Transferuri Liga Națională feminină, sezonul 2018/2019!

4
13745

Deși sezonul 2017/2018 abia a luat sfârșit, formațiile din Liga Națională și-au conturat, în mare parte, loturile pentru ediția viitoare a Ligii Naționale. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă toate mutările oficiale de până acum efectuate de formațiile din prima divizie.


Echipă

Sosiri Plecări


CSM București

Andrea Lekic (Vardar Skopje)
Dragana Cvijic (Vardar Skopje)
Jovanka Radicevic (Vardar Skopje)
Barbara Lazovic (Vardar Skopje)
Elisabeth Omoregie (RK Krim)
Mădălina Ion (HCM Unirea Slobozia – împrumut expirat)
Line Jorgensen (Team Esbjerg)
Camille Ayglon Saurina (Nimes)
Gnonsiane Niombla (Metz)
Isabelle Gullden (Brest)
Alina Iordache (Gloria Buzău)


SCM Craiova

Ekaterina Dzhukeva (Kisvardai)
Elena Gjeorgijevska (Alba Fehervar)
Ana Maria Tănasie (HCM Râmnicu Vâlcea)
Timea Tătar (Corona Brașov)
Bianca Curmenț (SCM Politehnica Timișoara)
Yuliya Dumanska (HCM Râmnicu Vâlcea)
Valentina Ardean Elisei (Glora Bistrița)
Nicoleta Tudor (HC Dunărea Brăila)
Bobana Klikovac (Ferencvaros)
Andreea Pricopi (HCM Râmnicu Vâlcea)
Teodora Popescu


Măgura Cisnădie

Jasna Toskovic (CSM Roman)
Alexandra Iovănescu (CSM Roman)
Gabriela Moreschi (Larvik)
Ivana Bozovic (Pogon Sczeczin)
Dragica Tatalovic (Corona Brașov)


HCM Râmnicu Vâlcea

Yuliya Dumanska (SCM Craiova)
Andreea Pricopi (SCM Craiova)
Marija Petrovic (Vardar Skopje)
Ana Maria Popa (CSM Roman)
Florentina Craiu (HC Dunărea Brăila – împrumut expirat)
Natasa Krnic (HC Dunărea Brăila)
Sara Vukcevic
Marina Razum (HC Dunărea Brăila)
Carmina Manea (CSM Roman)
Ana Maria Tănasie (SCM Craiova)
Hermina Stoicănescu (CSM Slatina)
Cristina Mitrache (HCM Unirea Slobozia)


HC Zalău

Larisa Tămaș (Corona Brașov)
Ana Maria Dragut (Kisvardai)
Paula Vișan
Ana Ciolan (Corona Brașov)


Gloria Bistrița

Garcia Avila (Malaga)
Valentina Ardean-Elisei (SCM Craiova)
Teodora Bloj (Corona Brașov)
Irina Ivan (CSM Roman)
Alexandra Orșivschi (Minaur Baia Mare)
Roxana Cîrjan
Viorica Țăgean (”U” Cluj)


Corona Brașov

Marina Dmitrovic (Kisvardai)
Dragica Tatalovic (Măgura Cisnădie)
Ekaterina Vetkova (Toulon)
Larisa Tămaș (HC Zalău)
Ana Ciolan (HC Zalău)
Ana Maria Berbece (”U” Cluj)
Diana Petrescu (CSM Roman)
Teodora Bloj (CSM Bistrița)
Ana Maria Mîrcă (CSM Roman)
Laura Popa (”U” Cluj)
Timea Tătar (SCM Craiova)


CSM Roman

 Ana Maria Mîrcă Olariu (Corona Brașov)
Monica Rusu (Minaur Baia Mare)
Julia Khavronina (Toulon)
Daniela Băbeanu
Daniela Corban (HC Dunărea Brăila)
Irina Ivan (CSM Bistrița)
Raluca Agrogoroaie
Carmina Manea (HCM Râmnicu Vâlcea)
Alina Gheorghe (Rapid București)
Ana Maria Popa (HCM Râmnicu Vâlcea)
Alexandra Iovănescu (Măgura Cisnădie)
Jasna Toskovic (Măgura Cisnădie)
Mihaela Stănciulescu
Teja Ferfolja
Ana Miriam De Sousa
Diana Petrescu (Corona Brașov)


HC Dunărea Brăila

Nicoleta Safta (CSU Danubius Galați)
Natasa Krnic (HCM Râmnicu Vâlcea)
Nicoleta Tudor (SCM Craiova)
Marina Razum (HCM Râmnicu Vâlcea)
Elena Dache (Rapid București)
Gabriela Dobre (Dinamo București)
Marija Shteriova (Minaur Baia Mare)
Dziyana Ilyina (Gloria Buzău)
Oana Cîrstea (Minaur Baia Mare)
Florentina Craiu (HCM Râmnicu Vâlcea – împrumut expirat)
Adriana Medvedova (Minaur Baia Mare)
Daniela Corban (CSM Roman)
Gabriela Szucs (însărcinată)
Anca Ciuclaru (însărcinată)
”U” Cluj  Martina Corkovic (Zagnos)
Aleksandra Stoklosa (Start Elblag)
Viorica Țăgean (CSM Bistrița)
Laura Popa (Corona Brașov)
Ana Maria Berbece (Corona Brașov)
CSM Slatina Hermina Stoicănescu (HCM Râmnicu Vâlcea)
Clara Vădineanu
Sara Abed-Kader (Dinamo București)
Raluca Dăscălete (HCM Unirea Slobozia)
Angela Todorovska
Georgiana Codrea (Dinamo București)
Mădălina Pușcaș (SCM Gloria Buzău)
Daniela Vălean
Sonia Seraficeanu (Minaur Baia Mare)
Carmen Veșcă
Diana Diaconu
Mihaela Popescu


CSU Danubius Galați

 Andreea Pătuleanu (HCM Unirea Slobozia)
Marija Gedroit 


Dajana Jovanovska
Andrea Beleska
Nicoleta Safta (HC Dunărea Brăila)


SCM Gloria Buzău

Cristina Nan (Dinamo București)
Dziyana Ilyina (HC Dunărea Brăila)
Natalia Vinyukova (Zvezda Zvenigorod)
Marijeta Vidak (Podravka Vegeta)
Alina Iordache (CSM București)
Laura Leahu (Rapid București)
Diana Predoi (SCM Politehnica Timișoara)
Mădălina Predoi (HCM Unirea Slobozia)
Alina Ilie (HCM Unirea Slobozia)
Mădălina Pușcaș (CSM Slatina)
Gabriela Vrabie
Mădălina Mureş
Nicoleta Vlad
Denisa Matei
Alina Lupu
Alina Dragu (HCM Unirea Slobozia)
Ana Maria Micu
Gabriela Drugău
Minaur Baia Mare  Marija Shteriova (HC Dunărea Brăila)
Adriana Medvedova (HC Dunărea Brăila)
Oana Cîrstea (HC Dunărea Brăila)
Helena Rysankova (Dijon)
Sylwya Lisewska (Start Elblag)
Sonia Seraficeanu (CSM Slatina)
Yaroslava Burlachenko (HCM Unirea Slobozia)
Alexandra Orșivschi (CSM Bistrița)
Luciana Popescu
 Alexandra Pricop
Andriyana Naumenko (HCM Unirea Slobozia)
Mariana Mykytei
Monica Rusu (CSM Roman)
Corina Biriș
Elena Avdekova (Ungaria)
Andrada Maior-Pașca (însărcinată)

 

sursă foto: scmcraiova.ro

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY