HCM Roman se apropie la un punct de locul patru

0
654

hcm roman fete 13-14HCM Roman s-a apropiat la un singur punct de poziția a patra a clasamentului după succesul fără emoții din partida cu Mureșul Tg. Mureș, 36-18.

HCM Roman n-a avut emoții în a trece de ultima clasată, Mureșul Tg. Mureș, formație care a rezistat pe terenul echipei lui Florin Pera doar în debut. De la 3-2, în minutul 6, romașcancele și-au început desprinderea, marcând de trei ori consecutiv și ajungând la 6-2, iar până la finalul primelor 30 de minute diferența a ajuns la 12 goluri. Repriza a doua n-a adus nimic nou, gazdele fiind în continuare la conducere, iar după expirarea timpului regulamentar tabela indica un categoric 36-18. Romanul bifează trei puncte extrem de importante, cu care ajunge la un singur punct de locul patru, ocupat de SCM Craiova.

HCM Roman-SC Mureșul Tg. Mureș 36-18 (18-6)
HCM Roman: Iuganu 7 goluri, Stoleru 6, Mihalschi 6, Cîlici 3, Druțu 3, Chitacu 3, Crap 3, Băbeanu 2, Genkova 1, Agrigoroaie 1, Toskovic 1
Mureșul Tg. Mureș: Klimek 7 goluri, Deac 4, Pop 3, Rad 1, Mrkic 1, Serediuc 1, Lazăr 1
Aruncări de la 7m: 7/6, respectiv 5/3
Eliminări: Crap (3), Agrogoroaie, respectiv Pop (2), Mrkic