Victorii ale gazdelor în partidele de duminică, din Liga Florilor

1
3808

Etapa cu numărul 15 din Liga Florilor a continuat duminică, după ce miercuri Bistrița învinsese pe Măgura Cisnădie, 29-25. Gazdele celor trei partide disputate la finalul săptămânii au reușit să se impună, la diferențe confortabile.

Cele mai mari emoții le-a avut însă Minaur, care a fost nevoită să revină de la șase goluri pentru a învinge pe Brăila. Oaspetele au condus cu 13-7 în minutul 27, însă băimărencele au revenit în joc în doar șapte minute și au preluat conducerea. Jocul s-a rupt începând cu minutul 41, Brăila n-a mai marcat timp de zece minute, iar Minaur s-a desprins în învingătoare.

Tot duminică, HC Zalău a învins categoric pe CSM Galați, 35-25, iar Slatina a trecut de ”U” Cluj cu 36-31. De remarcat este prestația Lorenei Ostase, marcatoare a zece goluri.