Victorii concludente pentru CSM București și Constanța în ultimele partide ale zilei

0
221

Ultimele două partide programate miercuri s-au încheiat cu victorii pentru favorite. CSM București a învins pe Minaur Baia Mare, 29-23 (16-8), în timp ce HC Dobrogea Sud Constanța a învins pe Dunărea Călărași cu 29-21.

În continuare decimată de coronavirus, Minaur Baia Mare n-a avut nicio șansă cu CSM București, o formație care a etalat o apărare solidă, a înscris multe goluri ușoare și a rezolvat soarta meciului încă din prima repriză. Bucureștenii s-au impus cu 29-23 la final și urcă pe podium, cu cinci victorii în șase partide disputate.

Nici Constanța n-a avut emoții cu Dunărea Călărași, deși în prima repriză lucrurile au fost echilibrate puțin mai mult de 20 de minute. Dobrogenii își păstrează procentajul de 100% și sunt lideri în acest moment, în timp ce călărășenii ajung la patru înfrângeri în primele șase partide disputate.

Rezultatele complete ale etapei (click pe scor pentru marcatori) și clasamentul la zi: