Victorie pentru vicecampioni înaintea duelului cu SKA Minsk

0
513

CSM București și-a trecut în cont a treia victorie a sezonului, 28-25 (13-10) la Iași, în ultimul meci înaintea debutului în Cupa EHF, programat sâmbătă pe teren propriu, împotriva lui SKA Minsk.

Cu 9 goluri, Ciprian Vancea a fost cel mai bun marcator al partidei de astăzi de la Iași, urmat de Goce Georgievski, cu 8. Partida a fost echilibrată timp de o repriză, iar CSM-ul s-a desprins doar în ultimul minut al primei părți la 13-10, primul moment de altfel în care vicecampioana a condus la mai mult de două goluri. Partea a doua a fost dominată însă de bucureșteni, care au ajuns la +7 pe final de meci, dar care nu au marcat în ultimele cinci minute.

Etapa continuă miercuri și joi, după următorul program (click pe scor pentru marcatori):

sursă foto: Facebook CSM Bucuresti Oficial