Update, partide amicale: CSM București câștigă și al doilea amical cu Buducnost, Vâlcea a defilat la Bekescsabai, Minaur pierde la Ferencvaros! Brăila și Craiova au câștigat cele două turnee de pregătire ale săptămânii, Bistrița a învins Roman, Corona pe Cisnădie!

0
5658

Cu o lună înaintea startului Ligii Florilor, încep și partidele de verificare. Echipa handbalvolei.ro vă prezintă programul tuturor meciurilor amicale programate în această vară și vă va ține la curent cu rezultatele înregistrate.

27 iulie – Minaur Baia Mare-Debrecen 22-24 (7-11)
28 iulie – Minaur Baia Mare-Debrecen 22-22 (11-10)
Măgura Cisnădie-HCM Râmnicu Vâlcea 20-16

29-30 iulie – Turneu la Cheile Grădiștei: SCM Craiova, HC Zalău, SCM Gloria Buzău, HC Dunărea Brăila
Duminică, ora 9:30 – HC Zalău-SCM Gloria Buzău 19-23
Duminică, ora 11:15 – HC Dunărea Brăila-SCM Craiova 24-24 (13-15)
Duminică, ora 17:15 – SCM Gloria Buzău-SCM Craiova 18-22 (10-10)
Duminică, ora 19:30 – HC Dunărea Brăila-HC Zalău 24-24 (13-14)
Luni, ora 9:30 – HC Dunărea Brăila-SCM Gloria Buzău 24-24 (12-13)
Luni, ora 11:15 – HC Zalău-SCM Craiova 19-29 (8-12)

1 august – Minaur Baia Mare-România Junioare 30-21 (17-10)
2 august – Măgura Cisnădie-”U” Cluj 33-22 (18-7)
3 august – Măgura Cisnădie-”U” Cluj 26-25 (16-12)
3 august – Alba Fehervar-Minaur Baia Mare 27-24 (15-13)
4 august – Alba Fehervar-Minaur Baia Mare 38-32 (17-16)

3-4 august – Turneu la Vâlcea: SCM Râmnicu Vâlcea, CSM Slatina, CSU Danubius Galați, Corona Brașov
3 august, ora 10:00 – CSU Danubius Galați-Corona Brașov 24-29 (13-16)
3 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-CSM Slatina 26-14
3 august, ora 17:00 – Corona Brașov-CSM Slatina 33-27 (15-12)
3 august, ora 19:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-CSU Danubius Galați 28-10
4 august, ora 10:00 – CSM Slatina-CSU Danubius Galați 19-23
4 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Corona Brașov 29-27 (15-14)

7 august – Buducnost-CSM București 23-24 (10-13)
7 august – Kisvardai-HC Zalău 26-24 (11-10)
8 august – Kisvardai-HC Zalău 45-30 (21-14) – s-au jucat 70 minute*
8 august, ora 19:00 – Bekescsabai-SCM Râmnicu Vâlcea 23-27 (11-16)
9 august, ora 11:00 – Bekescsabai-SCM Râmnicu Vâlcea 19-30 (11-16)
10 august, ora 10:00 – Jagodina-SCM Râmnicu Vâlcea 13-31 (4-13)
10 august, ora 12:00 – Corona Brașov-Măgura Cisnădie 24-21 (14-10)
10 august, ora 17:30 – Gloria Bistrița-CSM Roman 30-25
10 august – Buducnost-CSM București 21-28 (10-17)

10-11 august – Turneu la Debrecen: Debrecen, Minaur Baia Mare, FTC Rail Cargo, Vac
10 august, ora 17:00 – FTC Rail Cargo-Minaur Baia Mare 33-21 (16-11)
11 august, ora 17:00 – Vac-Minaur Baia Mare

10-11 august – Turneu la Galați: CSU Danubius Galați, HC Dunărea Brăila, HCM Unirea Slobozia, SCM Gloria Buzău
10 august, ora 10:00 – SCM Gloria Buzău-HC Dunărea Brăila 23-27 (11-13)
10 august, ora 12:00 – CSU Danubius Galați-HCM Unirea Slobozia 29-21 (11-8)
10 august, ora 17:00 – HCM Unirea Slobozia-HC Dunărea Brăila 25-26 (13-16)
10 august, ora 19:00 – CSU Danubius Galați-SCM Gloria Buzău 26-22 (12-15)
11 august, ora 10:00 – SCM Gloria Buzău-HCM Unirea Slobozia 26-15
11 august, ora 12:00 – CSU Danubius Galați-HC Dunărea Brăila 25-27 (14-16)

10-11 august – Turneu la Craiova: SCM I Craiova, SCM II Craiova, HC Zalău, CSM Slatina
10 august, ora 9:45 – SCM I Craiova-SCM II Craiova 32-24 (19-13)
10 august, ora 11:30 – HC Zalău-CSM Slatina 23-23 (14-11)
10 august, ora 17:45 – SCM II Craiova-HC Zalău 27-18 (12-8)
10 august, ora 19:15 – SCM I Craiova-CSM Slatina 29-24 (18-15)
11 august, ora 9:45 – SCM I Craiova-HC Zalău 26-24 (11-13)
11 august, ora 11:30 – SCM II Craiova-CSM Slatina 27-26 (10-16)

15 august – Kisvardai-”U” Cluj
16 august – Kisvardai-”U” Cluj

17-18 august – Turneu la Vâlcea – „Cupa Vâlcii”: SCM Râmnicu Vâlcea, HC Zalău, HC Dunărea Brăila, Bekescsabai
17 august, ora 10:00 – HC Zalău-Bekescsaba Elore NKSE
17 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-HC Dunărea Brăila
17 august, ora 17:00 – Bekescsaba Elore NKSE-HC Dunărea Brăila
17 august, ora 19:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-HC Zalău
18 august, ora 10:00 – HC Dunărea Brăila-HC Zalău
18 august, ora 12:00 – SCM Râmnicu Vâlcea-Bekescsaba Elore NKSE

17-18 august – Turneu la Bistrița: Gloria Bistrița, ?, ?, ?
17-18 august – Turneu la Roman: CSM Roman, Corona Brașov, CSU Danubius Galați, SCM Gloria Buzău

23 august – Măgura Cisnădie-SCM Gloria Buzău
24 august – Măgura Cisnădie-SCM Gloria Buzău

24-25 august – Turneu la Baia Mare: Iuventa Michalovce, Kisvardai, Gloria Bistrița, Minaur Baia Mare
24-25 august – Turneu la Koprivnica: Podravka Koprivnica, Corona Brașov, RK Krim, Pogon Sczeczin
24-25 august – Turneu la Zalău: HC Zalău, SCM Craiova, ”U” Cluj, CSM Slatina
24-26 august – Turneu la Gran Canaria: Rocasa Gran Canaria (Spania), Boden Handboll (Suedia), Maedilon (Olanda)

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY