Campioana câștigă pe terenul CSM-ului după o repriză secundă perfectă

0
1017

Etapa a doua a Ligii Zimbrilor s-a încheiat astăzi cu partida dintre CSM București și Dinamo București, pe care campioana a câștigat-o cu 31-28, deși la pauză gazdele conduceau cu 15-10.

A fost însă o primă repriză cu destul de multe durități, sancționate de către cei doi arbitri. Astfel, Militaru a văzut cartonașul roșu, după ce i-a spart capul lui Alouini, în timp ce Ramba și Bannour au terminat și ei prima repriză în tribune, o sancțiune însă destul de dură pentru conflictul pe care l-au avut. Handbalistic, CSM București s-a desprins în ultimele zece minute, o diferență însă venită în urma unor reușite individuale ale lui Bizău.

Dinamo a revenit însă foarte rapid în meci, în partea a doua. „Câinii” au găsit foarte ușor drumul către gol, având în vedere că apărătorii centrali ai CSM-ului nu se mai aflau pe teren. La poarta cealaltă, Missaoui a făcut minuni, a închis realmente poarta, astfel că deznodământul nu putea fi decât unul singur. Dinamo s-a impus cu 31-28 și obține o victorie bună, de moral, înaintea deplasării din Elveția, cu Kadetten. De remarcat și evoluția fantastică a lui Mousavi, marcator a zece goluri, dar și debutul lui Campos.