Corona-Vâlcea și Roman-Zalău, primele meciuri încinse ale noului sezon!

0
877

Tot astăzi a avut loc și tragerea la sorți a programului Ligii Naționale feminine de handbal. Sezonul începe cu două partide foarte interesante, Corona-Vâlcea și Roman-Zalău, în timp ce campioana primește vizita Sloboziei.

Programul campionatului:
Etapa I:

CSU Danubius Galati HC Dunarea Braila
CSM Unirea Slobozia CSM Bucuresti
CSM Roman HC Zalau
CS Magura Cisnadie Universitatea Cluj Napoca
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Slatina
ASC Corona 2010 Brasov HCM Rm. Valcea
SCM Craiova CSM Bistrita

 

Etapa II:

HC Dunarea Braila CSM Bistrita
HCM Rm. Valcea SCM Craiova
CSM Slatina ASC Corona 2010 Brasov
Universitatea Cluj Napoca CS Rapid USL Metrou Bucuresti
HC Zalau CS Magura Cisnadie
CSM Bucuresti CSM Roman
CSU Danubius Galati CSM Unirea Slobozia

 

Etapa III:

CSM Unirea Slobozia HC Dunarea Braila
CSM Roman CSU Danubius Galati
CS Magura Cisnadie CSM Bucuresti
CS Rapid USL Metrou Bucuresti HC Zalau
ASC Corona 2010 Brasov Universitatea Cluj Napoca
SCM Craiova CSM Slatina
CSM Bistrita HCM Rm. Valcea

 

Etapa IV:

HC Dunarea Braila HCM Rm. Valcea
CSM Slatina CSM Bistrita
Universitatea Cluj Napoca SCM Craiova
HC Zalau ASC Corona 2010 Brasov
CSM Bucuresti CS Rapid USL Metrou Bucuresti
CSU Danubius Galati CS Magura Cisnadie
CSM Unirea Slobozia CSM Roman

 

Etapa V:

CSM Roman HC Dunarea Braila
CS Magura Cisnadie CSM Unirea Slobozia
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSU Danubius Galati
ASC Corona 2010 Brasov CSM Bucuresti
SCM Craiova HC Zalau
CSM Bistrita Universitatea Cluj Napoca
HCM Rm. Valcea CSM Slatina

 

Etapa VI:

HC Dunarea Braila CSM Slatina
Universitatea Cluj Napoca HCM Rm. Valcea
HC Zalau CSM Bistrita
CSM Bucuresti SCM Craiova
CSU Danubius Galati ASC Corona 2010 Brasov
CSM Unirea Slobozia CS Rapid USL Metrou Bucuresti
CSM Roman CS Magura Cisnadie

 

Etapa VII:

CS Magura Cisnadie HC Dunarea Braila
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Roman
ASC Corona 2010 Brasov CSM Unirea Slobozia
SCM Craiova CSU Danubius Galati
CSM Bistrita CSM Bucuresti
HCM Rm. Valcea HC Zalau
CSM Slatina Universitatea Cluj Napoca

 

Etapa VIII:

HC Dunarea Braila Universitatea Cluj Napoca
HC Zalau CSM Slatina
CSM Bucuresti HCM Rm. Valcea
CSU Danubius Galati CSM Bistrita
CSM Unirea Slobozia SCM Craiova
CSM Roman ASC Corona 2010 Brasov
CS Magura Cisnadie CS Rapid USL Metrou Bucuresti

 

Etapa IX:

CS Rapid USL Metrou Bucuresti HC Dunarea Braila
ASC Corona 2010 Brasov CS Magura Cisnadie
SCM Craiova CSM Roman
CSM Bistrita CSM Unirea Slobozia
HCM Rm. Valcea CSU Danubius Galati
CSM Slatina CSM Bucuresti
Universitatea Cluj Napoca HC Zalau

 

Etapa X:

HC Dunarea Braila HC Zalau
CSM Bucuresti Universitatea Cluj Napoca
CSU Danubius Galati CSM Slatina
CSM Unirea Slobozia HCM Rm. Valcea
CSM Roman CSM Bistrita
CS Magura Cisnadie SCM Craiova
CS Rapid USL Metrou Bucuresti ASC Corona 2010 Brasov

 

Etapa XI:

ASC Corona 2010 Brasov HC Dunarea Braila
SCM Craiova CS Rapid USL Metrou Bucuresti
CSM Bistrita CS Magura Cisnadie
HCM Rm. Valcea CSM Roman
CSM Slatina CSM Unirea Slobozia
Universitatea Cluj Napoca CSU Danubius Galati
HC Zalau CSM Bucuresti

 

Etapa XII:

HC Dunarea Braila CSM Bucuresti
CSU Danubius Galati HC Zalau
CSM Unirea Slobozia Universitatea Cluj Napoca
CSM Roman CSM Slatina
CS Magura Cisnadie HCM Rm. Valcea
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Bistrita
ASC Corona 2010 Brasov SCM Craiova

 

Etapa XIII:

SCM Craiova HC Dunarea Braila
CSM Bistrita ASC Corona 2010 Brasov
HCM Rm. Valcea CS Rapid USL Metrou Bucuresti
CSM Slatina CS Magura Cisnadie
Universitatea Cluj Napoca CSM Roman
HC Zalau CSM Unirea Slobozia
CSM Bucuresti CSU Danubius Galati

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY