CSM București merge la pas în Final Four-ul Cupei României

0
618

CSM București este a patra calificată în Final Four-ul Cupei României la handbal feminin, ce va avea loc vineri și sâmbătă, în Sala „Olimpia” din Ploiești. Campioana a trecut fără emoții de HCM Râmnicu Vâlcea, 37-21, sub privirile viitoarei antrenoare a echipei, Helle Thomsen.

Doar zece minute a fost echilibrată partida din Sala „Rapid”, după care gazdele au început să se desprindă pe tabelă. A fost 37-21 la finalul celor 60 de minute, iar CSM București se alătură astfel în Final Four lui CSM Bistrița, SCM Craiova și CSM Unirea Slobozia. Tragerea la sorți a semifinalelor va avea loc astăzi.

CSM București-HCM Râmnicu Vâlcea 37-21 (20-10)
CSM București: Iordache, Ungureanu, Grubisic (portari), Lobach 6 goluri, Mehmedovic 6, Manea 5, Curea 4, Torstensson 4, Dache 3, Gullden 2, Bazaliu 2, Brădeanu 2, Bohme 2, Martin 1, Ayglon
HCM Râmnicu Vâlcea: Șerban, Vălean, Blazek (portari), Adespii 7 goluri, Cioaric 5, Gavrilă 2, Safta 2, Khouildi 2, Simion 1, Craiu 1, Florica 1, Stoicănescu, Ani-Senocico, Vizitiu
Aruncări de la 7m: 1/1, respectiv 5/4
Eliminări: Dache, Ayglon, Bazaliu, Lobach, Bohme, respectiv Craiu, Adespii (2)