Romanul pune capăt seriei de trei înfrângeri consecutive!

1
894

CSM Roman a pus capăt seriei de trei înfrângeri consecutive în disputa de luni seară pe teren propriu, cu Corona Brașov. A fost 23-22 (11-9) pentru fetele lui Constantin Ștefan, care ajung la trei meciuri la rând fără înfrângere în duelurile cu Corona.

A fost însă o partidă în care brașovencele nu au condus niciodată pe tabelă, ci doar au reușit să egaleze în mai multe rânduri pe parcursul reprizei secunde. Cele mai bune marcatoare ale meciului au fost Ana Maria Iuganu și Eliza Buceschi, cu câte opt goluri, cea din urmă revenită pe terenul de joc după o accidentare, la fel ca și Laura Chiper, Timea Tătar și Andreea Chiricuță.