Update, partide amicale: Turda a câștigat ultimul test al verii, Timișoara a învins clar pe Minaur. Călărași, victorie la Buzău

0
11592

Se anunță o vară plină de meciuri de verificare, iar printre adversari îi regăsim Celje Lasko, Gorenje Velenje, Meshkov Brest sau Saint Raphael. Handbalvolei.ro vă prezintă programul tuturor partidelor de verificare din această vară ce implică echipe din Liga Zimbrilor.

28 iulie – HC Dobrogea Sud Constanța-Arabia Saudită 20-15 (11-9)
1 august – HC Dobrogea Sud Constanța-RK Gorenje Velenje 25-24 (14-14)
3 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-CSM Școlar Reșița 33-19
3 august, ora 18:00 – AHC Dunărea Călărași-CSM Focșani 31-27 (16-11)
3 august – HC Dobrogea Sud Constanța-RK Celje Lasko 14-17 – întrerupt la pauză
4 august – AHC Dunărea Călărași-CSM Focșani 21-26 (11-11)
4 august – CSM Școlar Reșița-Poli Timișoara 18-33

2-4 august – Memorialul „Mihai Mironiuc”, Suceava – CSU Suceava, Potaissa Turda, CSM Făgăraș, Știința Bacău
2 august, ora 17:00 – CSU Suceava-Știința Bacău 31-30 (14-13)
2 august, ora 19:00 – Potaissa Turda-CSM Făgăraș 31-29 (16-13)
3 august, ora 17:00 – CSM Făgăraș-Știința Bacău 30-28 (12-13)
3 august, ora 19:00 – CSU Suceava-Potaissa Turda 22-25 (9-11)
4 august, ora 10:00 – Potaissa Turda-Știința Bacău 38-33 (15-16)
4 august, ora 12:00 – CSU Suceava-CSM Făgăraș 25-26 (11-15)

3-4 august – Memorialul „Konkoly Karoly” – Ferencvaros, Minaur Baia Mare, Balatonfuredi, Budakalasz
3 august, ora 20:00 – Ferencvaros-Minaur Baia Mare 31-30 (15-15)
4 august – Budakalasz-Minaur Baia Mare 27-22

9 august, ora 19:00 – CSA Steaua București-CSM Făgăraș 34-28 (17-16)
10 august, ora 11:30 – CSA Steaua București-CSM Făgăraș 28-26 (18-14)
10 august – HC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași 35-31 (15-15)
10 august, ora 18:00 – CSM Focșani-Dinamo București 26-35 (11-18)
10 august, ora 22:00 – CSM București-Nava 26-25 (13-11)
11 august, ora 12:00 – CSM Focșani-Dinamo București 25-27 (12-14)
11 august – CSM București-Den Haag 35-18 (19-8)
11 august – HC Dobrogea Sud Constanța-Știința Bacău 43-27 (20-16)
12 august – AHC Dunărea Călărași-Știința Bacău 31-22 (14-12)
15 august – FC Porto-CSM București 28-23 (12-12)

10-12 august – Turneu la Baia Mare – Minaur Baia Mare, Potaissa Turda, Poli Timișoara, CSU Suceava
10 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-CSU Suceava 34-28 (20-18)
10 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 34-28 (15-16)
11 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-Potaissa Turda 31-33 (15-16)
11 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-CSU Suceava 42-30 (22-16)
12 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-CSU Suceava 28-31 (12-16)
12 august, ora 13:00 – Minaur Baia Mare-Poli Timișoara – nu s-a disputat

14-18 august – Turneu la Doboj – CSA Steaua București, RK Vojvodina, Hapoel Rishon LeZion, RK Izvidac, KIF Kolding, RK Sloga, RD Koper, Tatran Presov
14 august, ora 18:30 – RK Sloga-CSA Steaua București 26-31 (14-16)
16 august, ora 18:30 – CSA Steaua București-RD Koper 32-25 (18-15)
17 august, ora 22:00 – Tatran Presov-CSA Steaua București 28-21 (13-12)
18 august, ora 19:00 – CSA Steaua București-RK Izvidac 29-23 (13-11)

15-19 august – Turneu la Struga – RK Celje, Besiktas, Toulouse, Rabotnik (Grupa A), HC Dobrogea Sud Constanța, RK Zeleznicar, Alingsas, Struga (Grupa B)
15 august, ora 20:15 – HC Dobrogea Sud Constanța-Alingsas 21-21 (13-12)
17 august, ora 20:15 – RK Zeleznicar-HC Dobrogea Sud Constanța 20-24 (9-12)
18 august, ora 11:00 – Struga-HC Dobrogea Sud Constanța 19-37 (5-18)
19 august, finala mare – HCDS Constanța-RK Celje Lasko 24-25 (13-11)

17-18 august – Turneu la Bacău – Știința Bacău, CSU Suceava, HM Buzău, CSM Reșița, Știința II Bacău
17 august, ora 11:30 – Știința Bacău-CSU Suceava 22-19 (10-11)
17 august, ora 13:00 – Știința II Bacău-CSM Reșița 29-30 (13-11)
17 august, ora 17:30 – HC Buzău-CSU Suceava 27-30 (13-15)
17 august, ora 19:00 – Știința Bacău-CSM Reșița 25-19 (9-12)
18 august, ora 10:00 – CSU Suceava-CSM Reșița 32-25 (13-12)
18 august, ora 11:30 – HC Buzău-Știința Bacău 23-27 (12-12)
18 august, ora 17:30 – HC Buzău-CSM Reșița 26-26 (13-11)
18 august, ora 19:00 – Știința Bacău-Știința II Bacău 29-20 (12-7)

17-19 august – Turneu la București – Dinamo București, Potaissa Turda, AHC Dunărea Călărași, Saint Raphael
17 august, ora 18:00 – Dinamo București-AHC Dunărea Călărași 28-29 (14-12)
17 august, ora 20:00 – Saint Raphael-Potaissa Turda 25-16 (14-10)
18 august, ora 18:00 – Dinamo București-Potaissa Turda 30-30 (17-13)
18 august, ora 20:00 – Saint Raphael-AHC Dunărea Călărași 30-25 (18-13)
19 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași 30-32 (15-20)
19 august, ora 13:00 – Dinamo București-Saint Raphael 25-32 (13-13)

17-19 august – Turneu la Făgăraș – CSM Făgăraș, CSM Focșani, Minaur Baia Mare
17 august, ora 19:00 – CSM Făgăraș-CSM Focșani 18-15 (11-6)
18 august, ora 12:00 – CSM Focșani-Minaur Baia Mare 26-36 (13-19)
19 august, ora 12:00 – CSM Făgăraș-Minaur Baia Mare 24-27 (13-15)

17 august – Metaloplastika Sabac-Poli Timișoara 30-34 (18-21)
18 august – Metaloplastika Sabac-Poli Timișoara 23-25 (10-13)
23 august, ora 18:00 – CSA Steaua București-CSU Suceava 38-30 (18-13)
24 august, ora 11:00 – CSA Steaua București-CSU Suceava 36-36 (22-14)
25 august – HM Buzău-AHC Dunărea Călărași 30-40 (11-20)

23-26 august – Turneu la Kanjiza – CSM București, RK Nexe, Gorenje Velenje, RK Celje Lasko, Ribe Esbjerg, RK Partizan
24 august, ora 17:00 – Gorenje Velenje-CSM București 24-22 (13-12)
25 august, ora 19:00 – CSM București-RK Nexe 22-24 (9-12)
26 august, ora 12:00 – Partizan Belgrad-CSM București 35-30 (18-13)

24-25 august – Turneu la Timișoara – Poli Timișoara, Minaur Baia Mare, Metaloplastika Sabac, ”U” Cluj
24 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-”U” Cluj 34-19 (18-11)
24 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-Metaloplastika Sabac 30-26 (15-12)
25 august, ora 17:00 – ”U” Cluj-Metaloplastika Sabac 29-34 (14-18)
25 august, ora 19:00 – Poli Timișoara-Minaur Baia Mare 35-24 (18-12)

24-26 august – Turneu la Turda – Potaissa Turda, CSM Focșani, Știința Bacău
24 august, ora 18:00 – Potaissa Turda-CSM Focșani 32-25 (17-13)
25 august, ora 11:00 – CSM Focșani-Știința Bacău 26-27 (12-12)
26 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-Știința Bacău 41-25 (24-14)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY