CSM București s-a calificat în sferturile Cupei Challenge

0
2420

CSM București s-a calificat în sferturile Cupei Challenge la handbal masculin, după ce sâmbătă seară a învins pe Dukla Praga la o diferență de cinci goluri, la fel ca în tur. A fost 30-25 pentru băieții lui Paulo Pereira, care trec mai departe cu scorul general de 58-48.

Pentru CSM București au evoluat în acest meci Krupa, Lazăr (portari), Teixeira 8 goluri, Mănescu 8, Onyejekwe 3, Rotaru 2, Sampaio 2, Vrazalic 2, Bera 2, S. Esteki 1, Militaru 1, Pozzer 1, Georgievski, Grigore, Ramba și Tioumentsev.

În sferturile de finală ale competiției s-au mai calificat RK Borac m:tel (Bosnia&Herzegovina), Dicken (Finlanda), AEK Atena (Grecia), Dynamo-Victor (Rusia) și HC Neva SPb (Rusia). Celelalte două necunoscute se vor afla astăzi, în urma partidelor Madeira Andebol-Donbas (32-22 în tur) și HC Vise-HC Mashenka (32-31 în tur).