Sandu Iacob își învinge fosta echipă! Turda câștigă din nou în fața lui Dinamo după doi ani jumătate!

0
1626

Constanța continuă șirul rezultatelor foarte bune sub comanda lui Sandu Iacob. Dobrogea a câștigat la Vaslui, 28-25, după un meci de luptă, și a ajuns la un singur punct de podiumul campionatului. La Turda, Potaissa a învins campioana cu 30-29 în ceea ce reprezintă prima victorie a ardelenilor în fața bucureștenilor după o pauză de doi ani și jumătate.

Sandu Iacob și-a învins fosta echipă, 28-25, și a ajuns astfel la patru victorii consecutive în Liga Națională. Deși s-a aflat aproape mereu cu un pas în fața adversarului, victoria s-a conturat în minutele de final, când cei doi interi ex-iugoslavi, Crnoglavac și Vujovic, au marcat și și-au desprins echipa la 28-24 pe tabelă.

Potaissa a trecut, cel puțin până astăzi, pe primul loc în clasamentul Ligii Zimbrilor după succesul dramatic cu Dinamo, 30-29. Ardelenii pun capăt astfel seriei de șase meciuri consecutive fără victorie în fața bucureștenilor (un egal și cinci înfrângeri).

Programul partidelor rămase de disputat (click pe scor pentru marcatori) și clasamentul la zi: