Repetiție reușită pentru Măgura Cisnădie înaintea debutului în Cupa EHF

0
323

Măgura Cisnădie a câștigat ultima partidă dinaintea debutului în Cupa EHF, 33-22 cu ”U” Cluj, într-o partidă din etapa a șaptea a Ligii Florilor.

Miercuri seară, la Cisnădie, Măgura a învins pe ”U” Cluj, scor 33-22 (16-10), într-o partidă la discreția fetelor lui Alexandru Weber. Disputa a fost echilibrată timp de un sfert de oră, apoi plusul de valoare al Cisnădiei a fost vizibil și partida a curs într-un singur sens. A fost 16-10 la pauză și 33-22 final, iar golghetera partidei a fost brazilianca Jaqueline Anastacio, cu opt reușite.

Pentru Măgura Cisnădie urmează partida cu HC Galychanka Lviv, din turul al doilea al Cupei EHF, programată sâmbătă de la ora 18:00.

Programul etapei a șaptea (click pe scor pentru marcatoare) și clasamentul la zi: