Succese la limită pentru Steaua și Suceava în play-out!

0
1760

Nu doar în play-off am avut meciuri dramatice, ci și în play-out. CSA Steaua și CSU Suceava s-au impus la limită în partidele din etapa a doua, 24-23, respectiv 19-18.

Deși părea un meci facil, Steaua a avut mari emoții în deplasarea de la Satu Mare, acolo unde în sezonul regular a remizat. Bucureștenii au câștigat cu 24-23, după ce Gabriel Florea a transformat o aruncare de la șapte metri în ultima secundă, însă în condițiile în care în minutul 40 conduceau cu 19-12!

La Suceava a fost un meci foarte echilibrat, pe care Suceava l-a câștigat la limită. A fost 19-18, după o repriză secundă în care Focșaniul a condus cu 12-9 și în care gazdele au marcat de patru ori în ultimele zece minute, de la scorul de 15-16. Florin Ciubotariu și Adi Băluț au fost cei mai buni marcatori ai meciului, cu câte cinci reușite.

Rezultatele etapei a doua (click pe scor pentru marcatori) și clasamentul la zi: