CSM București învinge cu emoții pe Brăila!

0
579

CSM București s-a impus în fața Dunării Brăila, scor 25-23 (15-12), într-o partidă ce a contat pentru etapa a 17-a a Ligii Florilor. Campioanele au avut însă emoții mari, deoarece desprinderea s-a produs în ultimele cinci minute ale întâlnirii.

Fără Lekic, aflată în tribunele Sălii „Rapid”, CSM București a avut probleme în fața Brăilei, care a fost la un pas de a produce surpriza. Deși CSM București s-a aflat în avantaj pe aproape întreaga durată a meciului, oaspetele au revenit și au egalat la 22 cu șapte minute înainte de final, printr-un gol semnat de Dache. Finalul a aparținut însă CSM-ului, Paula Ungureanu a avut două intervenții în ultimele cinci minute, Radicevic și Lazovic au dus scorul la 25-22. S-a terminat 25-23, iar CSM București obține trei puncte importante în economia clasamentului. Pentru campioane urmează partida cu Gyor, de sâmbătă.