Update, partide amicale: Minaur a câștigat turneul de pe teren propriu, Călărași și Constanța au învins Bacăul! Steaua debutează astăzi la Doboj

0
6021

Se anunță o vară plină de meciuri de verificare, iar printre adversari îi regăsim Celje Lasko, Gorenje Velenje, Meshkov Brest sau Saint Raphael. Handbalvolei.ro vă prezintă programul tuturor partidelor de verificare din această vară ce implică echipe din Liga Zimbrilor.

28 iulie – HC Dobrogea Sud Constanța-Arabia Saudită 20-15 (11-9)
1 august – HC Dobrogea Sud Constanța-RK Gorenje Velenje 25-24 (14-14)
3 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-CSM Școlar Reșița 33-19
3 august, ora 18:00 – AHC Dunărea Călărași-CSM Focșani 31-27 (16-11)
3 august – HC Dobrogea Sud Constanța-RK Celje Lasko 14-17 – întrerupt la pauză
4 august – AHC Dunărea Călărași-CSM Focșani 21-26 (11-11)
4 august – CSM Școlar Reșița-Poli Timișoara 18-33

2-4 august – Memorialul „Mihai Mironiuc”, Suceava – CSU Suceava, Potaissa Turda, CSM Făgăraș, Știința Bacău
2 august, ora 17:00 – CSU Suceava-Știința Bacău 31-30 (14-13)
2 august, ora 19:00 – Potaissa Turda-CSM Făgăraș 31-29 (16-13)
3 august, ora 17:00 – CSM Făgăraș-Știința Bacău 30-28 (12-13)
3 august, ora 19:00 – CSU Suceava-Potaissa Turda 22-25 (9-11)
4 august, ora 10:00 – Potaissa Turda-Știința Bacău 38-33 (15-16)
4 august, ora 12:00 – CSU Suceava-CSM Făgăraș 25-26 (11-15)

3-4 august – Memorialul „Konkoly Karoly” – Ferencvaros, Minaur Baia Mare, Balatonfuredi, Budakalasz
3 august, ora 20:00 – Ferencvaros-Minaur Baia Mare 31-30 (15-15)
4 august – Budakalasz-Minaur Baia Mare 27-22

9 august, ora 19:00 – CSA Steaua București-CSM Făgăraș 34-28 (17-16)
10 august, ora 11:30 – CSA Steaua București-CSM Făgăraș 28-26 (18-14)
10 august – HC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași 35-31 (15-15)
10 august, ora 18:00 – CSM Focșani-Dinamo București 26-35 (11-18)
10 august, ora 22:00 – CSM București-Nava 26-25 (13-11)
11 august, ora 12:00 – CSM Focșani-Dinamo București 25-27 (12-14)
11 august – HC Dobrogea Sud Constanța-Știința Bacău 43-27 (20-16)
12 august – AHC Dunărea Călărași-Știința Bacău 31-22 (14-12)

10-12 august – Turneu la Baia Mare – Minaur Baia Mare, Potaissa Turda, Poli Timișoara, CSU Suceava
10 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-CSU Suceava 34-28 (20-18)
10 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 34-28 (15-16)
11 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-Potaissa Turda 31-33 (15-16)
11 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-CSU Suceava 42-30 (22-16)
12 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-CSU Suceava 28-31 (12-16)
12 august, ora 13:00 – Minaur Baia Mare-Poli Timișoara – nu s-a disputat

14-18 august – Turneu la Doboj – CSA Steaua București, RK Vojvodina, Hapoel Rishon LeZion, RK Izvidac, KIF Kolding, RK Sloga, RD Koper, Tatran Presov
14 august, ora 18:30 – RK Sloga-CSA Steaua București
16 august, ora 18:30 – CSA Steaua București-RD Koper
17 august, ora 22:00 – Tatran Presov-CSA Steaua București

15-19 august – Turneu la Struga – RK Celje, Besiktas, Toulouse, Rabotnik (Grupa A), HC Dobrogea Sud Constanța, RK Zeleznicar, Alingsas, Struga (Grupa B)
15 august, ora 20:15 – HC Dobrogea Sud Constanța-Alingsas
17 august, ora 20:15 – RK Zeleznicar-HC Dobrogea Sud Constanța
18 august, ora 11:00 – Struga-HC Dobrogea Sud Constanța
19 august – Meci de clasament

17-18 august – Turneu la Bacău – Știința Bacău, CSU Suceava, HM Buzău, CSM Reșița
17-19 august – Turneu la București – Dinamo București, Potaissa Turda, AHC Dunărea Călărași, Saint Raphael
17 august, ora 18:00 – Dinamo București-AHC Dunărea Călărași
17 august, ora 20:00 – Saint Raphael-Potaissa Turda
18 august, ora 18:00 – Dinamo București-Potaissa Turda
18 august, ora 20:00 – Saint Raphael-AHC Dunărea Călărași
19 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași
19 august, ora 13:00 – Dinamo București-Saint Raphael

17-19 august – Turneu la Făgăraș – CSM Făgăraș, CSM Focșani, Minaur Baia Mare

17 august – Metaloplastika Sabac-Poli Timișoara
18 august – Dinamo Pancevo-Poli Timișoara
23 august – CSA Steaua București-CSU Suceava
24 august – CSA Steaua București-CSU Suceava
25 august – HM Buzău-AHC Dunărea Călărași

23-24 august – Turneu la Timișoara – Poli Timișoara, Minaur Baia Mare, Metaloplastika Sabac, ?
24-26 august – Turneu la Turda – Potaissa Turda, CSM Focșani, Știința Bacău
24 august, ora 18:00 – Potaissa Turda-CSM Focșani
25 august, ora 11:00 – CSM Focșani-Știința Bacău
26 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-Știința Bacău

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY