HC Odorhei este cu un pas în sferturile Cupei Challenge

0
410

odorhei-vaslui 14-15 campionatHC Odorhei, reprezentanta României în Cupa Challenge, este ca și calificată în sferturile de finală ale competiției, după ce vineri seară a trecut în primul meci al optimilor de Red Boys Differdange, scor 33-20 (14-6). Returul va avea loc sâmbătă, tot la Odorhei.

Echipa lui Vlad Caba n-a avut nici cea mai mică emoție în primul meci cu Red Boys Differdange, formație la care evoluează și portarul român Răzvan Cenușă. Odorheiul s-a impus cu 33-20 și este ca și calificată în sferturile de finală ale competiției, acolo unde s-a oprit în sezonul trecut, eliminată de Aguas Santas.

HC Odorhei-Red Boys Differdange 33-20 (14-6)
HC Odorhei: Szabo, Tevzadze, S. Orban (portari), Majnov 7 goluri, Mihalcea 7, Kuzmanoski 5, Rusia 4, Ferenczi 3, L. Orban 3, Sipos 2, Ramba 1, Szasz 1, Konya, Stoilov
Red Boys Differdange: Cenușă, Boushabi (portari), Faber 5 goluri, Hoffmann 4, Alen Zekan 4, Cakaj 2, Hamiti 2, Aldin Zekan 2, Thierry 1, Djellal, Manderscheid, Podvrsic, Quintus, Scheid
Aruncări de la 7m: 3/3, respectiv 3/2
Eliminări: 4 x 2 min., respectiv 4 x 2 min.
Cartonaș roșu: Quintus