HC Odorhei merge în sferturile Cupei Challenge, HCM Constanța doar remiză cu St. Petersburg

0
393

hcm-st petersburg 14-15HC Odorhei a reușit să se califice în sferturile de finală ale Cupei Challenge, câștigând și al doilea meci disputat cu Red Boys Differdange, 30-16. În Cupa EHF, HCM Constanța a remizat cu rușii de la St. Petersburg, 25-25, deși au avut un avantaj de cinci goluri în repriza a doua.

Odorheiul merge la pas în sferturile Cupei Challenge, acolo unde se mai află Ramat Hashron, SL Benfica și Stord Handball. Echipa lui Vlad Caba a trecut de Red Boys Differdange cu 63-36 la general și își va avea următorul adversar săptămâna viitoare.

Red Boys Differdange-HC Odorhei 16-30 (10-13)
Red Boys Differdange: A. Zekan 7 goluri, Manderscheid 3, Thierry 3, Djellal 1, Podvrsic 1, Quintus 1
HC Odorhei: Majnov 7 goluri, L. Orban 5, Mihalcea 4, Ferenczi 3, Rusia 3, Sipos 3, Kuzmanoski 2, Ramba 2, Szasz 1

La Constanța, în primul meci al grupelor Cupei EHF, HCM a remizat cu St. Petersburg, 25-25. Campionii au avut un avantaj de cinci goluri, 17-12, risipit însă destul de rapid. În al doilea meci, HCM se va deplasa în Danemarca, pentru duelul cu Holstebro, care a remizat la rândul ei în primul meci, 28-28 cu Granollers.

HCM Constanța-St. Petersburg HC 25-25 (13-10)
HCM Constanța: Cutura 10 goluri, Hunet 5, Rakcevic 3, Buricea 2, Vujadinovic 2, Cristescu 1, Enescu 1, Toma 1
St. Petersburg: Kovalenko 6 goluri, Dryapochko 5, Karalash 5, Blagonadezhdin 3, Junisbekov 2, Chezlov 2, Kungurov 1, Mirzoev 1, Pyshkin 1

sursă foto: sportsudest.ro