Minaur incepe anul cu dreptul, Gloria Buzau invinge pe Slatina!

0
713

Etapa a 12-a a Ligii Florilor a debutat miercuri, iar cele doua formatii care au evoluat pe teren propriu au reusit sa se impuna. Gloria Buzau a invins pe Slatina, 27-18, in timp ce Minaur a trecut de Dunarea Braila, 24-22.

Gloria Buzau a invins pe Slatina cu 27-18, insa oaspetele au pus probleme serioase timp de o repriza. A fost 12-12 la pauza, dupa ce echipa Victorinei Bora a condus la doua goluri pe parcursul primei reprize. Actul secund a apartinut in totalitate gazdelor, care au primit doar doar sase goluri in partea a doua.

Minaur Baia Mare a inceput anul 2020 cu dreptul, dupa ce a invins pe Dunarea Braila acasa, 24-22 (11-11). A fost insa un meci foarte echilibrat pana in ultimele zece minute, in care gazdele au fost superioare. Pentru Minaur e o victorie foarte importanta, iar intr-un clasament fara Corona Brasov s-ar afla in acest moment pe locul 4, la egalitate de puncte cu Gloria Buzau, locul 3, dar cu un golaveraj inferior. In ultima etapa a turului, Minaur merge la Slatina, iar Buzaul la Cisnadie.