Update, partide amicale: Dunărea Brăila a câștigat la golaveraj turneul de la Brașov! O victorie și un egal pentru Craiova în duelurile cu Bistrița

0
13232

După o perioadă în care s-a pus accentul pe pregătirea fizică, echipele din Liga Națională feminină încep partidele amicale. Primul programat este astăzi, la Sfântu Gheorghe, între Corona Brașov și Ferencvaros.

Programul complet al perioadei de pregătire:
28 iulie, ora 19:00 – Corona Brașov-Ferencvaros 19-34 (12-20)
30 iulie, ora 17:00 – SCM Craiova-CS Măgura Cisnădie 30-26 (17-14)
31 iulie, ora 11:00 – SCM Craiova-CS Măgura Cisnădie 32-25 (13-13)
4-5 august – Turneu la Kisvarda – HC Zalău, Kisvardai KC, NKSE Elore Bekescsabai, Iuventa Michalovce

5 august, ora 12:45 – HC Zalău-NKSE Elore Bekescsabai 20-21 (10-9)
5 august, ora 16:00 – HC Zalău-Iuventa Michalovce 21-26 (9-9)
6 august, ora 12:00 – HC Zalău-Kisvardai KC 25-27 (11-15)

6 august – HCM Roman-HCF Piatra Neamț 37-15
7 august – HM Buzău-CSM Unirea Slobozia 24-40
11-13 august – Turneu la Ploiești – CSM Ploiești, CS Măgura Cisnădie, HCM Râmnicu Vâlcea, CSM Unirea Slobozia
11 august, ora 16:00 – CSM Unirea Slobozia-Măgura Cisnădie 28-33 (11-17)
11 august, ora 18:00 – CSM Ploiești-HCM Râmnicu Vâlcea 28-25 (17-13)
12 august, ora 14:00 – CSM Unirea Slobozia-HCM Râmnicu Vâlcea 32-28 (16-12)
12 august, ora 16:00 – CSM Ploiești-Măgura Cisnădie 31-27 (19-17)
13 august, ora 10:00 – Măgura Cisnădie-HCM Râmnicu Vâlcea 35-32 (20-17)
13 august, ora 12:00 – CSM Ploiești-CSM Unirea Slobozia 27-27 (15-12)

12-13 august – Turneu la Bistrița – CSM Bistrița, ”U” Cluj, HC Zalău, SCM Craiova
12 august, ora 10:00 – CSM Bistrița-SCM Craiova 32-31
12 august, ora 11:45 – HC Zalău-”U” Cluj 30-22
12 august, ora 17:00 – ”U” Cluj-SCM Craiova 28-31
12 august, ora 18:45 – CSM Bistrița-HC Zalău 28-24
13 august, ora 9:30 – SCM Craiova-HC Zalău 30-27
13 august, ora 11:15 – CSM Bistrița-”U” Cluj 37-24

12 august – HCM Roman-HCF Piatra Neamț 37-10 (18-4)
16 august – Măgura Cisnădie-Corona Brașov 32-29 (15-15)

19-20 august – Turneu la Zalău – HC Zalău, ”U” Cluj, Bekescsabai, Dunaujvaros
19 august, ora 9:30 – HC Zalău-Bekescsabai 25-22
19 august, ora 11:15 – Kisvardai-“U” Cluj 26-21
19 august, ora 17:00 – Bekescsabai-Kisvardai 21-24
19 august, ora 18:30 – HC Zalău-”U” Cluj 35-26
20 august, ora 10:00 – ”U” Cluj-Bekescsabai 23-16
20 august, ora 11:30 – HC Zalău-Kisvardai 25-22
19-21 august – Turneu la Craiova – SCM Craiova, HCM Râmnicu Vâlcea, CSU Danubius Galați, HC Dunărea Brăila
19 august, ora 17:30 – SCM Craiova-HCM Râmnicu Vâlcea 35-23 (16-12)
19 august, ora 19:30 – HC Dunărea Brăila-CSU Danubius Galați 29-30 (16-17)
20 august, ora 17:30 – HC Dunărea Brăila-HCM Râmnicu Vâlcea 28-37 (11-18)
20 august, ora 19:30 – SCM Craiova-CSU Danubius Galați 38-29 (15-16)
21 august, ora 10:00 – HCM Râmnicu Vâlcea-CSU Danubius Galați 31-21 (15-11)
21 august, ora 12:00 – SCM Craiova-HC Dunărea Brăila 39-27 (15-14)

20-21 august – Turneu la Roman – HCM Roman, Corona Brașov, CSM Bistrița, Iuventa Michalovce
20 august, ora 10:00 – Corona Brașov-Iuventa Michalovce 30-29 (16-16)
20 august, ora 12:00 – HCM Roman-CSM Bistrița 30-27 (16-15)
20 august, ora 17:00 – Corona Brașov-CSM Bistrița 24-25 (12-15)
20 august, ora 19:00 – HCM Roman-Iuventa Michalovce 30-21 (14-9)
21 august, ora 10:00 – CSM Bistrița-Iuventa Michalovce 23-27 (9-17)
21 august, ora 12:00 – HCM Roman-Corona Brașov 26-21 (13-9)
24-26 august – Turneu la Cluj – ”U” Cluj, HC Zalău, HCM Râmnicu Vâlcea, CS Măgura Cisnădie
24 august, ora 19:30 – ”U” Cluj-CS Măgura Cisnădie 33-24 (14-12)
25 august, ora 11:00 – HCM Rm. Vâlcea-HC Zalău 24-21 (7-10)
25 august, ora 17:30 – ”U” Cluj-HCM Rm. Vâlcea 25-26 (8-11)
25 august, ora 19:30 – HC Zalău-CS Măgura Cisnădie 28-24 (16-10)
26 august, ora 10:30 – CS Măgura Cisnădie-HCM Rm. Vâlcea 25-31 (12-17)
26 august, ora 12:30 – ”U” Cluj-HC Zalău 27-26 (16-12)

26-27 august – Turneu la Brașov – Corona Brașov, HCM Roman, HC Dunărea Brăila, CSM Unirea Slobozia
26 august, ora 17:00 – CSM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 22-27 (10-14)
26 august, ora 19:00 – Corona Brașov-HCM Roman 26-28 (14-14)
27 august, ora 9:30 – HCM Roman-HC Dunărea Brăila 22-22 (13-10)
27 august, ora 11:30 – Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 36-23 (16-8)
27 august, ora 17:00 – CSM Unirea Slobozia-HCM Roman 20-22 (10-11)
27 august, ora 19:00 – Corona Brașov-HC Dunărea Brăila 22-24 (11-13)

26 august, ora 15:30 – SCM Craiova-CSM Bistrița 35-23 (19-9)
27 august, ora 11:00 – SCM Craiova-CSM Bistrița 27-27 (13-12)
1 septembrie – CSM București-CSM Ploiești

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ