UPDATE, partide amicale: CSM București, trei victorii pe teren propriu! HC Odorhei a terminat a treia la Kanjiza, Turda a câștigat ultimele teste

0
15728

La fel ca în fiecare vară, handbalvolei.ro vă ține la curent cu programul tuturor partidelor și turneelor amicale dinaintea începerii unui nou sezon. Dinamo București și AHC Dunărea Călărași vor susține două turnee de pregătire foarte puternice, la Brest, respectiv Zaporozhye, în timp ce Odorheiul se va duela cu Kristianstad și ar putea întâlni pe Pick Szeged în Serbia.

Programul partidelor de verificare:

28 iulie, ora 18:30 – Poli Timișoara-CSM Făgăraș 28-20 (14-9)
29 iulie, ora 11:30 – Poli Timișoara-CSM Făgăraș 28-20 (15-11)
3 august, ora 17:00 – CSA Steaua București-AHC Dunărea Călărași 32-30 (14-13)

3-5 august – Memorialul „Mihai Mironiuc”, Suceava – CSU Suceava, CSM Focșani, Poli Iași, CSSM Bacău
3 august, ora 17:00 – CSM Focșani-Poli Iași 28-23 (11-15)
3 august, ora 18:30 – CSU Suceava-CSSM Bacău 34-31 (16-14)
4 august, ora 17:00 – CSSM Bacău-Poli Iași 28-29 (16-15)
4 august, ora 18:30 – CSM Focșani-CSU Suceava 20-21
5 august, ora 10:00 – CSSM Bacău-CSM Focșani 24-30 (11-15)
5 august, ora 11:30 – CSU Suceava-Poli Iași 31-25 (16-10)

3 august – HC Dobrogea Sud Constanța-MRK Krka 29-19 (17-8)
4 august – HC Dobrogea Sud Constanța-Meshkov Brest 29-28 (15-17)
4 august, ora 18:00 – Potaissa Turda-CSM Făgăraș 31-30 (19-14)
4 august, ora 18:00 – Minaur Baia Mare-Poli Timișoara 30-33 (14-21)
5 august, ora 11:00 – Potaissa Turda-CSM Făgăraș 31-30 (14-14)
5 august, ora 11:30 – Minaur Baia Mare-Poli Timișoara 21-21 (13-11)
5 august – HCM Sighișoara-HC Odorhei 28-46 (16-24)
5 august, ora 17:00 – AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București 30-26 (15-9)
8 august – HC Odorhei-CSM Făgăraș 33-29 (16-17)
9 august, ora 18:30 – HC Vaslui-CSSM Bacău 43-35 (21-15)
10 august, ora 19:00 – CSSM Bacău-HC Vaslui 25-32 (15-17)

10-12 august – Turneu la Turda – Potaissa Turda, Dinamo București, AHC Dunărea Călărași, Minaur Baia Mare, OCI Lions, Balmazujvaros KK
10 august, ora 16:00 – OCI Lions-Dinamo București 31-44 (17-21)
10 august, ora 18:00 – Potaissa Turda-Dunărea Călărași 27-32 (10-18)
10 august, ora 20:00 – Minaur Baia Mare-Balmazujvaros 24-23 (12-13)
11 august, ora 16:00 – Minaur Baia Mare-Dunărea Călărași 30-31 (12-16)
11 august, ora 18:00 – Potaissa Turda-Dinamo București 30-32 (17-15)
11 august, ora 20:00 – OCI Lions-Balmazujvaros 21-23 (12-13)
12 august, ora 10:00 – Balmazujvaros-Dunărea Călărași 21-31 (11-15)
12 august, ora 12:00 – Dinamo București-Minaur Baia Mare 35-28 (15-12)
12 august, ora 14:00 – Potaissa Turda-OCI Lions 28-28 (13-10)

11-13 august – Turneu la Odorhei – HC Odorhei, HC Dobrogea Sud Constanța, CSA Steaua București, CSM Focșani
11 august, ora 18:00 – CSA Steaua București-CSM Focșani 33-24 (15-10)
11 august, ora 20:00 – HC Odorhei-HC Dobrogea Sud Constanța 30-30 (15-15)
12 august, ora 18:00 – HC Odorhei-CSM Focșani 25-20 (11-12)
12 august, ora 20:00 – HC Dobrogea Sud Constanța-CSA Steaua București 27-30 (11-15)
13 august, ora 10:30 – CSM Focșani-HC Dobrogea Sud Constanța 17-22 (9-12)
13 august, ora 12:30 – HC Odorhei-CSA Steaua București 28-27 (15-10)

11 august – Poli Timișoara-Dinamo Pancevo 32-25 (16-13)
12 august – Poli Timișoara-Dinamo Pancevo 37-22 (20-10)

13-15 august – Turneu la Vaslui – HC Vaslui, CSM Făgăraș, CSU Suceava, CSSM Bacău
13 august, ora 17:00 – CSM Făgăraș-CSSM Bacău 35-26 (17-10)
13 august, ora 19:00 – HC Vaslui-CSU Suceava 35-37 (15-21)
14 august, ora 17:00 – CSU Suceava-CSSM Bacău 32-30 (18-15)
14 august, ora 19:00 – HC Vaslui-CSM Făgăraș 31-34 (17-16)
15 august, ora 12:00 – CSM Făgăraș-CSU Suceava 29-31 (14-13)
15 august, ora 14:00 – HC Vaslui-CSSM Bacău 28-29 (18-17)

17 august, ora 19:00 – HC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași 28-25 (12-10)
17 august, ora 20:30 – CSM București-FC Barcelona 26-33 (15-16)
18 august, ora 18:30 – CSM Focșani-CSSM Bacău 26-23 (13-12)
19 august, ora 18:00 – HC Odorhei-HC Vaslui 34-25 (17-11)
19 august, ora 19:00 – CSA Steaua București-CSM București 27-28 (14-13)
20 august, ora 12:00 – HC Odorhei-HC Vaslui 42-24 (19-11)

18-20 august – Turneu la Baia Mare – Minaur Baia Mare, Potaissa Turda, CSU Suceava, HC ZNTU-ZAB Zaporozhye
18 august, ora 17:00 – HC ZNTU-ZAB Zaporozhye-Potaissa Turda 29-32 (15-16)
18 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-CSU Suceava 32-27 (17-13)
19 august, ora 17:00 – Potaissa Turda-CSU Suceava 35-33 (16-15)
19 august, ora 19:00 – Minaur Baia Mare-HC ZNTU-ZAB Zaporozhye 35-27 (15-8)
20 august, ora 10:00 – HC ZNTU-ZAB Zaporozhye-CSU Suceava 28-37 (16-16)
20 august, ora 12:00 – Minaur Baia Mare-Potaissa Turda 37-24 (19-15)

18-20 august – Turneu la Brest, Belarus – Dinamo București, Meshkov Brest, Saint Raphael, Cocks
18 august, ora 17:00 – Saint Raphael-Dinamo București 33-30 (14-13)
18 august, ora 19:00 – Meshkov Brest-Riihimaki Cocks 29-21 (14-8)
19 august, ora 15:00 – Riihimaki Cocks-Saint Raphael 21-28 (12-15)
19 august, ora 17:00 – Meshkov Brest-Dinamo București 29-23 (13-12)
20 august, ora 14:00 – Dinamo București-Riihimaki Cocks 30-29 (18-11)
20 august, ora 16:00 – Meshkov Brest-Saint Raphael 30-27 (16-13)

18-20 august – Turneu la Făgăraș – CSM Făgăraș, Poli Timișoara, Poli Iași
18 august, ora 19:00 – CSM Făgăraș-Poli Timișoara 30-30 (17-17)
19 august, ora 12:00 – Poli Timișoara-Poli Iași 29-22 (17-12)
20 august, ora 12:00 – Poli Iași-CSM Făgăraș 29-37 (14-17)

22-24 august – Turneu la Zaporozhye, Ucraina – AHC Dunărea Călărași, Motor Zaporozhye, SKA Minsk, Besiktas
22 august, ora 17:00 – AHC Dunărea Călărași-Besiktas 26-31 (11-15)
22 august, ora 19:00 – Motor Zaporozhye-SKA Minsk 34-28 (17-15)
23 august, ora 17:00 – SKA Minsk-Besiktas 29-25 (14-13)
23 august, ora 19:00 – Motor Zaporozhye-AHC Dunărea Călărași 25-22 (10-10)
24 august, ora 15:00 – AHC Dunărea Călărași-SKA Minsk 32-36 (12-21)
24 august, ora 17:00 – Motor Zaporozhye-Besiktas 35-29 (19-14)

24-27 august – Turneu în Serbia – Pick Szeged, RK Nexe, Partizan Belgrad (Grupa A), Bursa Nilufer, IFK Kristianstad, HC Odorhei (Grupa B)
24 august, ora 21:00 – HC Odorhei-Bursa Nilufer 28-24 (14-12)
25 august, ora 19:00 – HC Odorhei-IFK Kristianstad 33-43 (15-23)
27 august, ora 14:00 – RK Nexe-HC Odorhei 31-33 (15-17)

25-26 august – Cupa Politehnica, Timișoara – Poli Timișoara, Minaur Baia Mare, Tatabanya, Steaua Roșie Belgrad
25 august, ora 17:00 – Tatabanya-Minaur Baia Mare 39-31 (20-11)
25 august, ora 19:00 – Poli Timișoara-Steaua Roșie Belgrad 29-26 (13-12)
26 august, ora 17:00 – Minaur Baia Mare-Steaua Roșie Belgrad 31-29 (17-18)
26 august, ora 19:00 – Poli Timișoara-Tatabanya 28-31 (14-17, 27-27)

25-27 august – Turneu la București – CSM București, CSA Steaua București, HC Vaslui, CSM Focșani
25 august, ora 18:30 – CSM București-HC Vaslui 35-20 (20-10)
25 august, ora 20:30 – CSA Steaua București-CSM Focșani 30-23 (18-7)
26 august, ora 17:30 – CSM București-CSM Focșani 32-24 (18-8)
26 august, ora 19:30 – CSA Steaua București-HC Vaslui 36-23 (17-11)
27 august, ora 11:00 – HC Vaslui-CSM Focșani 28-24 (14-12)
27 august, ora 13:00 – CSM București-CSA Steaua București 29-20 (15-8)

25 august – Potaissa Turda-CSM Oradea 34-31
26 august – Potaissa Turda-CSM Oradea 32-21

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY