CSM București, prima calificată în Final Four-ul Cupei României

0
1703

CSM București este prima calificată în Final Four-ul Cupei României la handbal feminin, după ce duminică dimineață a învins la Slobozia, scor 30-22 (16-11). Tot astăzi au loc alte două sferturi de finală, SCM Râmnicu Vâlcea-CSM Galați și HC Zalău-Gloria Bistrița, în timp ce mâine se va juca partida Măgura Cisnădie-”U” Cluj.

Dragan Djukic nu le-a folosit nici în această deplasare pe Lekic și Cvijic, cărora li s-au adăugat Curea și Grubisic, cea din urmă fiind înscrisă însă pe raportul de joc. Slobozia a făcut un meci bun, drept dovadă că în minutul 45 oaspetele aveau un avans de un singur gol, 20-19.

AHCM Unirea Slobozia-CSM București 22-30 (11-16)
AHCM Unirea Slobozia: Savko, Polocoșer, Aron (portari), Georgescu 8 goluri, Ivan 5, Obedeanu 3, Toma 3, Sava 2, Jlezi 1, Marchidanu, Filip, Neagu, Nicolae, Naumenko, Vartic
CSM București: Ion, Ungureanu, Grubisic (portari), Mehmedovic 7 goluri, Radicevic 5, Omoregie 4, Udriștioiu 3, Bazaliu 3, Constantinescu 3, Lazovic 2, Manea 2, Jacobsen 1, Marin, Hagman
Aruncări de la 7m: 7/6, respectiv 5/1
Eliminări: Jlezi, Obedeanu, respectiv Udriștioiu, Jacobsen, Manea