marius Szoke (HC Odorhei)
Albert Cristescu (Minaur Baia Mare)

CSU Suceava

 Mihai Sandu (HC Vaslui)
Gabriel Cotinghiu (HC Vaslui)
Daniel Bobeică (Știința Bacău)
Alexandru Poteră (CSU Galați)
Sasa Puljzovic (Metaloplastika Sabac)
Cristi Bursuc (Poli Iași)
Lucian Preda
CSM Focșani  Ilija Sladic
Valentin Pătru (Poli Iași)
Călin Hagiu (HC Vaslui)
Răzvan Răpciugă (CSA Steaua București)
Andrei Enache (retras)


CSM Făgăraș

 Tibi Constantinescu (CSM București)
Florin Acatrinei (AHC Dunărea Călărași)
Ilie Vaidasigan (Poli Timișoara)
Andrei Bejinariu (CSM Satu Mare)

Darius Apolzan
Adrian Șuteică
Lucian Arsene
Andrei Nagy


Poli Iași

 Nikolay Sorokin (AHC Dunărea Călărași)
Anatoli Bulov (AHC Dunărea Călărași)
Vladimir Carali (AHC Dunărea Călărași)
Andrei Grasu (CSA Steaua București)
Laurențiu Nițu (Farul Constanța)
Cătălin Ion (Farul Constanța)
Cristian Bursuc (CSU Suceava)
 Valentin Pătru (CSM Focșani)
Gabriel Voinea (HC Odorhei)
Vlad Stoica
Alexandru Vulpe (CSM Reșița)
Ștefan Dumitrache
Minaur Baia Mare  Nikola Lazic (CSM Satu Mare)
Andrei Popescu (HC Vaslui)
Mihai Bușecan (HC Vaslui)
George Haiduc (CSM Oradea)
Albert Cristescu (CSA Steaua)
Răzvan Apostu (CNOT Brașov)
Pierre Ragot (Dinamo București)
Iulian Halcă (AHC Dunărea Călărași)
Răzvan Pop (Dinamo București)
Răzvan Mledenciu
Alexandru Farcaș (HC Vaslui)
Răzvan Farcaș (HC Vaslui)

 

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY