TRANSFERURI 2020-2021 | Mutările oficiale din Liga Florilor

0
3416

Formațiile din Liga Națională și-au conturat, în mare parte, loturile cu care vor aborda noul sezon competițional. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă toate mutările oficiale de până acum efectuate de formațiile din prima divizie.


Echipă

Sosiri Plecări


SCM Râmnicu Vâlcea

Evgenija Minevskaja (Brest)
Zeljka Nikolic (SCM Craiova)
Maren Nyland Aardahl (BBM Bietigheim)
Sara Rus (CNE Rm. Vâlcea)
Samara Da Silva (RK Krim Mercator)
Raluca Băcăoanu (Gloria Bistrița)
Yuliya Dumanska (RK Podravka)
Mădălina Zamfirescu (HC Dunărea Brăila)
Alexandra Badea (Rapid București)
Andreea Adespii (SCM Craiova)


CSM București

Alexandrina Barbosa (Nantes)
Siraba Dembele
Martine Smeets (Metz)
Barbara Lazovic (Buducnost) 
 Mădălina Ion (”U” Cluj)
Iulia Curea (retrasă)
Linea Torstensson (retrasă)
Andrea Lekic (Buducnost)
Nora Mork (Vipers)
Itana Grbic (Buducnost)


Minaur Baia Mare

Filippa Idehn (Silkeborg)
Larissa Araujo (”U” Cluj)
Ana Maria Tănăsie (Măgura Cisnădie)
Asuka Fujita (Borussia Dortmund)
Linn Blohm (Kobenhavn Handbold)
Angela Cioca (Tenerife)
Jovana Kovacevic (Erd)
Mikaela Massing (Thuringer)
Jelena Lavko (Erd)
 Larisa Tămaș (CSM Slatina)
Roxana Szolosi
Anna Ivanenko (Chișineu Criș)
Oana Cîrstea (SCM Gloria Buzău)
Ana Maria Măzăreanu (Gloria Bistrița)
Camelia Hotea (retrasă)
Mădălina Conache (CSM Galați)
Sylwia Lisewska (Măgura Cisnădie)
Paulina Masna (”U” Cluj)
Marija Shteriova (SCM Gloria Buzău)


SCM Gloria Buzău

 Oana Cîrstea (Minaur Baia Mare)
Dijana Ujkic (Măgura Cisnădie)
Bobana Klikovac (SCM Craiova)
Elena Livrinikj (Rapid București)
Ada Moldovan (Măgura Cisnădie)
Patricia Moraru (”U” Cluj)
Marija Shteriova (Minaur Baia Mare)
Andjela Janjusevic (Siofok)
 Denisa Șelever (”U” Cluj)
Petra Blazek (Thuringer)
Ines Khouildi (Thuringer)
Andreea Taivan
Oana Apetrei


HC Dunărea Brăila

 Ljubica Nenezic (Gloria Bistrița)
Jovana Sazdovska (Thuringer)
Maria Kanaval (BNTU BelAZ Minsk)
Mădălina Zamfirescu (SCM Râmnicu Vâlcea)
Sanja Premovic (Iuventa Michalovce)
 Marina Razum (MKS Lublin)
Gabriela Dobre (Rapid București)
Claudia Constantinescu (Rapid București)
Natasha Krnic


CS Gloria Bistrița

 Ana Maria Măzăreanu (Minaur Baia Mare)
Raluca Băcăoanu (SCM Râmnicu Vâlcea)
Andreea Târșoagă (CSM Târgu Mureș)
Natalia Savchyn (Galytchanka Lviv)
Almudena Rodríguez (Thuringer)
Diana Șamanț (”U” Cluj)
Ljubica Nenezic (HC Dunărea Brăila)
Teodora Bloj
Ana Maria Inculeț 


Măgura Cisnădie

Dana Abed Kader (HC Zalău)
Timea Tătar (SCM Craiova)
Sylwia Lisewska (Minaur Baia Mare)
Andreea Ianăși (RK Podravka)
Elena Gjeorgjievska (RK Podravka)
Aleksandra Zych (Borussia Dortmund)
Alexandra Prodan (”U” Cluj)
Valentina Blazevic (MKS Lublin)
Dijana Radojevic (Mérignac Handball)
Ana-Maria Tănăsie (Minaur Baia Mare)
Adriana Crăciun (SCM Craiova)
Dijana Ujkic (SCM Gloria Buzău)
Tamara Smbatian
Cynthia Tomescu (Dacia Mioveni)
Mirela Pașca (CSM Slatina)
Diana Predoi


HC Zalău

 Paula Vișan
Alexandra Dindiligan (”U” Cluj)
Cristina Mitrache (Suedia)
Mouna Jlezi (AHCM Unirea Slobozia)
 Cristiana Nica (SCM Craiova)
Sara Abed-Kader (CSM Târgu Jiu)
Dana Abed-Kader (Măgura Cisnădie)


SCM Craiova

 Cristiana Nica (HC Zalău)
Ekaterina Matlashova (Kuban Krasnodar)
Alexandra Andrei (CSM Slatina)
Andreea Adespii (SCM Râmnicu Vâlcea)
Adriana Crăciun (Măgura Cisnădie)
Zeljka Nikolic (SCM Râmnicu Vâlcea)
Yulia Khavronina (Kastamonu)
Bobana Klikovac (SCM Gloria Buzău)
Patricia Vizitiu (CSM Galați)
Timea Tătar (Măgura Cisnădie) 
CSM Slatina Mirela Pașca (Măgura Cisnădie)
Larisa Tămaș (Minaur Baia Mare)
Andreea Ivan (AHCM Unirea Slobozia)
Alexandra Andrei (SCM Craiova)
Daniela Corban
Ana Maria Dulgheriu
Iulia Andrei (Dacia Mioveni) 
Rapid București Gabriela Dobre (HC Dunărea Brăila)
Jullia Foggea (Erd)
Alexandra Badea (SCM Râmnicu Vâlcea)
Claudia Constantinescu (HC Dunărea Brăila)
Ana Maria Vacariu (AHCM Unirea Slobozia)
Andreea Arghir
Olivia Nanu (Dacia Mioveni)
Andra State
Camelia Carabulea
Ana Maria Chirigiu
Ana Maria Dumitrașcu
Elena Livrinikj (SCM Gloria Buzău)
Oana Bucă
Andreea Trăilă
Gabriela Preda (retrasă)
Raluca Dăscălete
Bianca Ionescu 
 ”U” Cluj Mădălina Ion (CSM București)
Marina Dumanska (CSM Târgu Jiu)
Raluca Nicolae (AHCM Unirea Slobozia)
Denisa Șelever (SCM Gloria Buzău)
Florența Ilie (AHCM Unirea Slobozia)
Diana Șamanț (Gloria Bistrița)
Judith Vizuete (Tenerife)
Bianca Lupașcu (Corona Brașov)
Paulina Masna (Minaur Baia Mare)
Alexandra Dindiligan (HC Zalău) 
Alexandra Prodan (Măgura Cisnădie)
Miruna Pica (Gloria II Bistrița)
Maria Drăgunoiu
Macarena Gandulfo
Larisa Araujo (Minaur Baia Mare)
Patricia Moraru (SCM Gloria Buzău)
Cristina Boian (Dacia Mioveni)


AHCM Unirea Slobozia

 Ana Ciolan
Florența Ilie (”U” Cluj)
Ioana Georgescu (Dacia Mioveni)
Ana Maria Vacariu (Rapid București)
Mouna Jlezi (HC Zalău)
Andryiana Naumenko (Chișineu Criș)
Andreea Ivan (CSM Slatina)
Paula Toma (Dacia Mioveni)
Loredana Vartic
Raluca Nicolae (”U” Cluj)

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY