Antrenorii din Liga Națională și-au exprimat opiniile în privința echipei ideale de până acum a campionatului! Andrei Mihalcea, Ionuț Irimuș și Sajad Esteki, cei mai „selecționați” jucători!

0
7344

Ne mai desparte mai puțin de o săptămână până la reluarea Ligii Naționale masculine de handbal. Până acum, în 2016, s-au scurs 16 etape din acest sezon, iar antrenorii din Liga Națională, cu excepția lui Zvonko Sundovski, și-au exprimat opiniile în privința celui mai bun „șapte” de până acum.

Iată părerile antrenorilor din Liga Națională: 
Eliodor Voica (Dinamo București) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Nicu Negru (CSM București), Sajad Esteki (Dinamo București), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Javier Humet (CSM București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Andrei Savenco (Dinamo București)

Djordje Cirkovic (HC Dobrogea Sud Constanța) – Sijan Dane (HC Dobrogea Sud Constanța), Alexandru Asoltanei (Dinamo București), Sajad Esteki (Dinamo București), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Jakov Vrankovic (Dinamo București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Zoran Nikolic (HC Dobrogea Sud Constanța)

Horațiu Gal (Potaissa Turda) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Răzvan Pavel (Potaissa Turda), Sajad Esteki (Dinamo București), Cristi Fenici (Poli Timișoara), Jakov Vrankovic (Dinamo București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Marius Mocanu (Dinamo București)

Vlad Caba (HC Odorhei) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Chike Onyejekwe (HC Odorhei), Vitaly Komogorov (HC Odorhei), Josip Peric (HC Odorhei), Ionuț Georgescu (CSA Steaua București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Marius Mocanu (Dinamo București)

Ovidiu Mihăilă (CSA Steaua București) – Adrian Țenghea (Potaissa Turda), Filip Marjanovic (Poli Timișoara), Vitaly Komorogov (HC Odorhei), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Marko Simovic (Poli Timișoara), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Adrian Rotaru (CSM București)

Sandu Iacob (HC Vaslui) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Răzvan Pavel (Potaissa Turda), Sajad Esteki (Dinamo București), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Javier Humet (CSM București), Gabriel Bujor (HC Vaslui), Zoran Nikolic (HC Dobrogea Sud Constanța)

Pero Milosevic (Poli Timișoara) – Zlatko Daskaloski (Poli Timișoara), Răzvan Pavel (Potaissa Turda), Andrei Grasu (CSA Steaua București), Cristi Fenici (Poli Timișoara), Jakov Vrankovic (Dinamo București), Goce Georgievski (CSM București), Mladen Rakcevic (HC Dobrogea Sud Constanța)

Adrian Chiruț (CSU Suceava) – George Șelaru (CSU Suceava/AHC Dunărea Călărași), Nicu Negru (CSM București), Sajad Esteki (Dinamo București), Cristi Fenici (Poli Timișoara), Ionuț Georgescu (CSA Steaua București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Marius Mocanu (Dinamo București)

Adrian Petrea (HC Adrian Petrea/AHC Dunărea Călărași) – Petar Jokanovic (HC Odorhei), Filip Marjanovic (Poli Timișoara), Vitaly Komogorov (HC Odorhei), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Jakov Vrankovic (Dinamo București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Mihail Huta (HC Adrian Petrea)

Viorel Ciubotaru (CSM Focșani) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Chike Onyejekwe (HC Odorhei), Sajad Esteki (Dinamo București), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Jakov Vrankovic (Dinamo București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Andrei Savenco (Dinamo București)

Iuliu Varady (CSM Satu Mare) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Filip Marjanovic (Poli Timișoara), Georgică Cântec (Potaissa Turda), Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța), Jakov Vrankovic (Dinamo București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Marius Mocanu (Dinamo București)

Liviu Andrieș (CSM Făgăraș) – Ionuț Irimuș (Dinamo București), Nicu Negru (CSM București), Sajad Esteki (Dinamo București), Ciprian Șandru (Dinamo București), Javier Humet (CSM București), Andrei Mihalcea (HC Odorhei), Marius Mocanu (Dinamo București)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY