Bacău, Focșani și Turda, singurele formații cu punctaj maxim de până acum! Remize la Timișoara și Călărași, Vaslui bifează prima victorie

0
1123

Etapa a doua a Ligii Zimbrilor s-a dovedit a fi, până în acest moment, la fel de intensă ca și prima. Am avut parte de alte două remize, la Timișoara și Călărași, în două meciuri extrem de palpitante: Poli a revenit de la -3 în ultimele șase minute în meciul cu Minaur, în timp ce Dunărea Călărași a condus cu 25-20 în minutul 51 al disputei cu Steaua.

Tot ieri, CSM Vaslui a bifat primul succes de la revenirea în Liga Națională, 28-23 cu CSM Făgăraș, pe teren propriu. Potaissa Turda a învins la Constanța pentru prima oară în istorie în Liga Națională, 32-27, după ce la pauză a condus cu 17-10! CSM Bacău s-a impus categoric la Reșița, 37-30, la capătul unui meci controlat în totalitate, iar Focșaniul a câștigat la Buzău, 28-23, după o repriză secundă foarte bună.