Update, partide amicale: HCDS Constanța, locul șase la Kanjiza Cup

2
19345

Formațiile din Liga Națională masculină au intrat în linie dreaptă în vederea sezonului 2016/2017. Toate formațiile și-au perfectat partide amicale, primul având loc la mijlocul săptămânii viitoare. Printre adversarii echipelor românești se află și echipe foarte puternice din Europa, cum ar fi FC Barcelona, Veszprem, Pick Szeged, Celje Lasko, Metalurg Skopje, TVB 1898 Stuttgart, HSG Wetzlar sau Fraikin BM Granollers.

Programul partidelor:
29 iulie, ora 18:00 – CSM Focșani-CSU Suceava 24-28
29 iulie, ora 18:00 – Dinamo București-AHC Dunărea Călărași 33-33
29 iulie, ora 18:30 – Potaissa Turda-CSM Făgăraș 23-23 (11-11)
30 iulie, ora 10:30 – Potaissa Turda-CSM Făgăraș 34-21 (15-12)
30 iulie, ora 13:30 – CSM Focșani-CSU Suceava 28-32
30 iulie – Partizan Belgrad-HCDS Constanța 26-36
31 iulie – RK Zlatar-HCDS Constanța 23-36
2 august, ora 19:00 – CSM Sighișoara-CSA Steaua 17-34 (7-16)
3 august, ora 19:00 – CSM Sighișoara-CSA Steaua 25-36 (13-24)
3 august – Poli Timișoara-HC Vaslui 32-29 (19-13)

Turneu la Bad Tolz, Germania (30-31 iulie) – HC Adrian Petrea, AH Minaur Baia Mare, SC Meran Handball (Germania), TuS Furstenfeldbruck (Germania), Dessau Rosslauer HV (Germania), Union Juri Leoben (Austria)
30 iulie, ora 13:00 – Dessau Rosslauer HV-AH Minaur Baia Mare 41-18 (19-9)
30 iulie, ora 15:00 – SC Meran Handball-HC Adrian Petrea 22-27
30 iulie, ora 17:00 – Union Juri Leoben-AH Minaur Baia Mare 36-29 (15-15)
30 iulie, ora 19:00 – HC Adrian Petrea-TuS Furstenfeldbruck 30-39
Meciul pentru locul 5 – SC Meran Handball-AH Minaur Baia Mare 38-25
Finala mică – Union Juri Leoben-HC Adrian Petrea 33-32

Turneu la Odorhei (4-6 august) – HC Odorhei, AHC Dunărea Călărași, CSA Steaua, HC Adrian Petrea
4 august, ora 17:00 – CSA Steaua-AHC Dunărea Călărași 25-26 (12-13)
4 august, ora 19:00 – HC Odorhei-HC Adrian Petrea 33-26 (15-10)
5 august, ora 17:00 – AHC Dunărea Călărași-HC Adrian Petrea 32-23 (19-11)
5 august, ora 19:00 – HC Odorhei-CSA Steaua 30-28 (18-14)
6 august, ora 10:00 – CSA Steaua-HC Adrian Petrea 36-21 (15-9)
6 august, ora 12:00 – HC Odorhei-AHC Dunărea Călărași 27-24 (12-11)

Turneu la Suceava (4-6 august) – CSU Suceava, Potaissa Turda, CSM Focșani, Farul Constanța
4 august, ora 17:00 – Potaissa Turda-Farul Constanța 37-25 (21-15)
4 august, ora 19:00 – CSU Suceava-CSM Focșani 27-19 (12-9)
5 august, ora 17:00 – CSM Focșani-Farul Constanța 32-25
5 august, ora 19:00 – CSU Suceava-Potaissa Turda 19-27
6 august, ora 10:30 – Potaissa Turda-CSM Focșani 30-36 (18-15)
6 august, ora 12:30 – CSU Suceava-Farul Constanța 32-23 (15-13)

5 august, ora 17:00 – Poli Timișoara-CSM Satu Mare 39-23
6 august, ora 11:00 – Poli Timișoara-CSM Satu Mare 32-26 (19-10)

Turneu la Altensteig, Germania (5-7 august) – Kadetten Schaffhausen (Elveția), HBW Balingen (Germania), SG BBM Bietigheim (Germania), SG H2Ku Herrenberg (Germania) (Grupa A), TVB 1898 Stuttgart (Germania), HSC 2000 Coburg (Germania), HC Vaslui, TSV Altensteig (Germania) (Grupa B)
5 august, ora 19:10 – HSC 2000 Coburg-HC Vaslui 25-16 (15-6)
6 august, ora 15:50 – TVB 1898 Stuttgart-HC Vaslui 18-18 (7-11)
6 august, ora 18:20 – HC Vaslui-TSV Altensteig 15-22 (9-13)
7 august, ora 10:00 – HC Vaslui-H2Ku Herrenberg 31-30 (15-15, 25-25) – după aruncările de la șapte metri

9 august – CSM Ploiești-CSM Făgăraș 35-32 (17-16)
11 august, ora 15:30 – West Viena-Dinamo București 27-28
11 august, ora 18:00 – Balmazujvaros-Potaissa Turda 32-33 (14-18)
12 august, ora 11:00 – HC Adrian Petrea-Poli Timișoara 28-27 (13-12)
12 august – AON Fivers-Dinamo București 27-28
12 august – HC Odorhei-CSM Făgăraș 45–39 (15–14, 29–26) (trei reprize)
13 august, ora 11:00 – Poli Timișoara-HC Adrian Petrea 31-21 (18-9)
13 august, ora 11:00 – CSM Satu Mare-Minaur Baia Mare 32-33 (13-16)
13 august – Telekom Veszprem-Dinamo București 34-27 (14-14)
14 august, ora 18:00 – Trimo Trebnje-Dinamo București 24-34 (18-14)
16 august – Celje Lasko-Dinamo București 24-25 (13-12)
16 august – Fraikin BM Granollers-HC Odorhei 32-30 (18-15)
17 august – FC Barcelona-HC Odorhei 33-20 (15-10)
18 august – HSC 2000 Coburg-Dinamo București 30-23 (14-11)
18 august – HK Besa Famiglia-CSA Steaua 29-31 (17-17)
19 august – FC Barcelona-HC Odorhei 34-24 (14-14)
19 august, ora 19:30 – Poli Timișoara-Pick Szeged 31-32 (13-16)
19 august – HCDS Constanța-AHC Dunărea Călărași 37-23 (19-13)
19 august – CSM Focșani-CSSM Bacău 46-28 (20-13)
20 august, ora 12:00 – HC Adrian Petrea-Pick Szeged 30-33 (12-18)
20 august – HSG Wetzlar-Dinamo București 33-23 (16-12)
20 august – Bordils (liga a doua spaniolă)-HC Odorhei 29-35
21 august – TuS Dansenberg-Dinamo București 32-45 (16-24)

Turneu în Ungaria (12-13 august) – Potaissa Turda, Balmazujvaros KK (Ungaria), Oroshazi FKSE (Ungaria), Eger (Ungaria)
12 august, ora 17:00 – Oroshaza KK-Potaissa Turda 28-27 (13-14)
13 august, ora 11:00 – Balmazujvaros-Potaissa Turda 31-24 (15-11)

Turneu la Vaslui (12-16 august) – CSM București, CSM Focșani, AHC Dunărea Călărași, HC Dobrogea Sud Constanța, CSU Suceava, HC Vaslui
12 august, ora 16:00 – AHC Dunărea Călărași-CSU Suceava* 32-27 (15-18)
12 august, ora 18:00 – CSM București-CSM Focșani 25-25 (13-11)
12 august, ora 20:00 – HC Vaslui-HCDS Constanța 32-37 (16-17)
13 august, ora 16:00 – CSM Focșani-HCDS Constanța* – nu s-a jucat
13 august, ora 18:00 – CSM București-AHC Dunărea Călărași 25-30 (11-15)
13 august, ora 20:00 – HC Vaslui-CSU Suceava 29-31 (17-18)
14 august, ora 16:00 – CSM București-HC Vaslui 33-33 (19-15)
14 august, ora 18:00 – CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași 30-34 (18-19)
14 august, ora 20:00 – HCDS Constanța-CSU Suceava 44-30 (23-17)
15 august, ora 12:00 – HC Vaslui-CSM București 25-28 (15-15)
15 august, ora 14:00 – CSM Focșani-CSU Suceava 27-34 (11-19)
15 august, ora 16:00 – HCDS Constanța-AHC Dunărea Călărași 30-27 (19-11)
*Meciuri în afara turneului

Turneu la Struga (17-20 august) – CSA Steaua, Metalurg Skopje (Macedonia), Chartres (Franța), Alingsas HK (Suedia), Eurofarm Rabonik (Macedonia), RK Pelister Bitolo (Macedonia)
17 august, ora 22:45 – RK Metalurg-CSA Steaua 27-21 (14-9)
19 august, ora 20:00 – CSA Steaua-RK Eurofarm Rabotnik 33-26 (16-10)
20 august, ora 20:45 – CSA Steaua-Alingsas HK 26-30 (10-15)

Turneu la Turda (18-20 august) – Potaissa Turda, HC Vaslui, OCI Lions (Olanda), Balmazujvaros KK (Ungaria)
18 august, ora 17:00 – OCI Lions-Balmazujvaros KK 29-29 (14-18)
18 august, ora 19:00 – Potaissa Turda-HC Vaslui 30-31 (15-13)
19 august, ora 17:00 – OCI Lions-HC Vaslui 31-30 (16-15)
19 august, ora 19:00 – Potaissa Turda-Balmazujvaros KK 36-29 (19-12)
20 august, ora 10:30 – Balmazujvaros KK-HC Vaslui 32-26 (16-15)
20 august, ora 12:30 – Potaissa Turda-OCI Lions 31-31 (16-17)

Turneu la Baia Mare (19-21 august) – Minaur Baia Mare, CSM Satu Mare, CSM Oradea, Știința Bacău
19 august, ora 16:00 – CSM Satu Mare-CSM Oradea 26-25
19 august, ora 18:00 – Minaur Baia Mare-”U” Cluj 37-19 (19-10)
20 august, ora 16:00 – CSM Satu Mare-”U” Cluj 37-25 (15-10)
20 august, ora 18:00 – Minaur Baia Mare-CSM Oradea (20-17)
21 august, ora 9:30 – CSM Oradea-”U” Cluj 32-27 (16-15)
21 august, ora 11:30 – Minaur Baia Mare-CSM Satu Mare 25-27 (10-12)

Turneu la Doboj, Bosnia&Herzegovina (23-27 august) – CSM București, RK Derventa (Serbia), RK Izvidac Ljubuski (Bosnia&Herzegovina), RK Sloga Doboj (Bosnia&Herzegovina), HC Tatran Presov (Slovacia), RK Vojvodina (Serbia), RK Budvanska (Macedonia), KV Sasja (Belgia)
23 august, ora 21:00 – RK Derventa-CSM București 14-36 (8-20)
24 august, ora 19:15 – RK Sloga Doboj-CSM București 21-41 (11-19)
25 august, ora 17:30 – CSM București-Budvanska Rivijera 33-23 (19-12)
27 august – CSM București-Tatran Presov 28-25 (14-11)

23 august – Poli Timișoara-Metaloplastika Sabac 32-24 (17-12)
24 august – Poli Timișoara-Metaloplastika Sabac 28-27 (12-9)
24 august – CSU Suceava-Minaur Baia Mare 34-21 (14-13)
25 august – CSU Suceava-Minaur Baia Mare 27-23 (17-12)
25 august – HC Adrian Petrea-Metaloplastika Sabac 26-22 (12-9)
25 august – CSM Focșani-Poli Iași 29-25
26 august – CSM Focșani-Poli Iași 28-28

Turneu la Kanjiza (26-28 august) – HC Dobrogea Sud Constanța, Pick Szeged (Ungaria), RK Nexe (Croația) (Grupa A), Meshkov Brest (Belarus), RK Metalurg Skopje (Macedonia), RK Partizan (Serbia)
25 august – HCDS Constanța-RK Nexe 25-34 (14-19)
26 august – Pick Szeged-HCDS Constanța 32-23 (17-9)
28 august – Partizan Belgrad-HCDS Constanța 35-32 (19-15)

Articolul va fi actualizat cu rezultate și completat pe parcurs și cu alte partide amicale care vor fi perfectate.

2 COMENTARII

  1. Freitag, 5. August 2016

    Ergebnis Beginn Halle
    TSV Altensteig – TVB 1898 Stuttgart 11 : 22
    H2Ku Herrenberg – Kadetten Schaffhausen 18 : 31
    HSC 2000 Coburg – HC Vaslui 25 : 16
    HBW Balingen – SG BBM Bietigheim 21 : 21

LĂSAȚI UN MESAJ