Votează echipa ideală a Ligii Naționale masculine, sezonul 2016/2017!

2
19022

La fel ca în precedentele două sezoane, echipa handbalvolei.ro, în colaborare cu Sport Suport și Kempa România oferă posibilitatea cititorilor de a vota echipa sezonului 2016/2017 a Ligii Naționale masculine.

Click aici pentru a vota echipa sezonului în întrecerea feminină!

Data limită este 21 iunie.

Cel mai bun portar:

  • Ionuț Irimus (Dinamo București) (27%, 850 Votes)
  • Ionuț Iancu (CSM București) (20%, 653 Votes)
  • Adrian Țenghea (Potaissa Turda) (18%, 583 Votes)
  • Sijan Dane (HC Dobrogea Sud Constanța) (18%, 565 Votes)
  • Rangel Luan Da Rosa (HC Odorhei) (17%, 536 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cea mai bună extremă stânga:

  • Nicușor Negru (CSM București) (24%, 754 Votes)
  • Răzvan Pavel (Potaissa Turda) (22%, 686 Votes)
  • Chike Onyejekwe (HC Odorhei) (20%, 634 Votes)
  • Alexandru Asoltanei (Dinamo București) (18%, 573 Votes)
  • Filip Marjanovic (Poli Timișoara) (17%, 537 Votes)

Total Voters: 3,184

Loading ... Loading ...

Cel mai bun inter stânga:

  • Sajad Esteki (Dinamo București) (25%, 806 Votes)
  • Vitaly Komogorov (HC Odorhei) (21%, 673 Votes)
  • Georgică Cântec (Potaissa Turda) (20%, 640 Votes)
  • Ciprian Șandru (Dinamo București) (18%, 576 Votes)
  • Guillaume Saurina (CSM București) (15%, 489 Votes)

Total Voters: 3,184

Loading ... Loading ...

Cel mai bun centru:

  • Dalibor Cutura (HC Dobrogea Sud Constanța) (26%, 831 Votes)
  • Cristian Fenici (Poli Timișoara) (21%, 654 Votes)
  • Josip Peric (HC Odorhei) (20%, 634 Votes)
  • Allahkaram Esteki (Dinamo București) (19%, 592 Votes)
  • Sasa Marijanac (CSM București) (15%, 476 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cel mai bun inter dreapta:

  • Jakov Vrankovic (Dinamo București) (30%, 955 Votes)
  • Samvel Aslanian (CSM București) (21%, 674 Votes)
  • Cristian Adomnicăi (Potaissa Turda) (19%, 591 Votes)
  • Nikola Crnoglavac (HC Dobrogea Sud Constanța) (16%, 514 Votes)
  • Mihăiță Miroiu (CSM Focșani) (14%, 453 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cea mai bună extremă dreapta:

  • Andrei Mihalcea (HC Odorhei) (23%, 725 Votes)
  • Roland Thalmaier (Potaissa Turda) (21%, 653 Votes)
  • Goce Georgievski (CSM București) (20%, 629 Votes)
  • Gabriel Bujor (HC Vaslui) (19%, 605 Votes)
  • Laurențiu Toma (HC Dobrogea Sud Constanța) (18%, 573 Votes)

Total Voters: 3,185

Loading ... Loading ...

Cel mai bun pivot:

  • Marius Mocanu (Dinamo București) (30%, 957 Votes)
  • Andras Szasz (HC Odorhei) (20%, 645 Votes)
  • Zoran Nikolic (HC Dobrogea Sud Constanța) (19%, 602 Votes)
  • Marius Novanc (CSM București) (16%, 517 Votes)
  • Gheorghe Irimescu (CSA Steaua) (15%, 464 Votes)

Total Voters: 3,185

Loading ... Loading ...

Cel mai bun apărător:

  • Branislav Angelovski (HC Dobrogea Sud Constanța) (23%, 746 Votes)
  • Nenad Savic (Potaissa Turda) (20%, 649 Votes)
  • Chike Onyejekwe (HC Odorhei) (20%, 648 Votes)
  • Andrei Savenco (Dinamo București) (18%, 583 Votes)
  • Alireza Mousavi (Dinamo București) (18%, 561 Votes)

Total Voters: 3,187

Loading ... Loading ...

Cel mai bun tânăr jucător (under 21):

  • Roland Thalmaier (Potaissa Turda) (29%, 933 Votes)
  • Alexandru Bologa (HC Dobrogea Sud Constanța) (23%, 733 Votes)
  • Csog Vencel (HC Odorhei) (19%, 615 Votes)
  • Robert Furak (Poli Timișoara) (15%, 469 Votes)
  • Rangel Luan Da Rosa (HC Odorhei) (14%, 434 Votes)

Total Voters: 3,184

Loading ... Loading ...

Cel mai bun antrenor:

  • Sandu Iacob (HC Vaslui) (26%, 838 Votes)
  • Zvonko Sundovski (CSM București) (25%, 800 Votes)
  • Horațiu Gal (Potaissa Turda) (24%, 776 Votes)
  • Eliodor Voica (Dinamo București) (24%, 771 Votes)

Total Voters: 3,185

Loading ... Loading ...

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY