Campionatul masculin începe cu un derby de tradiție: Minaur-Steaua, în prima etapă

0
517

viorel fotache minaur 13-14Luni, la Hotelul Rin, s-a stabilit programul Ligii Naționale, sezonul 2014/2015. Campionatul are 13 echipe la start, dar situația se poate schimba, și începe cu un meci de tradiție, Minaur-Steaua. Tot în prima rundă, campioana merge la Călărași, iar Știința debutează, la fel ca și în sezonul trecut, în compania Sucevei.

 

 

Programul campionatului:
Etapa I:
CSU Suceava-Știința Bacău
Dinamo București-Poli Timișoara
CSM Călărași-HCM Constanța
HCM Minaur Baia Mare-CSA Steaua București
Potaissa Turda-Energia Pandurii Tg. Jiu
HC Vaslui-HC Odorhei
CSM București stă

Etapa II: 
Energia Pandurii Tg. Jiu-HC Vaslui
CSA Steaua București-Potaissa Turda
HCM Constanța-HCM Minaur Baia Mare
Poli Timișoara-CSM Călărași
Știința Bacău-Dinamo București
CSM București-CSU Suceava
HC Odorhei stă

Etapa III:
Dinamo București-CSM București
CSM Călărași-Știința Bacău
HCM Minaur Baia Mare-Poli Timișoara
Potaissa Turda-HCM Constanța
HC Vaslui-CSA Steaua București
HC Odorhei-Energia Pandurii Tg. Jiu
CSU Suceava stă

Etapa IV:
CSA Steaua București-HC Odorhei
HCM Constanța-HC Vaslui
Poli Timișoara-Potaissa Turda
Știința Bacău-HCM Minaur Baia Mare
CSM București-CSM Călărași
CSU Suceava-Dinamo București
Energia Pandurii Tg. Jiu stă

Etapa V:
CSM Călărași-CSU Suceava
HCM Minaur Baia Mare-CSM București
Potaissa Turda-Știința Bacău
HC Vaslui-Poli Timișoara
HC Odorhei-HCM Constanța
Energia Pandurii Tg. Jiu-CSA Steaua București
Dinamo București stă

Etapa VI: 
HCM Constanța-Energia Pandurii Tg. Jiu
Poli Timișoara-HC Odorhei
Știința Bacău-HC Vaslui
CSM București-Potaissa Turda
CSU Suceava-HCM Minaur Baia Mare
Dinamo București-CSM Călărași
CSA Steaua București stă

Etapa VII: 
HCM Minaur Baia Mare-Dinamo București
Potaissa Turda-CSU Suceava
HC Vaslui-CSM București
HC Odorhei-Știința Bacău
Energia Pandurii Tg. Jiu-Poli Timișoara
CSA Steaua București-HCM Constanța
CSM Călărași stă

Etapa VIII:
Poli Timișoara-CSA Steaua București
Știința Bacău-Energia Pandurii Tg. Jiu
CSM București-HC Odorhei
CSU Suceava-HC Vaslui
Dinamo București-Potaissa Turda
CSM Călărași-HCM Minaur Baia Mare
HCM Constanța stă

Etapa IX:
Potaissa Turda-CSM Călărași
HC Vaslui-Dinamo București
HC Odorhei-CSU Suceava
Energia Pandurii Tg. Jiu-CSM București
CSA Steaua București-Știința Bacău
HCM Constanța-Poli Timișoara
HCM Minaur Baia Mare stă

Etapa X: 
Știința Bacău-HCM Constanța
CSM București-CSA Steaua București
CSU Suceava-Energia Pandurii Tg. Jiu
Dinamo București-HC Odorhei
CSM Călărași-HC Vaslui
HCM Minaur Baia Mare-Potaissa Turda
Poli Timișoara stă

Etapa XI:
HC Vaslui-HCM Minaur Baia Mare
HC Odorhei-CSM Călărași
Energia Pandurii Tg. Jiu-Dinamo București
CSA Steaua București-CSU Suceava
HCM Constanța-CSM București
Poli Timișoara-Știința Bacău
Potaissa Turda stă

Etapa XII: 
CSM București-Poli Timișoara
CSU Suceava-HCM Constanța
Dinamo București-CSA Steaua București
CSM Călărași-Energia Pandurii Tg. Jiu
HCM Minaur Baia Mare-HC Odorhei
Potaissa Turda-HC Vaslui
Știința Bacău stă

Etapa XIII:
HC Odorhei-Potaissa Turda
Energia Pandurii Tg. Jiu-HCM Minaur Baia Mare
CSA Steaua București-CSM Călărași
HCM Constanța-Dinamo București
Poli Timișoara-CSU Suceava
Știința Bacău-CSM București
HC Vaslui stă

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY