Noul sezon al Ligii Zimbrilor începe cu partida Poli Timișoara-Potaissa Turda! Programul complet al campionatului

0
1400

Astăzi, la sediul FRH, s-a tras la sorți programul Ligii Zimbrilor, sezonul 2020-2021. Prima rundă (19 august) programează și dueluri interesante, iar capul de afiș este ținut de meciul dintre Poli Timișoara și Potaissa Turda. Derby-ul Steaua-Dinamo va avea loc în ultima etapă.

Programul complet al campionatului:
Etapa 1 (19 august)
CSM Reșița v CSM Focșani
CSM București v Divizia A – Loc 1
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Bacău
AHC Dunărea Călărași v HC Buzău
Minaur Baia Mare v CSM Vaslui
Poli Timișoara v Potaissa Turda
CSA Steaua București v Divizia A – Loc 2
CSM Făgăraș v Dinamo București

Etapa 2 (22 august)
CSM Focșani v Dinamo București
Divizia A – Loc 2 v CSM Făgăraș
Potaissa Turda v CSA Steaua București
CSM Vaslui v Poli Timișoara
HC Buzău v Minaur Baia Mare
CSM Bacău v AHC Dunărea Călărași
Divizia A – Loc 1 v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Reșița v CSM București

Etapa 3 (29 august)
CSM București v CSM Focșani
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Reșița
AHC Dunărea Călărași v Divizia A – Loc 1
Minaur Baia Mare v CSM Bacău
Poli Timișoara v HC Buzău
CSA Steaua București v CSM Vaslui
CSM Făgăraș v Potaissa Turda
Dinamo București v Divizia A – Loc 2

Etapa 4 (5 septembrie)
CSM Focșani v Divizia A – Loc 2
Potaissa Turda v Dinamo București
CSM Vaslui v CSM Făgăraș
HC Buzău v CSA Steaua București
CSM Bacău v Poli Timișoara
Divizia A – Loc 1 v Minaur Baia Mare
CSM Reșița v AHC Dunărea Călărași
CSM București v HC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 5 (12 septembrie)
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Focșani
AHC Dunărea Călărași v CSM București
Minaur Baia Mare v CSM Reșița
Poli Timișoara v Divizia A – Loc 1
CSA Steaua București v CSM Bacău
CSM Făgăraș v HC Buzău
Dinamo București v CSM Vaslui
Divizia A – Loc 2 v Potaissa Turda

Etapa 6 (19 septembrie)
CSM Focșani v Potaissa Turda
CSM Vaslui v Divizia A – Loc 2
HC Buzău v Dinamo București
CSM Bacău v CSM Făgăraș
Divizia A – Loc 1 v CSA Steaua București
CSM Reșița v Poli Timișoara
CSM București v Minaur Baia Mare
HC Dobrogea Sud Constanța v AHC Dunărea Călărași

Etapa 7 (26 septembrie)
AHC Dunărea Călărași v CSM Focșani
Minaur Baia Mare v HC Dobrogea Sud Constanța
Poli Timișoara v CSM București
CSA Steaua București v CSM Reșița
CSM Făgăraș v Divizia A – Loc 1
Dinamo București v CSM Bacău
Divizia A – Loc 2 v HC Buzău
Potaissa Turda v CSM Vaslui

Etapa 8 (3 octombrie)
CSM Focșani v CSM Vaslui
HC Buzău v Potaissa Turda
CSM Bacău v Divizia A – Loc 2
Divizia A – Loc 1 v Dinamo București
CSM Reșița v CSM Făgăraș
CSM București v CSA Steaua București
HC Dobrogea Sud Constanța v Poli Timișoara
AHC Dunărea Călărași v Minaur Baia Mare

Etapa 9 (7 octombrie)
Minaur Baia Mare v CSM Focșani
Poli Timișoara v AHC Dunărea Călărași
CSA Steaua București v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Făgăraș v CSM București
Dinamo București v CSM Reșița
Divizia A – Loc 2 v Divizia A – Loc 1
Potaissa Turda v CSM Bacău
CSM Vaslui v HC Buzău

Etapa 10 (10 octombrie)
CSM Focșani v HC Buzău
CSM Bacău v CSM Vaslui
Divizia A – Loc 1 v Potaissa Turda
CSM Reșița v Divizia A – Loc 2
CSM București v Dinamo București
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Făgăraș
AHC Dunărea Călărași v CSA Steaua București
Minaur Baia Mare v Poli Timișoara

Etapa 11 (17 octombrie)
Poli Timișoara v CSM Focșani
CSA Steaua București v Minaur Baia Mare
CSM Făgăraș v AHC Dunărea Călărași
Dinamo București v HC Dobrogea Sud Constanța
Divizia A – Loc 2 v CSM București
Potaissa Turda v CSM Reșița
CSM Vaslui v Divizia A – Loc 1
HC Buzău v CSM Bacău

Etapa 12 (24 octombrie)
CSM Focșani v CSM Bacău
Divizia A – Loc 1 v HC Buzău
CSM Reșița v CSM Vaslui
CSM București v Potaissa Turda
HC Dobrogea Sud Constanța v Divizia A – Loc 2
AHC Dunărea Călărași v Dinamo București
Minaur Baia Mare v CSM Făgăraș
Poli Timișoara v CSA Steaua București

Etapa 13 (31 octombrie)
CSA Steaua București v CSM Focșani
CSM Făgăraș v Poli Timișoara
Dinamo București v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 2 v AHC Dunărea Călărași
Potaissa Turda v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Vaslui v CSM București
HC Buzău v CSM Reșița
CSM Bacău v Divizia A – Loc 1

Etapa 14 (14 noiembrie)
CSM Focșani v Divizia A – Loc 1
CSM Reșița v CSM Bacău
CSM București v HC Buzău
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM Vaslui
AHC Dunărea Călărași v Potaissa Turda
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 2
Poli Timișoara v Dinamo București
CSA Steaua București v CSM Făgăraș

Etapa 15 (21 noiembrie)
CSM Făgăraș v CSM Focșani
Dinamo București v CSA Steaua București
Divizia A – Loc 2 v Poli Timișoara
Potaissa Turda v Minaur Baia Mare
CSM Vaslui v AHC Dunărea Călărași
HC Buzău v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM Bacău v CSM București
Divizia A – Loc 1 v CSM Reșița

Etapa 16 (28 noiembrie)
CSM Focșani v CSM Reșița
Divizia A – Loc 1 v CSM București
CSM Bacău v HC Dobrogea Sud Constanța
HC Buzău v AHC Dunărea Călărași
CSM Vaslui v Minaur Baia Mare
Potaissa Turda v Poli Timișoara
Divizia A – Loc 2 v CSA Steaua București
Dinamo București v CSM Făgăraș

Etapa 17 (5 decembrie)
Dinamo București v CSM Focșani
CSM Făgăraș v Divizia A – Loc 2
CSA Steaua București v Potaissa Turda
Poli Timișoara v CSM Vaslui
Minaur Baia Mare v HC Buzău
AHC Dunărea Călărași v CSM Bacău
HC Dobrogea Sud Constanța v Divizia A – Loc 1
CSM București v CSM Reșița

Etapa 18 (16 decembrie)
CSM Focșani v CSM București
CSM Reșița v HC Dobrogea Sud Constanța
Divizia A – Loc 1 v AHC Dunărea Călărași
CSM Bacău v Minaur Baia Mare
HC Buzău v Poli Timișoara
CSM Vaslui v CSA Steaua București
Potaissa Turda v CSM Făgăraș
Divizia A – Loc 2 v Dinamo București

Etapa 19 (19 decembrie)
Divizia A – Loc 2 v CSM Focșani
Dinamo București v Potaissa Turda
CSM Făgăraș v CSM Vaslui
CSA Steaua București v HC Buzău
Poli Timișoara v CSM Bacău
Minaur Baia Mare v Divizia A – Loc 1
AHC Dunărea Călărași v CSM Reșița
HC Dobrogea Sud Constanța v CSM București

Etapa 20 (23 decembrie)
CSM Focșani v HC Dobrogea Sud Constanța
CSM București v AHC Dunărea Călărași
CSM Reșița v Minaur Baia Mare
Divizia A – Loc 1 v Poli Timișoara
CSM Bacău v CSA Steaua București
HC Buzău v CSM Făgăraș
CSM Vaslui v Dinamo București
Potaissa Turda v Divizia A – Loc 2

Etapa 21 (6 februarie)
Potaissa Turda v CSM Focșani
Divizia A – Loc 2 v CSM Vaslui
Dinamo București v HC Buzău
CSM Făgăraș v CSM Bacău
CSA Steaua București v Divizia A – Loc 1
Poli Timișoara v CSM Reșița
Minaur Baia Mare v CSM București
AHC Dunărea Călărași v HC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 22 (13 februarie)
CSM Focșani v AHC Dunărea Călărași
HC Dobrogea Sud Constanța v Minaur Baia Mare
CSM București v Poli Timișoara
CSM Reșița v CSA Steaua București
Divizia A – Loc 1 v CSM Făgăraș
CSM Bacău v Dinamo București
HC Buzău v Divizia A – Loc 2
CSM Vaslui v Potaissa Turda

Etapa 23 (20 februarie)
CSM Vaslui v CSM Focșani
Potaissa Turda v HC Buzău
Divizia A – Loc 2 v CSM Bacău
Dinamo București v Divizia A – Loc 1
CSM Făgăraș v CSM Reșița
CSA Steaua București v CSM București
Poli Timișoara v HC Dobrogea Sud Constanța
Minaur Baia Mare v AHC Dunărea Călărași

Etapa 24 (27 februarie)
CSM Focșani v Minaur Baia Mare
AHC Dunărea Călărași v Poli Timișoara
HC Dobrogea Sud Constanța v CSA Steaua București
CSM București v CSM Făgăraș
CSM Reșița v Dinamo București
Divizia A – Loc 1 v Divizia A – Loc 2
CSM Bacău v Potaissa Turda
HC Buzău v CSM Vaslui

Etapa 25 (16 martie)
HC Buzău v CSM Focșani
CSM Vaslui v CSM Bacău
Potaissa Turda v Divizia A – Loc 1
Divizia A – Loc 2 v CSM Reșița
Dinamo București v CSM București
CSM Făgăraș v HC Dobrogea Sud Constanța
CSA Steaua București v AHC Dunărea Călărași
Poli Timișoara v Minaur Baia Mare

Etapa 26 (20 martie)
CSM Focșani v Poli Timișoara
Minaur Baia Mare v CSA Steaua București
AHC Dunărea Călărași v CSM Făgăraș
HC Dobrogea Sud Constanța v Dinamo București
CSM București v Divizia A – Loc 2
CSM Reșița v Potaissa Turda
Divizia A – Loc 1 v CSM Vaslui
CSM Bacău v HC Buzău

Etapa 27 (27 martie)
CSM Bacău v CSM Focșani
HC Buzău v Divizia A – Loc 1
CSM Vaslui v CSM Reșița
Potaissa Turda v CSM București
Divizia A – Loc 2 v HC Dobrogea Sud Constanța
Dinamo București v AHC Dunărea Călărași
CSM Făgăraș v Minaur Baia Mare
CSA Steaua București v Poli Timișoara

Etapa 28 (3 aprilie)
CSM Focșani v CSA Steaua București
Poli Timișoara v CSM Făgăraș
Minaur Baia Mare v Dinamo București
AHC Dunărea Călărași v Divizia A – Loc 2
HC Dobrogea Sud Constanța v Potaissa Turda
CSM București v CSM Vaslui
CSM Reșița v HC Buzău
Divizia A – Loc 1 v CSM Bacău

Etapa 29 (7 aprilie)
Divizia A – Loc 1 v CSM Focșani
CSM Bacău v CSM Reșița
HC Buzău v CSM București
CSM Vaslui v HC Dobrogea Sud Constanța
Potaissa Turda v AHC Dunărea Călărași
Divizia A – Loc 2 v Minaur Baia Mare
Dinamo București v Poli Timișoara
CSM Făgăraș v CSA Steaua București

Etapa 30 (17 aprilie)
CSM Focșani v CSM Făgăraș
CSA Steaua București v Dinamo București
Poli Timișoara v Divizia A – Loc 2
Minaur Baia Mare v Potaissa Turda
AHC Dunărea Călărași v CSM Vaslui
HC Dobrogea Sud Constanța v HC Buzău
CSM București v CSM Bacău
CSM Reșița v Divizia A – Loc 1

sursă foto: Mircea Roșca – ActionFoto.ro

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY