Update, partide amicale | Gloria Buzău a câștigat turneul de acasă, Zalăul a învins de două ori Bistrița! Corona se întoarce cu o victorie din Croația

0
11069

Mai puțin de două săptămâni ne despart de primul meci de pregătire din această vară. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă programul tuturor meciurilor amicale programate în această perioadă și va actualiza acest articol cu rezultatele înregistrate.

25 iulie, ora 18:00 – Rapid București-SCM Râmnicu Vâlcea 25-42 (12-18)
26 iulie, ora 17:00 – Corona Brașov-HCM Unirea Slobozia 32-22 (17-9)
26 iulie, ora 18:30 – Kisvardai-Minaur Baia Mare 33-23 (14-10)
27 iulie, ora 11:00 – Corona Brașov-HCM Unirea Slobozia 31-23 (15-9)
27 iulie, ora 17:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Rapid București 34-18 (15-9)
30 iulie – Măgura Cisnădie-HC Dunărea Brăila – fără scor
31 iulie – Măgura Cisnădie-HC Dunărea Brăila – fără scor

1 august, ora 17:30 – Gloria Bistrița-”U” Cluj 32-29 (17-17)
2 august, ora 17:00 – Minaur Baia Mare-Kisvardai 24-25 (15-11)
2 august, ora 16:30 – Rapid București-HCM Unirea Slobozia 24-20 (13-11)
3 august, ora 12:00 – HCM Unirea Slobozia-Rapid București 26-20 (11-9)

2-3 august – Turneu la Râmnicu Vâlcea – SCM Râmnicu Vâlcea, SCM Craiova, Corona Brașov, HC Zalău
2 august, ora 10:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău 32-25 (13-13)
2 august, ora 12:00 – SCM Craiova-Corona Braşov 27-26 (18-13)
2 august, ora 17:00 – HC Zalău-Corona Braşov 26-25 (12-16)
2 august, ora 19:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-SCM Craiova 25-22 (9-9)
3 august, ora 10:00 – HC Zalău-SCM Craiova 23-26 (9-16)
3 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Corona Brașov 25-28 (14-15)

3-4 august – Turneu la Wittlich – CSM București, Metz, Bietigheim, Metzingen, Buxtehuder, Bayer Leverkusen
3 august, ora 12:00 – Buxtehuder-CSM București 20-21 (9-7)
3 august, ora 18:00 – Bayer Leverkusen-CSM București 21-21 (7-9)
4 august, semifinala – Metz-CSM București 28-27 (18-16)
4 august, finala mică – Bayer Leverkusen-CSM București 26-18 (15-7)

7 august – ”U” Cluj-Minaur Baia Mare 28-29 (13-17)
9 august, ora 17:30 – HC Dunărea Brăila-SCM Gloria Buzău 32-24 (15-13)
9 august, ora 17:30 – AHCM Unirea Slobozia-Știința București 27-22 (13-11)
10 august, ora 10:30 – AHCM Unirea Slobozia-Știința București 28-24 (15-12)
10 august, ora 16:30 – SCM Gloria Buzău-HC Dunărea Brăila 28-25 (15-14)

5-11 IV Busan Cup International – Busan, Gloria Bistrița, Zvezda Zvenigorod, Angola, Australia, Ringkobing
6 august, ora 7:00 – Gloria Bistrița-Angola 20-28 (8-15)
7 august, ora 7:00 – Gloria Bistrița-Ringkobing 32-22 (14-8)
9 august, ora 8:00 – Gloria Bistrița-Zvezda Zvenigorod 26-23 (10-8)
10 august, ora 6:30 – Australia-Gloria Bistrița 12-26 (7-13)
11 august, ora 8:30 – Busan-Gloria Bistrița 28-27 (17-15)

8-11 august – Annlitz Cup – Skovde, CSM București, Savehof, Skuru, TTH Holstebro, Ajax Kobenhavn, Kungalvs HK, DHC Slavia Praga
8 august, ora 20:00 – Skovde-CSM București 20-24 (10-11)
9 august, ora 20:00 – Ajax Kobenhavn-CSM București 20-21 (9-10)
10 august, ora 17:00 – IK Savehof-CSM București 18-20 (10-12)
11 august, ora 12:30 – TTH-CSM București 23-21 (10-9)

9-11 august – Turneu în Muntenegru – Buducnost Podgorica, SCM Râmnicu Vâlcea, Brest, Astrahanochka
9 august, ora 19:30 – SCM Râmnicu Vâlcea-Brest 34-35 (17-20)
10 august, ora 11:30 – SCM Râmnicu Vâlcea-Astrakhanochka 28-28
10 august, ora 19:30 – Buducnost-SCM Râmnicu Vâlcea 33-27 (21-12)
11 august, ora 19:30 – Buducnost-SCM Râmnicu Vâlcea 28-19 (16-9)

9-10 august – Cupa Craiovei – SCM Craiova, HC Zalău, CSM Slatina, Rapid București
9 august, ora 9:30 – SCM Craiova-Rapid București 25-17 (14-7)
9 august, ora 11:30 – CSM Slatina-HC Zalău 30-24 (17-14)
9 august, ora 17:30 – SCM Craiova-CSM Slatina 17-15 (6-6)
9 august, ora 19:30 – Rapid București-HC Zalău 27-27 (17-11)
10 august, ora 9:30 – SCM Craiova-HC Zalău 24-21 (12-10)
10 august, ora 11:30 – Rapid București-CSM Slatina 18-23 (8-8)

9-11 august – Memorialul „Tomas Jakubco”, Michalovce – Iuventa Michalovce, Minaur Baia Mare, Zaglebie Lubin, Vac
9 august, ora 18:00 – Vac-Minaur Baia Mare 30-33 (15-17)
10 august, ora 16:45 – Zaglebie Lublin-Minaur Baia Mare 25-31 (11-14)
11 august, ora 12:15 – Iuventa Michalovce-Minaur Baia Mare 22-32 (10-18)

9-11 august – Turneu la Most – Banik Most, Măgura Cisnădie, BNTU-BelAZ Minsk, Thuringer
9 august, ora 18:00 – Thuringer-Măgura Cisnădie 30-26 (14-16)
10 august, ora 18:00 – Banik Most-Măgura Cisnădie 27-27 (14-12)
11 august, ora 13:00 – BNTU-BelAZ Minsk-Măgura Cisnădie 18-33 (8-16)

13 august – SG 09 Kirchhof-Măgura Cisnădie 23-33 (14-18)
14 august, ora 11:00 – Corona Brașov-Minaur Baia Mare 29-29 (16-13)
14 august, ora 17:30 – HC Dunărea Brăila-AHCM Unirea Slobozia 29-27 (14-14)

16-17 august – Turneu la Zalău – HC Zalău, SCM Craiova, ”U” Cluj, CSM Slatina
16 august, ora 10:00 – HC Zalău-CSM Slatina 20-19 (12-6)
16 august, ora 11:45 – SCM Craiova-”U” Cluj 27-26 (12-12)
16 august, ora 17:00 – ”U” Cluj-CSM Slatina 29-26 (14-11)
16 august, ora 18:45 – HC Zalău-SCM Craiova 28-25 (15-12)
17 august, ora 9:30 – SCM Craiova-CSM Slatina 20-16 (7-13)
17 august, ora 11:15 – HC Zalău-”U” Cluj 26-25 (8-14)

16-17 august – Turneu la Brașov – Corona Brașov, SCM Gloria Buzău, Rapid București, AHCM Unirea Slobozia
16 august, ora 16:00 – SCM Gloria Buzău-Rapid București 29-19 (13-11)
16 august, ora 18:00 – Corona Brașov-AHCM Unirea Slobozia 38-28 (23-10)
17 august, ora 9:30 – SCM Gloria Buzău-AHCM Unirea Slobozia 31-21 (16-13)
17 august, ora 11:30 – Corona Brașov-Rapid București 32-29 (15-10)
17 august, ora 16:00 – Rapid București-AHCM Unirea Slobozia – anulat
17 august, ora 18:00 – Corona Brașov-SCM Gloria Buzău 34-26 (14-11)

16-18 august – Turneu la Brest – Brest, CSM București, Gyor, Metz, Buducnost
17 august, ora 19:30 – Buducnost-CSM București 27-23 (11-12)
18 august, ora 18:00 – Brest-CSM București 32-30 (16-15)

16 august – SCM Râmnicu Vâlcea-FTC Rail Cargo (Sânnicolau Mare) 33-32 (15-16)
16 august – HC Dunărea Brăila-Dacia Mioveni 40-23 (19-12)
16 august – HC Karpaty Uzhgorod-Minaur Baia Mare 10-24 (s-au jucat 30 minute)
16 august – Gorodnichanka Grodno-Minaur 14-19 (s-au jucat 30 minute)
17 august – Bekescsaba-SCM Râmnicu Vâlcea 27-27 (14-15)
17 august – Jagodina-SCM Râmnicu Vâlcea 16-27 (7-15)

22-24 august – Turneu la Baia Mare – Minaur Baia Mare, Măgura Cisnădie, ”U” Cluj, Iuventa Michalovce
22 august, ora 18:00 – Minaur Baia Mare-”U” Cluj 31-27 (16-12)
23 august, ora 11:00 – ”U” Cluj-Iuventa Michalovce 30-32 (15-15)
24 august, ora 11:00 – Măgura Cisnădie-Iuventa Michalovce 25-21 (11-16)

22-23 august – Turneu la Buzău – SCM Gloria Buzău, HC Dunărea Brăila, CSM Slatina, CSM Galați (tip Final Four)
22 august, ora 16:30 – HC Dunărea Brăila-CSM Slatina 37-28 (19-14)
22 august, ora 18:30 – SCM Gloria Buzău-CSM Galați 31-21 (14-11)
23 august, ora 10:00 – CSM Slatina-CSM Galați 29-19 (14-11)
23 august, ora 12:00 – HC Dunărea Brăila-SCM Gloria Buzău 20-29 (10-13)

23-24 august – Turneu la Koprivnica – Podravka Koprivnica, Corona Brașov, Mosonmagyarovari KC, ZORK Jagodina
23 august – Podravka-Corona Brașov 26-24 (14-9)
24 august – Mosonmagyaróvár-Corona Brașov 30-29 (16-16)
24 august – Corona Brașov-Jagodina 26-13 (17-3)

23 august – HC Zalău-Gloria Bistrița 27-24 (16-12)
24 august – HC Zalău-Gloria Bistrița 34-28 (15-10)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY