Vasluiul câștigă ușor trei puncte importante pentru play-out

0
1626

Sâmbătă seară, la Vaslui, echipa din localitate a trecut categoric de CSM Focșani, 30-15 (15-7), și bifează trei puncte importante pentru play-out.

A fost un meci destul de tensionat, cei doi arbitri arătând inclusiv două cartonașe roșii, unul lui Hrimiuc (trei eliminări) și unul lui Rotaru.

Pe teren însă a fost o singură echipă, Vasluiul dominând disputa de la un capăt la celălalt, iar diferența pe tabelă a crescut rapid. A fost 5-1 și 8-2 în primul sfert de oră, iar prima repriză s-a terminat cu scorul de 15-7 în favoarea gazdelor.

Actul secund a fost aproape identic ca și scor, oaspeții marcând un gol mai mult decât în prima parte. Tabela s-a oprit la 30-15, o victorie importantă pentru echipa lui Sandu Iacob în vederea părții finale a campionatului.