Adversar din Israel pentru Turda, misiune facilă pentru Știința Bacău

0
459

stiinta bacau-csmb 13-14La debutul absolut în cupele europene, Potaissa Turda va avea un adversar din Israel, Maccabi Castro Tel Aviv. Primul meci va avea loc în deplasare, pe 6 septembrie, returul urmând să se dispute la Cluj, o săptămână mai târziu. În schimb, Știința Bacău, calificată direct în turul al doilea, va întâlni câștigătoarea meciului London GD HC (Marea Britanie)-OCI/Lions (Olanda), din primul tur.

În cazul în care va trece de Maccabi Tel Aviv, Potaissa Turda va întâlni echipa clasată pe locul al patrulea în grupa a doua preliminară a Ligii Campionilor, Alpla HC Hard sau Junior Fasano.

Meciurile din turul secund:
QubiQ Achilles Bocholt (Belgia)-Zeleznicar 1949 Nis (Serbia)
Bregenz Handball (Austria)-HC Dragunas Klaipeda (Lituania)
AO Diomidis Argous (Grecia)-IFK Kristianstad (Suedia)
Sporta Hlohovec (Slovacia)-Bursa Nilufer BSK (Turcia)
HC Lovcen-Cetinje (Muntenegru)-HC Kriens-Luzern (Elveția)
Kras/Volendam (Olanda)-HC Topolcany (Slovacia)
RK Dubrava (Croația)-GRK Varadzin (Croația)
London GD HC (Marea Britanie)-OCI/Lions (Olanda)
HC Olimpus-85-UNEFS (Moldova)-Oroshazi FKSE Linamar (Ungaria)
Maccabi Castro Tel-Aviv (Israel)-Potaissa Turda (România)
IBV (Islanda)-Maccabi Rishon LeZion (Israel)
Talent Plzen (Cehia)-SSV Bozen (Italia)
BSV Bern Muri (Elveția)-HC Gomel (Belarus)
Haukar (Islanda)-Dinamo Astrakhan (Rusia)
KH Besa Famiglia (Kosovo)-HC Kehra (Estonia)
Gornik Zabrze (Polonia)-HC Zomimak-M (Macedonia)
HB Kaerjeng (Luxemburg)-Handball Esch (Luxemburg)

Meciurile din turul al treilea:
Eskiltuna Guif (Suedia)-Sonderjyske (Danemarca)
SKA Minsk (Belarus)-Gornik Zabrze (Polonia)/HC Zomimak-M (Macedonia)
Știința Bacău (România)-London GD HC (Marea Britanie)/OCI/Lions (Olanda)
KH Besa Famiglia (Kosovo)/HC Kehra (Estonia)-RK Nexe (Croația)
Balatonfuredi KSE (Ungaria)-Haukar (Islanda)/Dinamo Astrakhan (Rusia)
Bregenz Handball (Austria)/HC Dragunas Klaipeda (Lituania)-Skjern Handbold (Danemarca)
HBC Nantes (Franța)-RK Dubrava (Croația)/GRK Varadzin (Croația)
Kras/Volendam (Olanda)/HC Topolcany (Slovacia)-Locul patru din prima grupă preliminară a Ligii Campionilor
Team Tvis Holstebro (Danemarca)-HC Lovcen-Cetinje (Muntenegru)/HC Kriens-Luzern (Elveția)
Pfadi Winterthur (Elveția)-QubiQ Achilles Bocholt (Belgia)/Zeleznicar 1949 Nis (Serbia)
Kaustik Volgograd (Rusia)-HC Portovik (Ucraina)
Sporting CP (Portugalia)-Sporta Hlohovec (Slovacia)/Bursa Nilufer BSK (Turcia)
RK Maribor Branik (Slovenia)-AO Diomidis Argous (Grecia)/IFK Kristianstad (Suedia)
Locul patru din grupa a doua preliminară a Ligii Campionilor-Maccabi Castro Tel-Aviv (Israel)/Potaissa Turda (România)
BSV Bern Muri (Elveția)/HC Gomel (Belarus)-Ademar Leon (Spania)
HB Kaerjeng (Luxemburg)/Handball Esch (Luxemburg)-Grundfos Tatabanya (Ungaria)
Talent Plzen (Cehia)/SSV Bozen (Italia)-Permskie medvedi (Rusia)
MT Melsungen (Germania)-Fenix Toulouse (Franța)
Locul patru din grupa a treia preliminară a Ligii Campionilor-HC Olimpus-85-UNEFS (Moldova)/Oroshazi FKSE Linamar (Ungaria)
Elverum (Norvegia)-IBV (Islanda)/Maccabi Rishon LeZion (Israel)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY