CSM București, pas mare spre sferturile Cupei Challenge! Constanța a pierdut primul meci din grupele Cupei EHF

0
3411

CSM București a făcut un pas mare spre sferturile Cupei Challenge, după ce s-a impus duminică seară, scor 28-23 (19-10), pe terenul lui Dukla Praga. Tot în acest weekend, Constanța a pierdut pe terenul lui Holstebro, 29-25.

CSM București n-a avut emoții la Praga, pe terenul lui Dukla, reprezentanta Cehiei. Echipa lui Paulo Pereira s-a impus cu 28-23, însă la pauză a condus cu 19-10, într-o partidă în care frații Esteki nu au făcut deplasarea. Pentru CSM București au evoluat Krupa, Lazăr (portari), Rotaru 6 goluri, Tioumentsev 5, Bera 4, Georgievski 3, Sampaio 3, Mănescu 2, Pozzer 2, Ramba 2, Teixeira 1, Militaru, Onyejekwe și Șomlea.

În Cupa EHF, HCDS Constanța a cedat pe terenul lui Holstebro, însă dobrogenii au avut meciul în mână. Deținătoarea Cupei României a condus cu 24-21 în minutul 49, dar a mai marcat un singur gol până la final și a cedat în cele din urmă cu 29-25. Pentru Constanța au evoluat Mitrevski, Iancu (portari), Crnoglavac 4 goluri, Malinovic 4, Vujovic 4, Kevic 3, Mocanu 3, Nistor 3, Nikolic 2, Buricea 1, Chikovani 1, Csog, Markoski, Mladenovic, Susanu și Toma.