Transferuri Liga Națională masculină, sezonul 2014/2015

0
1269

hc-vaslui_conferinta-presa 14-15La fel ca și în sezonul trecut, www.handbalvolei.ro va ține la curent cu toate mutările din Liga Națională. Articolul va fi actualizat de fiecare dată când un nou transfer apare în întrecerea internă.

 

Echipă

Sosiri

Plecări

HCM Constanța

Mladen Rakcevic (AEK Atena)
Alexandru Bucătaru (CNE Sighișoara)
Javier Humet (Ivry)
Goran Bogunovic (SG Flensburg Handewitt)
Nikola Kedzo (HC Metalurg Skopje)
Bogdan Baican (HCM Minaur Baia Mare)
Alexandru Csepreghi (US Creteil)
Bogdan Criciotoiu (Friesenheim)
Marius Novanc (CSM București)
 Bogdan Șoldănescu (CSM Călărași)

Știința Bacău

Josep Masachs (Naturhouse La Rioja)
Goran Gorenac (HSG Barnbach-Koflach)
Mikk Pinnonen (H43 Lund)
Tin Tokic (Besancon)
Alin Câmpan (HC Odorhei)
Dusan Trifokovic

Cristi Ghiță (Selestat)
Uelligton Da Silva (Franța)
Vladimer Rusia (HC Odorhei)
Shota Tevzadze (HC Odorhei)
Cristi Fenici (Poli Timișoara)
Gabriel Bujor (HC Vaslui)
Mihai Bujor (HC Vaslui)
Dusan Trifkovic (CSU Suceava-împrumutat)

Potaissa Turda

Cosmin Liberț (Energia Pandurii Tg. Jiu)
George Cântec (CSM Oradea)
Cornel Medrea (Voința Sebeș)
Roland Talmaier (“U” Transilvania Cluj)
Alexandru Laslo (“U” Transilvania Cluj)
Levente Fazekas (”U” Transilvania Cluj)

 Cristian Bursuc (CSU Suceava)
Cosmin Țigănașu

HC Odorhei

Mitko Stojlov (Vardar Skopje)
Vladimer Rusia (Știința Bacău)
Shota Tevzadze (Știința Bacău)
Levente Orban

Damian Blecic
Ionuț Ciobanu (Mulhouse)
Erwin Feuchtmann
Vlad Vlăduț
Ghiță Irimescu (Poli Timișoara)
Alin Câmpan (Știința Bacău)

Energia Pandurii Tg. Jiu

Marinko Kekezovic (Pick Szeged)
Alvaro Rodrigues (SL Benfica)
Adrian Sifre (BM Cuenca)
Tadas Stankevicius (ZTR Zaporozhye)
Filipe Mota (Gyor)
Janos Halasz (Gyor)

Alexandru Asoltanei (Dinamo București)
Andrei Păiuș (Poli Timișoara)
Cosmin Liberț (Potaissa Turda)
Gheorghe Roman (CSM Ploiești)
Răzvan Mledenciu (CSM București)
Martin Juzbasic
Ionuț Mazilu
Vali Popescu

Dinamo București

Alexandru Asoltanei (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Ionuț Irimuș (HCM Minaur Baia Mare)
Ibrahima Diaw (PSG Handball)
Pierre-Yves Ragot (Union Leoban)
Jakov Vrankovic (Dijon)
Davor Taskovic (AC Diomidis Argous)
Gustav Rydergard (Hannover)
Bogdan Fuică (revenit după împrumutul la CSM București)

Florin Dragomir (CSM București)
Adrian Druțu
Mihai Cojocea (retras)
Florin Nicolae
Alexandru Dimache (CSM București)
Marian Răpciugă (CSM București)
Dorin Purcărea (retras)

Poli Timișoara

Cristi Fenici (Știința Bacău)
Ghiță Irimescu (HC Odorhei)
Andrei Păiuș (Energia Pandurii Tg. Jiu)
Florin Ciubotariu (CSU Suceava)
Zlatko Daskaloski (Vardar Skopje)
Demis Grigoraș (CS Caraș Severin)
Călin Leordean (HCM Minaur Baia Mare)
Mădălin Marușca (CNE Sighișoara)
Leonard Ștefan (CNE Sighișoara)
Daniel Beșliu (CNE Sighișoara)

Gabriel Daninfeld
Adrian Vasiliu
Andrei Lela (HC Adrian Petrea)

CSA Steaua București

 Ionuț Nistor (CNE Sighișoara)
Adrian Macovei (CNE Sighișoara)
Rodrigo Salinas Munoz (BM Granollers)
Guillermo Corzo Gomez (BM Valladolid)

Andrei Cian (retras)
Ștefan Birtalan
Iulian Stamate (CSM București)
Gabriel Florea

HCM Minaur Baia Mare

Ivan Milas (Wisla Plock, împrumut)
Janko Kevic (Wisla Plock)
Steffen Stegavik (Kolstad Idrettslag)
Patricio Martinez Chavez (UHC Ganserdorf)
Antonio Pribanic (RK Vojvodina)
Peter Tatai (Pick Szeged)

Milan Mirkovic (RK Vojvodina)
Răzvan Pop (CSM București)
Nikola Eklemovic (Wisla Plock)
Tudor Marta (CS Caraș Severin)
Mihai Huta (Extrem Baia Mare)
Paul Simunescu (Extrem Baia Mare)
Cristian Malmagro (Al Ain)

 Ionuț Irimuș (Dinamo București)
Călin Leordean (Poli Timișoara)
Bogdan Baican (HCM Constanța)
Simion Crăciun (CSM Oradea)
Alin Bondar
Andrei Drăghici
Răzvan Udriștoiu
Devid Munea
Elvis Acsinia
Srdjan Gavrilovic (CSU Suceava)

CSM București

Iulian Stamate (CSA Steaua București)
Adrian Rotaru (CNE Sighișoara)
Vlad Sîncelean (CNE Sighișoara)
Iancu Ionuț (CNE Sighișoara)
Robert Militaru (CNE Sighișoara)
Krso Milosevic (RK Vojvodina)
Mario Blazevic (Borac Banja Luka)
Milos Kostadinovic (Partizan Belgrad)
Marko Simovic (Ankaraspor)
Alexandru Dimache (Dinamo București)
Florin Dragomir (Dinamo București)
Marian Răpciugă (Dinamo București)
Marius Novanc (HCM Constanța)

Răzvan Pop (HCM Minaur Baia Mare)
Dan Racoțea (împrumut exipirat)
Alexandru Budui (împrumut expirat)
Daniel Bălan (împrumut expirat)
Alexandru Dedu
George Stăncioiu (CSM Ploiești)
Bogdan Fuică (Dinamo București, împrumut expirat)
Adrian Macovei (împrumut expirat)
Dorian Sava

CSU Suceava

 Mihai Sandu (CNE Sighișoara)
Maxim Baleaev (Știința II Bacău)
Iulian Alexa (Extrem Baia Mare)
Cristi Bursuc (Potaissa Turda)
Tiberiu Popovici (CSM Călărași)
Lucian Preda (HC Voința Sebeș)
Srdjan Gavrilovic (HCM Minaur Baia Mare)
Eduard Duman (LPS Suceava)
Dusan Trifkovic (Știința Bacău-împrumutat)
Daniel Mijatovic
Marko Davidovic (RK Derventa)

 Andrei Lețu
Alin Ilii
Andrei Panait
Vitalie Nenitsă
Marius Bahan (HC Adrian Petrea)
Dan Negrușeri
Alin Roșu (HC Vaslui)
Florin Ciubotariu (Poli Timișoara)
Robert Rugaci (HC Adrian Petrea)
Atilla Eros (HC Vaslui-împrumut expirat)
Răzvan Dumitraș

CSM Călărași

 Pavlo Gurkovsky (ZTR Zaporozhye)
Anatoli Bulov (Știința II Bacău)
Roman Zacaciurin (Știința II Bacău)
Silvian Amihăesi (CSM Oradea)
Andrei Voinea (CNE Sighișoara)
Bogdan Șoldănescu (HCM Constanța)
Vadim Braznik
Oleg Kumugurodsky
 Eremia Pârâianu
Adrian Tucanu
Eugen Frățilă
Ioan Roșca
Bogdan Manole
Tiberiu Popovici (CSU Suceava)

HC Vaslui

Mihai Bujor (Știința Bacău)
Gabriel Bujor (Știința Bacău)
Dragoș Nedelcu (CNE Sighișoara)
Ioan Stan (CS Caraș Severin)
Emilian Marocico (CS Caraș Severin)
Alin Roșu (CSU Suceava)
Robert Rugaci (HC Adrian Petrea)
Atilla Eros (revenit după împrumutul la Suceava)

 

   

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY