HC Odorhei îşi consolidează prima poziţie

0
472

szkc_csmbuki_orom_20150305HC Odorhei a obţinut o victorie importantă în cursa pentru câştigarea sezonului regulat, 27-26 pe teren propriu, în faţa CSM-ului.

Iar la cum au decurs lucrurile în primele 33 de minute, totul părea că se îndreaptă spre o victorie facilă a Odorheiului. Doar că elevii lui Vlad Caba au avut o parte a doua a meciului slabă, iar CSM-ul a putut să revină de la 18-10 şi să egaleze în finalul meciului, la 24 şi 25, ultima oară în minutul 56. La acest scor, oaspeţii au avut o superioritate numerică de care însă nu au profitat şi mai mult de atât HC Odorhei a înscris de două ori şi a rezolvat soarta meciului. La final 27-26, succes cu care Odorheiul se desprinde, pentru moment, la patru puncte de locul secund, ocupat de Minaur.

HC Odorhei-CSM Bucureşti 27-26 (15-10)
HC Odorhei: Kuzmanoski 5 goluri, Majnov 5, Rusia 4, Ramba 4, Onyejekwe 3, Mihalcea 3, Sipos 3
CSM Bucureşti: Constantinescu 8 goluri, Stavrositu 6, Milosevic 4, Novanc 3, Șomlea 2, Marijanac 1, Negru 1, Ungureanu 1
Aruncări de la 7m: 5/3, respectiv 5/4
Eliminări: 3 x 2 min., respectiv 4 x 2 min.