CSM București, victorie importantă cu Dunărea Călărași! Dinamo a învins categoric pe Vaslui și trece pe primul loc

0
323

Luni seară au avut loc ultimele două partide ale etapei a cincea, iar echipele din capitală au ieșit învingătoare. CSM București a trecut de Dunărea Călărași, 22-20, în timp ce Dinamo a învins clar pe Vaslui, 40-26, și a trecut în fotoliul de lider.

CSM București și Dunărea Călărași au oferit un meci pe muchie de cuțit, în care greul a fost dus de cele două defensive. Partida a fost echilibrată pe întreaga durată a celor 60 de minute, ecartul de pe tabelă n-a fost mai mare de două goluri, iar diferența a fost făcută de inspirația de moment a bucureștenilor, din minutele de final.

Dinamo a învins clar pe Vaslui, 40-26, într-un meci dominat de bucureșteni. Stefan Vujic, accidentat în partida cu Turda, nu a jucat pentru „câini”, în timp ce Alin Bondar nu i-a folosit pe Vladimir Carali și Florin Acatrinei.

Partida dintre Constanța și Focșani, ce trebuia să aibă loc ieri, se va disputa astăzi, de la ora 19:15, în cazul în care rezultatele testelor făcute de focșăneni sunt negative.